Strach z kojení po předchozím porodu

Anonymní
7.8.20 20:29

Strach z kojení po předchozím porodu

Zdravím, raději jako anonym protože vím že si vyslechnutí jak jsem strašná matka..
Když jsem před dvěma lety porodila dceru chtěla jsem strašně moc kojit a neudělalo se mi žádné mléko.. měla jsem z toho poporostl deprese a užírat mě to do teď.. tak mám měsíc před porodem a kojit prostě nechci.. mám strach ze to dopadne stejně, strašně dlouho jsem si pak k dceři hledala cestu.. docházela jsem na terapie a byla z toho na prášky..
má dr. Na gynekologii mi řekla že vždy je to jiný tak ať to zkusím teď znovu kojit ale bojím se a ani nechci už zkoušet kojení.. říct to v porodnici na rovinu? Nebo co s tím dělat děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
641
7.8.20 20:30

Ano, říct to narovinu, hned po porodu ti dají léky na zastavení laktace :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
7.8.20 20:37

Jsem palice a kdyz mi neco nejde, jdu od toho. Takze te chapu. Tady jde ted o tvoje malé, tak bych to zkusila. Kdyz to pujde, budes nadsena, kdyz to nepujde, dopadne to tak, jak chces a v porodnici te snad pochopi. Fandim ti, preji zdrave miminko a porod bez problemu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 20:42
@Dana V píše:
Ano, říct to narovinu, hned po porodu ti dají léky na zastavení laktace :palec:

Já jsem je po druhém porodu dostala taky, syn se narodil mrtvý, už je to 10 týdnů a při zmáčknutí bradavky mi stále mléko mírně vytéká.

• Citovat
  • Nahlásit
408
7.8.20 20:42

A nejsi strasna matka. Proste nekdy pusobi vic faktoru a kojit nejde, i kdyby se clovek stavel na hlavu. Pak jeste treba nabehne Kojici komando (tak nazyvali nasi smenu sester v porodnici), ktete nutily do kojeni za kazdou cenu a bylo to fakt neprijemny, a to se to nedelo mne. Neobvinuj se, popremyslej, zvaz jestli to aspon parkrat zkusit a kdyz to nepujde, das UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
7.8.20 20:45

Ano, řekni to na rovinu a dají ti tabletky a v pohodě.

A nebo zkus využít ten čas před porodem a porovnat si to třeba i za pomocí duly, PA nebo nějaké maminky, která radí s laktací. Třeba si to sedne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2836
7.8.20 20:49

Tak jestli se ti neudělá opět mléko, pak nebudeš potřebovat žádné léky na zastavení laktace. Prostě řekni, že kojit nechceš a je do toho každému houby. Miminko dostane UM a budete oba spokojeni. Třeba se ti laktace rozjede tak, že nebudeš vědět, co s mlíkem a pak to ještě přehodnotis. Ale určitě se neboj si stát za svým a nenech se do ničeho nutit. Pro mě je kojení skvělá věc, ale nikomu to nenutim. To je na každé matce si to rozhodnout. A pokud máš takové zkušenosti, pak chápu, že se ti to nechce opakovat. Hlavně, ať jste ty i miminko v pořádku a spokojení :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
7.8.20 20:50

U kazdeho je to jine. S prvni poporodni blues, s druhym pohoda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
7.8.20 21:22

Ahoj, treba se to vyresi samo. Prvni porod po x hodinach akutni cisar, se kterym jsem se nemohla smirit a byla z toho spatna. Druhy porod jsem zkousela rodit normalne, ale nakonec stejny prubeh porodu (prestoze jsem mela vse mnohem vic nastudovane) a zase akutni cisar. Cele se to tim krasne uzavrelo a uz zadne depky nebyly. Dokonce druhe kojeni uplne bez problemu (u prvniho mesic urputneho rozkojovani).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama