Reklama

Strach z narkózy při odebrání vajíček u mimotělního oplodnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oliinka
Závislačka 2505 příspěvků 26.02.17 22:30
Strach z narkozy při OPU Ivf

Ahoj holky, zakládám toto téma protože se mi blíží moje první Ivf a ja mam velký strach z uspani pri punkci… nevim oroc - vse jinak je v poradku a tesim se ( ale z tohoto mam respekt - je to pro me neco po prvý..)
Holky možná je to hloupý, ale uz se mi o tom začíná i zdát :( A přemýšlím ze půjdu bez- jíž jsem to tam u nahlásila ale s tim, ze se necham podstoupit před. operacni vyšetření ze kdyby náhodou, tak…
Prosim, která to zažila a prožila - napíše mi jaky to bylo a jaky pocity no proste by me zajímalo vse kolem tohoh tématu :)
Budu Vám vědecna za každou reakci :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Pralinka242
Povídálka 16 příspěvků 26.02.17 22:40

Bez narkózy bych to nedala. Dělá se to dost silnou jehlou. Přijdeš, dostaneš košili, odvedou tě na sál, rozhodíš nohy (velmi důstojné), píchnou injekci do žíly a spíš. Probudíš se na pokoji, nahlásí ti počet vajíček atd. Trochu bolí v podbřišku. Tak to bylo u mě. Na pokoji jsme byly 4 a já přišla první a na řadu poslední. Po narkóze jsem byla ospalá, ale do večera to bylo ok. Břicho bolelo tak 3-4 dny. No porod byl stokrát horší, to tě můžu ubezpečit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 22:41

Já byla teda dárkyně, ale postup je stejný. Byla to má první narkóza. Úplně v pohodě, na sále mě hezký uspali, to jde do zily, pár vteřin a nevíš o sobě. A na dospavaku jsem se vyspala fakt do růžová, pohodička. Vím, že každému narkóza nesedne, ale mě udělala moc dobře.
Mimochodem, měla jsem 20 folikulů, zaživa se pry dají zvládnout tak 3, 4, ale víc bolesti nevydrzis :nevim:

Buď v klidu, většina lidí snáší krátkou narkózu dobře, rychle ji odbourání a druhý den už o ní nevi.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42192 příspěvků 26.02.17 22:41

Nechala bych to dle poctu folikulu. Mam za sebou hodne odberu s narkozou i bez, s narkozou je to mnohem pohodlnejsi, prijemnejsi, mene bolestive. Ale treba na jeden-dva folikuly bych se uspat nenechala, to zenska zatne zuby a ta bolest se vydrzet da, porod je horsi. Naposled jsem ale mela folikuly ctyri a ja, hrdinka, nahlasila ze bez narkozy. Tentyz doktor, ale tentokrat uz jsem u tretiho rvala bolesti tolik, ze proste ten ctvrty nedali. Zpetne me to mrzi, ze tam zustal, ale ac jsem v zivote vydrzela ledasco, tohle neslo. Asi tam byly blbe umistene ci pristupne, kdo vi, ale pokud bych mela jeste nekdy v zivote jit na OPU, tak na vetsi mnozstvi folikulu bych dala narkozu jednoznacne. Tot teda ma zkusenost, ktera je neprenosna, mozna se tu najdou i takove, ktere jich daji bez narkozy bez mrknuti oka deset :)

Janli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 26.02.17 22:44

Neboj, není to klasické narkóza. Spíš takové přispání. Narkózu jsem měla několikrát, bylo mi z ní vždycky špatně, ale po odběru vajíček jsem se probudila velmi příjemně vyspinkaná :D.

Oliinka
Závislačka 2505 příspěvků 26.02.17 22:48

Holky všem moc dekuju :hug:
Ja se bojím toho pocitu před tim nez usnu - muziky před očima, brnění v tele a taky mam strach abych jim tam na sále nezačala vyvadet a sundavat nádivky Atd..
Proste nějaká paranoja s neumenim si představit, ze za par vteřin budu spát - ja normálně tak rychle doma neusinam..

DaenerysT
Stálice 64 příspěvků 26.02.17 22:54

Ahojky :mavam:

Já před 14 dny, taky jsem byla nervózní, nejvíc těsně před, jinak jsem se snažila na to nemyslet ale pak to bylo rychlé :lol: Zadek sem, nohy sem, ruce sem :lol: píchanec do ruky chvíli divný pocit a okamžitě černo. Když jsem se probudila, vím že jsem se ptala zda se to povedlo :mrgreen: no a pak vím zase až že ležím v posteli a usínám a pak cca po dvou hodinách jsem se probudila úplně čilá a v dobré náladě :-) Jak jsem slezla z té kozy na kolečkové křeslo a zase z něj vstala do postele, tak to vůbec nevím :nevim: :mrgreen:

Takže se neboj, určitě to bude v pohodě. Přeji hodně štěstí do budoucna ať se dočkáte miminka :kytka:

Russet
Extra třída :D 10347 příspěvků 26.02.17 22:57

Při poslední celkové narkóze to bylo jako když vytáhneš lampičku ze sítě. Blik a nic. A po žádný problém. Jen se mi hezky spalo a úplně probuzená jsem byla až na JIP pokoji. Neboj se, nic to není. Mnohem víc se pak budeš bát o mimino, co se ti narodí :kytka:

Mainada
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 26.02.17 23:01

Ahoj, me to ceka zitra - snad, trochu me trapi kasel. Strach trochu mam, taky jsem pod narkozou nikdy nebyla…kdyz jsem si cetla formular k anestezii, tak me chytala chvilemi panika, z toho neznameho, z toho, ze nebudu vedet o svete…ale ja si to proste zakazala. Snazim se to brat jako beznou cast ivf, stejne jako injekce, ultrazvuky. Asi tak, kdyz uz jsem se rozhodla dat duveru lekari a ivf, tak ji davam vcem procesum, ktere k tomu patri. Proste musim zatnout zuby a porazit svuj strach. V budoucnu se to bude hodit, tech strachu si s detmi uzijeme a naucit se prekonavat, se muze hodit ;)

Oliinka
Závislačka 2505 příspěvků 26.02.17 23:06

@Mainada moc dekuju a Zitra moc držím palečky!!! A jak se citis po stimulaci? A jaky jsi měla protokol? Mas pravdu - budu to muset taky překonat

Oliinka
Závislačka 2505 příspěvků 26.02.17 23:09

@DaenerysT dekuju moc za reakci ;) a dopadlo ti to dobre? Doufám ze ano :hug:
Opravdu je to tak maličký okamžik?

Russet
Extra třída :D 10347 příspěvků 26.02.17 23:10

@Mainada
No, já se bát nestačila, měla jsem akutní sekci. Je to divné trochu až pak, když jsem se vzbudila a chvilku nevěděla, co se stalo. Byla jsem sama v pokoji. Naštěstí přišla sestřička a přinesla mi malého.

Janli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 26.02.17 23:11

@DaenerysT To je zajímavý, taky jsem se snažila vzpomenout, jak jsem se dostala ze sálu do postele :mrgreen:. Totální okno. Kecám s doktorkou, blik - tma, blik - sál, blik - postel. Tolik zápis v mé paměti z OPU.

Oliinka
Závislačka 2505 příspěvků 26.02.17 23:14

Holky ja měla taky císaře ( první moje ditko bylo pochází úplně přirozené ) a měla jsem lokální Epidural.. brala bych ho i ted a nebo nějakou anolgosedaci jenže moje klinika mi to neumožňuje :(

DaenerysT
Stálice 64 příspěvků 26.02.17 23:16
@Oliinka píše:
@DaenerysT dekuju moc za reakci ;) a dopadlo ti to dobre? Doufám ze ano :hug:
Opravdu je to tak maličký okamžik?

Ano fakt chvilinka v řádu sekund, nejdřív jsem cítila pachuť v krku, pak brnění jakoby od hrudi co se rozlévalo do celého těla a pak už nic.

A jinak zatím dobře :-) čeká nás KET, nic jsme nedávali rovnou. A bylo jen 5 zralých vajíček, ale všechny se oplodnili :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama