Strach z léků

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
7.10.21 14:45

Strach z léků

Muj kamarad je psychicky nemocný a má strach brát léky, nevím co s tím, máte někdo s tímto zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21825
7.10.21 14:53
@Lilie05 píše:
Muj kamarad je psychicky nemocný a má strach brát léky, nevím co s tím, máte někdo s tímto zkušenost?

Psychicky nemocný člověk se léčí u psychiatra ne? Na užívání léků pak může dohlédnout, nebo ho nechat hospitalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4251
7.10.21 16:33
@Lilie05 píše:
Úplně tvého kamaráda chápu, když jsem se začínala v roce 2006 léčit na psychiatrii, tak jsem si myslela, že mi AD vyzerou neurony a skončím s demenci např. Takže jsem je po pár měsících vysadila. Pak jsem je 2 roky nebrala, ale po totálním kolapsu jsem už za AD byla vděčná. Akorát když jsem dostala první AP, tak to se mi nelíbilo. Ale nakonec je taky beru. Za svých 14 let léčby jsem vystřídala 52 druhů psychiatrických léků a teď jsem za ně ráda. Momentálně beru 4 druhy. Pokud má tvůj kamarád psychozu a bez léků je míjí, tak existují depotni injekce, které se aplikují pr. jednou za měsíc, takže nemusí třeba jiné léky brát. Ale vše je na uvážení psychiatra a ten by měl vysvětlit, proč a jaké léky užívat. Držím palce.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.21 20:06

Hodně záleží na diagnóze. Na tom, jak je schopný svou nemoc vnímat, jestli má na nemoc nadhled. Napiš víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat