Strach z laparoskopie - odstranění cysty

Anonymní
13.5.21 15:54

Strach z laparoskopie - odstranění cysty

Ahoj holky,
v březnu při mé preventivce mi byla zjištěná cysta na vaječníku s podezřením na endometriózu. Před týdnem jsem se konečně dostala do poradny pro endometriózu a pan doktor mi řekl, že cysta má 8 cm a bude se laparoskopicky odstraňovat v červnu. Můžete mi prosím napsat svoje zkušenosti s laparo? Nikdy jsem na operaci nebyla a mám strach z narkózy a ze zákroku celkově. Ve stejný měsíc mě čekají státnice a přijímačky a mám starost, jak to všechno zvládnu :zed: ještě dodám, že operace proběhne v Plzni ve fakultce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
13.5.21 16:24

Ja byla u Mulacu a nemas se ceho bat. V nemocnici jsem byla dve noci.Je to banalni zakrok.Taky jsem mela takhle velkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
13.5.21 16:33

Já mám za sebou laparo, ale žlučníku před 3 týdny. Byla to moje první operace ( je mi 27 let ). Před operací jsem se hrozně bála. Ale v den D mě to přešlo. Jak mě anesteziolog začal uspávat tak se mi trochu zatočila hlava. Ještě si pamatuju jak se mě ptal jestli pojedu někam na dovolenou.. a pak už nic 🙂Ani si nepamatuju jak mě vezli zpět na pokoj. Probudila jsem se odpoledne a trochu to bolelo. Tak jsem si řekla o lék na bolest. Nejhorší bylo pro mě se den po operaci zvednout. Ptala jsem se lékaře co mě operoval a operace trvala 50 minut a byla bez komplikací. Celkově po laparoskopických operacích je rychlá rekonvalescence. Přeju ať je všechno v pořádku a určitě to zvládneš 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 17:26

@iamlenka @Lalav holky děkuju, hned jsem trochu klidnější :hug: je mi 22 a byl to pro mě docela šok, z obyč prohlídky se vyklubalo tohle :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
18048
13.5.21 20:00

Já měla první cystu a laparku ve 20. Letos mi bude 35, celkem 3× laparo cyst, 2× punkce a uz ve 20 letech potvrzena endometrioza. Některé zakroky ok, jiné ne. Vzdy zakrok v HK. Jednou FNHK, pak Sanus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 20:07

@lachtanice86 myslím si, že mi taky bude potvrzená endo, ale momentálně mě trápí spíš samotný zákrok :D

• Citovat
  • Nahlásit
18048
13.5.21 20:23
@Anonymní píše:
@lachtanice86 myslím si, že mi taky bude potvrzená endo, ale momentálně mě trápí spíš samotný zákrok :D

Tak záleží co budou dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 21:27

@lachtanice86 momentálně ví jen o cystě na vaječníku no, víc z ultrazvuku nepoznají, takže doufám, že tam toho bude co nejmíň :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
18048
13.5.21 21:33
@Anonymní píše:
@lachtanice86 momentálně ví jen o cystě na vaječníku no, víc z ultrazvuku nepoznají, takže doufám, že tam toho bude co nejmíň :roll:

No to je jasný. Ja tam toho mela dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 10:33

@lachtanice86 já se ani nebojím rozsahu zákroku, jako toho zákroku samotnýho :lol: řekla bych, že doktorům celkem věřím, ale stejně mám strach z narkózy a podobných věcí :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1943
14.5.21 10:34

Proč nejdeš jen na punkci? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 10:42

@Sonmi o tom slyším poprvé, ale co jsem tak pochopila, tak můžu mít ložiska i jinde a jinak než operací to zjistit nelze :zed: vím, že ta operace má být pro mě dobrá, ale ten strach stejně mám :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
18048
14.5.21 10:56

@Sonmi punkce je k ničemu tu endometriozu nema potvrzenou a ta se potvrdíme laparkou, navic může tam mít srusty a ložiska a to vše se při laparce řeší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18048
14.5.21 10:57
@Anonymní píše:
@lachtanice86 já se ani nebojím rozsahu zákroku, jako toho zákroku samotnýho :lol: řekla bych, že doktorům celkem věřím, ale stejně mám strach z narkózy a podobných věcí :roll:

Vzdyt o tom zákroku nebudeš vědět. A narkoza je raz dva a spíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
14.5.21 11:06
@lachtanice86 píše:
Já měla první cystu a laparku ve 20. Letos mi bude 35, celkem 3× laparo cyst, 2× punkce a uz ve 20 letech potvrzena endometrioza. Některé zakroky ok, jiné ne. Vzdy zakrok v HK. Jednou FNHK, pak Sanus

Taky teď v červnu jdu do fakultky, jak dlouho jsi byla v nemocnici? Po zákroku tě odvezli na pokoj, nebo JIP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat