Strach z nákazy příušnic

30.5.16 12:41

Strach z nakazy priusnic

V patek sem byla cca 2,5 hodiny v mistnosti s clovekem co onemocnel dnes priusnicemi piti ze stejneho hrnku to nevim nemuzu si byt jista. Priusnice sem nemela a ockovana sem asi z detstvi myslim (je mi 15) co myslite? Sem jasna? Vim, ze se delaji odbery krve, aby se poznalo jestli to v sobe mam, ale nevim od kdy se delaji, aby se to dalo poznat? Dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18075
30.5.16 12:46

I kdybys je chytla tak to pro tebe v dospelosti nebude mit takovy fatalni dusledky jako kdybys byla chlap, priusnice u chlapa v dospelem veku muzou zpusobit neplodnost.

Je mela priusnice asi ve 22, nic hrozneho, boule za usima teda bolely fest a taky teplota, stacil klid doma lezet a atb. Angina nebo strevni blici chripka mi prisla horsi. Jen kolegyne mne hnala pryc z kanclu, mela pred svatbou a doma Francouze, ktery nevedel, jestli je jako dite prodelal nebo ne…

koukam ze ti je 15, tak to rekni mame nebo si sama dojdi ke tve detske lekarce, ale radeji ji predem zavolej, aby si nelezla s moznymi priusnicemi treba do cekarny, kdy tam ma na poradnu mimina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49173
30.5.16 12:48

Známá dělá ve skolce její dítě mělo priusnice v zime.
Nikdo jiný, vč. mojich školách je nechytil.
Chytit je můžeš a nemusis. To uvidíš, za nějakou dobu jestli se projeví. Nevím, jaka je přesně inkubační doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
30.5.16 12:51

@Anonymniholka nějak nechápu, proč tak plašíš.. tak je chytneš, no :nevim: :nevim: nejsi těhotná, nejsi dospělý chlap, ono se to nepodělá :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 13:00

@martina.se 17. Cervna jedu na dovolenou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
30.5.16 13:12
@Anonymniholka píše:
@martina.se 17. Cervna jedu na dovolenou..

no a? Pořád nechápu, co je na tom tak strašného..inkubačka 18 dní, když Ti bude blbě, aspoň víš proč :think: poznáš to, až je dostaneš. mmchdm, jsi proti nim očkovaná, nechápu Ty štráchy kolem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 13:19

Pokud je ti 15 a jsi očkovaná z dětství tak bud v klidu..vakcína ještě funguje..kdyby ti bylo dvacet nebo víc, tak neřeknu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 13:20
@martina.se píše:
no a? Pořád nechápu, co je na tom tak strašného..inkubačka 18 dní, když Ti bude blbě, aspoň víš proč :think: poznáš to, až je dostaneš. mmchdm, jsi proti nim očkovaná, nechápu Ty štráchy kolem :nevim:

asi to, že by nemohla na dovolenou.. :mrgreen: ne
třeba by přišla o moře..v 15 je to celkem tragedie :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
30.5.16 13:21
@smurfka píše:
asi to, že by nemohla na dovolenou.. :mrgreen: ne
třeba by přišla o moře..v 15 je to celkem tragedie :jazyk:

ale vždyť je očkovaná :think: tak nechápu, proč plaší :think: a ono se to nepodělá, moře neuteče :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 13:27

Ten co to chytl byl taky ockovanej a je mu 16.. Rika se, ze jsou ty vakciny nejak nefunkcni ted..
Chci jit na tu krev, ale nevim kdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18899
30.5.16 13:33

@smurfka Jenom bych chtěla doplnit, že jsem je měla cca před měsícem a něco. Jako malá jsem je prodělala a ještě jsem byla očkovaná. Takže to vůbec není o tom. Teď řádí nějaký agresivní vir.

@Anonymniholka Je nás v práci 8 dospělích a měli to 3 lidi najednou, zbytek ne. Já jsem nenakazila nikoho dál. Takže to je prostě jen loterie, nelámej si s tím hlavu. Projeví se to až cca za 14 dní a to už na dovolené stejně budeš. Prostě to nech plavat. A nezjistí ti to ani z krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 13:33

Mohl mít málo protilátek..
a proč to řešíš ty? tak to řekni rodiůčm, ti zavolají pediatrovi a budeš vědět hned ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 13:35
@Luisiana píše:
@smurfka Jenom bych chtěla doplnit, že jsem je měla cca před měsícem a něco. Jako malá jsem je prodělala a ještě jsem byla očkovaná. Takže to vůbec není o tom. Teď řádí nějaký agresivní vir.@Anonymniholka Je nás v práci 8 dospělích a měli to 3 lidi najednou, zbytek ne. Já jsem nenakazila nikoho dál. Takže to je prostě jen loterie, nelámej si s tím hlavu. Projeví se to až cca za 14 dní a to už na dovolené stejně budeš. Prostě to nech plavat. A nezjistí ti to ani z krve.

tož to je dobrá rada..nech to plavat..určitě bych byla ráda, kdybych zjistila že jsem na dovolené s člověkěm který je potencionální roznašeč nakažlivé nemoci.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18899
30.5.16 13:41

@smurfka Jenže to jsme všichni. Už teď pokud se nakazila je potencionální přenašeč, nemůže sedět doma 3 týdny. Je to blbost. Prostě je to nemoc jako každá jiná. Já jsem za tu dobu, než to u mne propuklo potkala tisíce lidí a nenakazila jsem nikoho. Nevěděla jsem, že je mám. Stejně tak to zakladatelka neví. Vždyť to by pomalu celá republika seděla doma. :mrgreen:

Pokud to propukne tak samozřejmě domů do karantény, nikam nechodit, ležet a po třech týdnech zase zpět do života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 13:43

@Luisiana ano, ale co když pojede busem na dovolenou, a tam je chytne..to tam pak bude 3 tydny navic, než bude moct mezi lidi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama