Strach z mimomaternicoveho - prosim o radu

6622
11.7.15 16:37

Strach z mimomaternicoveho - prosim o radu

Ahoj zienky,

rovno k veci.. V auguste som mala zamlknute, v decembri mimomaternicove..po mimomaternicovom vsetky testy (genetika, imulogia-hematologia, sono hsg, ultrazvuky, odbery krvi a podobne) vysli vyborne - sono hsg bolo ako posledne a nakolko mi vzali lavy vajcovod tak mi kontrolovali uz len pravy a ten bol priechodny..Pri laparoskopii v decembri ho kontrolovali tiez a bol priechodny..

Moj problem je nasledovny..Uz 7 dni mam tehu priznaky - citlive, bolave prsia, precitlivenost (esxremna :) ), bolenie hlavy, motanie hlavy, bolesti v krizoch, unava, mierny bielkovy vytok, akne, kovova chut v puse plus priznaky na chripku, nafuknuta ako keby som zjedla cely melon..ALE! pobolievanie v podbrusku len na pravej strane..sem tam po celom podbrusku ale viacej na pravej strane..5 dni pred MS takze testovat sa neoplati..(pre doplnenie - posledna MS 19.6. - cykly 29 dni presne a ovulka 3-4. tulenie prebiehalo v dnoch 29.juna 1.jula a 4.jula).

Otazky su nasledovne - ist doktorom je asi dost blbost, aj tak na ultrazvuku nebude nic vidiet vsakze? Druha otazka - pokial bolo sono hsg praveho vajcovodu robene pred dvomi mesiacmi a laparo sa robila v decembri a vajcovod bol priechodny -je moznost ze sa v priebehu dvoch mesiacov urobil zrast? Su zrasty vobec viditelne na klasickom ultrazvuku? Endometriozu nemam…

V pondelok idem na stery k svojej doktorke tak neviem ci mam plasit a zajst si na pohotovost uz teraz..

Prosim vynechajte komentare ako „Tak si blbka..co sa tu pytas“..potrebujem objektivny nazor, pokial si niekto podobnym presiel alebo ma podobne skusenosti..Poradte..Skutocne asi potrebujem ukludnit alebo nieco..

Dakujem za pomoc a prajem pekny den..

Rea.. :andel: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1581
11.7.15 18:05

Ahoj, chapu, ze se bojis po tom, co uz mas za sebou. Ja mam ted taky par dni po mimodeloznim tehu :( Poznalo se to az na UZ po 5 dennim sledovanim vysky hcg v krvi a opakovanem UZ. Porad si nebyli jisti, hcg jsem mela vysoke, pres 4000, ale pak zacalo kolisat a az po 5 dnech me poslali na laparku. Byla jsem asi v 6+0. U tebe je nejspis jeste brzo, aby se mohlo stat, ze by, kdyby to bylo ve vejcovodu, doslo k prasknuti, kor kdyz mas jeste pred ms. Mimochodem ja celou dobu nemela zadne potize, z kterych by se to dalo poznat, zadny krvaceni ani bolesti, mozna maximalne mensi tlak na prave strane. Pockala bych urcite do pondeli a dr. se zminila, muze te aspon poslat na krev.
Preju ti, at to do tretice vyjde a je vse ok :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
11.7.15 18:08

Jo a srusty bohuzel na UZ videt nejsou, me delali pred 2 mesici pruchodnost vzduchem a bylo to ok a stejne jsem mela ted mimodel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
11.7.15 19:05

@Reaskiller ahojky, na UTZ srusty nepoznaji :-( ale ja po kazde operaci mela znovu srusty a kolikrat to pekne bolelo. Nedavali ti po te operaci gel do bricha proti srustum??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6622
11.7.15 20:44

@ivkaaa fuha Ivka to presne neviem, musela by som sa spytat..dakujem Vam ale velmi krasne za odpovede..ja som proste hrozny plaso a radsej ist 5× doktorke s blbostou nez jednu dolezitu vec zanedbat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6622
11.7.15 20:46

@Slani82 Slani dakujem krasne :) mne to prave kontrolovali aj pri tej laparke a potom este robili to hsg pod nejaky ultra cosi (nebol to len cisty ultrazvuk)..ja hlavne uz z toho nemozem ani poriadne spat..fakt..v pondelok poviem doktorke nech mi zoberie krv..to je najistejsie..

Koci rychlo sa uzdrav po mimodelozaku:) neprajem to nikomu na svete..preco sa len taketo veci musia diat:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caramelkaa
11.7.15 21:25

Držím pěsti, aby se vám to konečně povedlo :kytka:
Hlavně žádný stres :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
6622
11.7.15 22:31

@Miňonka dakujem krasne:) ja dufam, ze len zbytocne panikarim:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama