Strach z létání - úzkosti při kontrolách

Anonymní
4.10.19 18:43

strach z létání - uzkosti při kontrolách

Ahoj, nedávno jsem letěla do Londýna. Nikdy jsem neměla strach z létání, letěla jsem už asi 8× a vždy v pohodě.
Když jsem šla na kontroly, začala jsem pípat. Jakmile mě ta paní projížděla takovou tou bílou páskou, dostala jsem příšernou úzkost. Najednou se mi začala hrozně motat hlava a bylo mi celkově zle. Než nás pustili do letadla, seděli jsme tam asi ještě 40 minut a byla to hrůza. Já jsem měla pocit, že nedokážu stát a celou dobu jsem přemýšlela o tom, že to letadlo spadne nebo že se stane něco špatného. Chtěla jsem se vrátit domů. Nemám klaustrofobii, ale měla jsem hrozný strach jít takovým tím tunelem, bála jsem se, že po cestě zkolabuju. Byla to fakt hrůza. Potom, když jsme nastoupili do letadla, jsem si pustila písničky do sluchátek a uklidnila jsem se a bylo mi líp. Příjde mi to hrozně divný, protože já jsem na kontrolách pípala skoro vždycky a nikdy to se mnou nic nedělalo a nikdy jsem neměla strach z létání. Potom na cestě zpátky jsem byla nervozní už den předem z toho, že se to bude opakovat, ale nic se nestalo. Pípala jsem já a dokonce mi pípala i taška, ale zvládla jsem to v pohodě. Máte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

560
4.10.19 20:15

Tak v tom případě nelétej, když máš takové stavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35933
4.10.19 20:48

To máš těžké - stát se může kdekoli cokoli, i při přecházení silnice. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
5.10.19 09:30

Kamarádce se takto rozjela panická uzkost, u jiné situace, prostě jen dlouhá fronta v obchodě na kase, plno lidí a taky, cítila se stejně a od té doby nemohla nikam, kde bylo hodně lidí, fronta, měla to spojené s tou situací, ale pak to přešlo, pracovala na tom..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
5.10.19 11:05

Ahoj, chtěl bych se zeptat na něco trošku jiného.
Tlak do uší při přistávání má každý, ale mě s toho uši boleli ještě týden a ani po měsíci mi jedno uchu neodlehlo a občas mi tam buble a rachotí, doufám že to někdy přejde, máte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22074
5.10.19 11:10
@Dalibor7 píše:
Tlak do uší při přistávání má každý, ale mě s toho uši boleli ještě týden a ani po měsíci mi jedno uchu neodlehlo a občas mi tam buble a rachotí, doufám že to někdy přejde, máte někdo podobnou zkušenost?

Doporučuje se polykat, když jsou ty tlaky do uší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
669
5.10.19 19:36
@Dalibor7 píše:

Syn měl kdysi po letu podobné problémy. Trvaly asi měsíc a nakonec jsme skončili na ORL. Již si ani nepamatuji, jak to dopadlo, jestli jsme řešili jen zalehlé uši anebo i potom něco přidaného k tomu. Ale ptala jsem se lékaře, kdy podobné problémy po letu řešit a říkal, že tak po týdnu/dvou problémů je vhodná návštěva ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11068
5.10.19 19:39

@Dalibor7 jo zajdi na ORL, tam si s tím poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
24.10.19 13:21

@astoret Prosím o radu jak to kamarádka řešila, mám to stejně a znemožnuje mi to nakupování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama