Strach z nastřižení a aniball

Anonymní
25.4.20 22:39

Strach z nastrizeni, aniball

Jsem v 39. tydnu a mam strasny strach z nastrizeni, cteni o tom jak se maminky „hojily“ z nastrihu jsem radsi zavrela, protoze se mi z toho svira zaludek. Nicmene cvicila jsem s aniballem, nejvic 29,5cm bez bolesti, mozna bych zvladla vic ale nezvladam ten tlak uvnitr, vypuzeni mi problem nedela.. Modlim se modlim, aby nastrizeni nebylo nutny. Chtela jsem se zeptat, zda se informuje personal v nemocnici, ze jsem cvicila s aniballem a ze bych se rada vyhnula nastrihu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3441
25.4.20 22:42

Určitě až tě budou přijímat, tak jim řekni, že nechceš nástřih.. podle mě by to v tvým případě mělo být v pohodě, když máš nacviceno tolik, já jsem ti nezvládla, nástřih jsem sice trošku měla, ale nic hroznyho a hned jsem si i byla schopna sednout, hojilo se to úplně bez problému, klid ;)…a když tě nenastrihnou a bude ti potřeba, tak ti to tam krupne samo a to se pak hojí mnohem hůř..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
25.4.20 22:46

Ve vetsine porodnic se snad uz nastrihava jen v nouzi..o anibalu bych nemluvila, asi je jim to fuk..muzes trvat na tom, ze nastrih nechces, ale „natrhnout“ se muzes stejne, treba i hur… hlavne se nestresuj, neovlivnis to, ja mela treba jeden steh, ani jeem o nem nevedela… precti si neco o lnenych seminkach, jak konzumovat, je to pred porodem dobre…, zadny strach, bude to v pohode :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9048
25.4.20 22:46

Za mě nástřih nebyl vůbec nic, horší byla ruptura kdesi uvnitř, hlavně její šití. Pak už jsem o ní nevěděla. Myslím, že nejlíp to vyhodnotí PA v průběhu porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
25.4.20 22:48

V porodnici to řekni, ale i kdyby k nástřihu došlo, nemusí jít o nic dramatického, prostě jsem si pár dní opatrněji sedala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 22:51

@Melodie91 tak clovek se dostane do totalniho stresu z tech jinych rodicek, kdyz zakazali otce u porodu, dostala jsem se bohuzel k diskuzim kde jsem se docetla jak lekari rodicky tyraj, privazujou, nastrihavaj pomalu pres konecnik az do zad a dela jim to strasnou radost. Muzu si akorat rict, ze jsem pekne blba ze to ctu, nicmene me vystrasilo, strasi :nevim: nebojim se bolesti, jako toho co se bude dit az ta bolest prejde 8o

• Nahlásit
  • Citovat
751
25.4.20 23:00
@Anonymní píše:
@Melodie91 tak clovek se dostane do totalniho stresu z tech jinych rodicek, kdyz zakazali otce u porodu, dostala jsem se bohuzel k diskuzim kde jsem se docetla jak lekari rodicky tyraj, privazujou, nastrihavaj pomalu pres konecnik az do zad a dela jim to strasnou radost. Muzu si akorat rict, ze jsem pekne blba ze to ctu, nicmene me vystrasilo, strasi :nevim: nebojim se bolesti, jako toho co se bude dit az ta bolest prejde 8o

Asi se to muze stat, to nevim, ja nikoho takovyho osobne neznam, mozna moji mamu, ale u prvniho porodu pred 40ti lety. Kdyz je porod bez komplikaci, ani tam doktor neni, jen PA a udelaj maximum, aby nastrih byt nemusel, je to fakt jen v pripade, ze by to bez nej bylo horsi…ja verim tomu, ze z 95% si tu praci lidi vybrali, ze chteji lidem pomahat. Taky uz budes mit partnera u sebe :) A co bude potom..no uprimne..prvni velka potreba je nic moc a pak uz je vsechno v pohode :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3676
25.4.20 23:09
@Anonymní píše:
@Melodie91 tak clovek se dostane do totalniho stresu z tech jinych rodicek, kdyz zakazali otce u porodu, dostala jsem se bohuzel k diskuzim kde jsem se docetla jak lekari rodicky tyraj, privazujou, nastrihavaj pomalu pres konecnik az do zad a dela jim to strasnou radost. Muzu si akorat rict, ze jsem pekne blba ze to ctu, nicmene me vystrasilo, strasi :nevim: nebojim se bolesti, jako toho co se bude dit az ta bolest prejde 8o

No jsi spíš blbá, že tomu věříš. Nikdo nikoho u porodu netýrá z potěšení, jen proto, že u toho nehlídkuje taťka. Já prožila porod s totální důvěrou ve zdravotníka (protože on ví víc než já) a všechno proběhlo nádherně. Porodila jsem zdravé dítě. To byl pro mě cíl. Jestliže doktorka vyhodnotila můj porod jako vhodný k nastřižení? Prosím, dělejte co umíte. Dva dny jsem si opatrně sedala. To mi nepřijde jako velká daň za bezproblémový porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18868
25.4.20 23:11
@Anonymní píše:

Hele, obdobny hruzostrasny folklor koluje po kazdem zdravotnickem, socialnim a skolnim zařízení :hug:
Ja se bala stejne urputně jako ty, s Aniballem jsem nacvicila 28 a a bez střihu i bez jedine trhlinky, hlava 35,5, takze se to vsechno krasne roztahlo, od toho jsou ty priserny bolesti. A to jsem ten Anibal tam ze zacatku nemohla ani narvat dovnitr. Zeptej se, jestli je absolutne nezbytny nastrih a oni ti reknou, ze pokud to nebude absolutne nezbytne nutne, tak nic. Cetla jsem s hruzou, co a jak. Ted to fakt nedelaji automaticky, navic je pry krasne poznat, jestli je riziko zraneni. Bylo by fajn mit v hlave, ze jsi udelala uplne vse pro to, aby to bylo na pohodu, muzes rict jeste, ze je ti to blbe, ale chyta tte panika nebo tak neco, aby byli hooodne v klidu. Uvidis, ze to dobre dopadne :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3260
25.4.20 23:28

Tak já jsem s ničím necvičila, strach z porodu jsem měla všeobecně. Nástřih mi nepřišel na mysl, dokud jsem nepřišla k porodu, kde se mě zeptali, zda souhlasím pokud bude třeba. Řekla jsem ano. Nástřih byl. Každopádně jsem za něj ráda, vůbec jsem to necítila a v té chvíli jsem měla úplně jiné bolesti a starosti… Rozhodně mě nikdo netyral ani si to neužíval. V zájmu všech byl bezpečný porod. Tři týdny jsem byla bolavá, pak to bylo ok. Za mě určitě horší porod jako takový :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
25.4.20 23:45
@Anonymní píše:
Jsem v 39. tydnu a mam strasny strach z nastrizeni, cteni o tom jak se maminky „hojily“ z nastrihu jsem radsi zavrela, protoze se mi z toho svira zaludek. Nicmene cvicila jsem s aniballem, nejvic 29,5cm bez bolesti, mozna bych zvladla vic ale nezvladam ten tlak uvnitr, vypuzeni mi problem nedela.. Modlim se modlim, aby nastrizeni nebylo nutny. Chtela jsem se zeptat, zda se informuje personal v nemocnici, ze jsem cvicila s aniballem a ze bych se rada vyhnula nastrihu?

Ahoj, lepší nastřizeni nez natrzeni. Nebo aby mimi melo kefalhematom na hlavičce. To se jim může udělat, kdyz se moc tlačí na svet a nemaji dostatečný průchod. Koukni na net, co je kefalhematom a mozna zmenis nazor :zed: Ja treba doktorku prosila, at nečeká na posledni 1cm a nastrihne me. Protoze mala chtela neskutečně na Svět a hrozne me to nutilo tlacit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18868
25.4.20 23:55
@BMRL píše:
Ahoj, lepší nastřizeni nez natrzeni. Nebo aby mimi melo kefalhematom na hlavičce. To se jim může udělat, kdyz se moc tlačí na svet a nemaji dostatečný průchod. Koukni na net, co je kefalhematom a mozna zmenis nazor :zed: Ja treba doktorku prosila, at nečeká na posledni 1cm a nastrihne me. Protoze mala chtela neskutečně na Svět a hrozne me to nutilo tlacit.

Jasne, super, pani se desi i blbejch historek z hojeni, tak ji doporucime studium jinych hruz, co se mozou stat :roll:

Neni zatim zadny duvod, proc by mel byt naszrih nebo jakakoliv komplikace. A netreba nic privolavat ;) stejne pravdepodobne podepise informovany souhlas, ze kdyby hrozilo poskozeni zdravi matky nebo ditete, tak budou nasledovat tyto ukony a matka s tim souhlasi:… Presto bude na miste ji ujistit, ze nic se nebude dit jen tak bezdůvodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3272
25.4.20 23:57

Jeste horsi nez nastrih je smrt z vydeseni.

Lepsi par centimetru ciste riznute, rovne jizvy, nez se nechat rozthnout, ne? To se ti pak bude hojit daleko hur a zalatane cik cak to asi taky nebude nic na krasu.. Striha se to pri kontrakci, vubec si toho ani nevsimnes a v tu chvili ti to bude stoprocentne fuk. Ja jsem mela tezkej porod, dite tahali klestema, tak jsm mela nastrih snad az na zada. Jizvu bych si davno ani nenasla a frndu mam jako driv. Uplne zbytecny stresy predem a delas si to sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 00:26

Ti lepší doktoři nastřihují v nejnutnějších případech a je to někdy opravdu potřeba! Jsem zdravotník a mám o většině věcí přehled. Já byla nastřižená 2×. A i tak jsem byla dotrhaná jak blázen i tam, kde do doktor viděl poprvé 8o…a kvůli vnitřnímu natržení a následných komplikacím jsem málem přišla pár hodin po porodu o život..není čeho se bát, já nástřihy ani necítila a zahojily se mi vždy vpohodě..horší a bolestivější byly ty jiné trhliny klikaté…

• Nahlásit
  • Citovat
29
26.4.20 03:49

Ja s Aniballem nacvicila 30 cm. Prcek mel hlavicku 36cm. Pri porodu jsem rekla, ze pokud to nebude nutne, preferuji bez nastrihu. Doktorka se me nato sama zeptala, jestli jsem cvicila. A bez nastrihu jsem nakonec opravdu byla. Ale mela jsem prekotny porod, nevim jestli to na to muze mit treba vliv. A taky jsem jedla lnena seminka. Urcite se toho ale neboj. Jak psaly holky vys, lepsi nastrih nez natrzeni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama