Strach z návštěvy gynekologa

Anonymní
5.1.20 21:24

Strach z návštěvy gynekologa

Ahoj holky, mám takový problém. Je mi 26 let a ještě nikdy jsem nebyla na gynekologii. Vím, že je to špatně a řekla jsem si, že letos bych to i přesto, že nemám žádné potíže, určitě měla překonat, ale ten strach je šílený. Bojím se, že na mě bude doktor řvát, že jdu až ve 26 apod. Měly jste některé z vás stejný problém? Jak jste ho vyřešily? Děkuji za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.1.20 21:29

Zdravim ano, uplne stejne a ne nikdo nic nerikal a doktor uz vubec ne. on tam neni od toho te servavat, ale te zkontrolovat zda je vse v poradku a v pripade potizi ti pomoct a v pripade tehotenstvi te bezpecne a v poradku dovest do cile. Pokud by te serval tak bych spise uvazovala o zmene doktora. on nema co soudit.

• Nahlásit
  • Citovat
22156
5.1.20 21:30

Neboooooj, bude to uuuuplne v pohode :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
5.1.20 21:38

Tak jestli jsi to zvládla do 26 bez návštěvy gynekologa, tak tě upřímně obdivuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 21:38

Ano, strašná hrůza z gyndy, zapříčiněná zážitkem z vyšetření v dětství.
Byla jsem tam poprvé jako dospělá v 22 pak 8 let zase ne. Od té doby tam chodím pravidelně a už je to pro mě snažší. Taky jsem se bála, že mi vynada, ale prošlo to. Určitě tam jdi prevence je lepší, než pak řešit problémy a stejně se Ti gynda nevyhne. Když to poprvé překonáš a začneš chodit pravidelně, tak se strach zmenší. (prosím o zachování anonym, osobní téma)

• Nahlásit
  • Citovat
2780
5.1.20 21:41

Nejsi jediná ani poslední. Pokud by na tebe byl lékař hrubý doporučuji jej změnit. Ideálně jdi někam, kde budeš lékaře znát z doporučení např. kamarádek. Jinak se nemáš čeho bát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22224
5.1.20 21:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový problém. Je mi 26 let a ještě nikdy jsem nebyla na gynekologii. Vím, že je to špatně a řekla jsem si, že letos bych to i přesto, že nemám žádné potíže, určitě měla překonat, ale ten strach je šílený. Bojím se, že na mě bude doktor řvát, že jdu až ve 26 apod. Měly jste některé z vás stejný problém? Jak jste ho vyřešily? Děkuji za reakce :mavam:

Pokud bude řvát, najdi jiného. Nemáš se čeho bát. Pár minut nepříjemností za strach nestojí. Časem si zvykneš. Když budeš chodit už pravidelně. Žádný zločin jsi nespáchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1184
5.1.20 21:42

No já jsem asi divná, ale myslím si že preventivní prohlídka jednou za rok se snad zvládnout dá ne :nevim: a v 26… To si jako neměla nikdy sex? Co pohlavní nemoce a tak..? Nemyslím to zle, ale já si to teda neumím představit.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5069
5.1.20 21:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový problém. Je mi 26 let a ještě nikdy jsem nebyla na gynekologii. Vím, že je to špatně a řekla jsem si, že letos bych to i přesto, že nemám žádné potíže, určitě měla překonat, ale ten strach je šílený. Bojím se, že na mě bude doktor řvát, že jdu až ve 26 apod. Měly jste některé z vás stejný problém? Jak jste ho vyřešily? Děkuji za reakce :mavam:

Neboj to zvládneš sice to není noc obvykle jít tak pozdě ale doktor ti nemá co nadávat ale už bych to neodkládala přeci jenom je lepší se nechat zkontrolovat než něco podcenit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 22:09

Holky, měla bych takový dotaz - třeba bude mít někdo zkušenost. Nevíte, jestli se při preventivce dá udělat stěr čípku i holce, která neměla pohlavní styk?
Dcera má 18, ale je hodně uzavřená a nesmělá a zatím s nikým nechodila, takže je ještě panna.
Na gyndě už byla, ale dr. jí udělala pouze ultrazvuk. Já mám ale strach, aby se náhodou něco nezanedbalo, dneska se už bohužel rakovina děložního čípku objevuje i u mladých holek :think:. Navíc v rodině už jedno úmrtí kvůli zanedbané prevenci bohužel máme…

• Nahlásit
  • Citovat
614
5.1.20 22:11
@Anonymní píše:

Proč by měl řvát? :nevim: Je to snad tvoje zdraví. Pokud by řval, našla bych si jiného lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
5.1.20 22:18
@Anonymní píše:
Holky, měla bych takový dotaz - třeba bude mít někdo zkušenost. Nevíte, jestli se při preventivce dá udělat stěr čípku i holce, která neměla pohlavní styk?
Dcera má 18, ale je hodně uzavřená a nesmělá a zatím s nikým nechodila, takže je ještě panna.
Na gyndě už byla, ale dr. jí udělala pouze ultrazvuk. Já mám ale strach, aby se náhodou něco nezanedbalo, dneska se už bohužel rakovina děložního čípku objevuje i u mladých holek :think:. Navíc v rodině už jedno úmrtí kvůli zanedbané prevenci bohužel máme…

Rekla bych že rakovinu děložního čípku způsobuje vir HPV, který se prenasi pohlavním stykem. Takže pokud je panna, tak se nemohla nakazit. Opravte mě někdo jestli se pletu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
5.1.20 22:22
@JancaS84 píše:
Rekla bych že rakovinu děložního čípku způsobuje vir HPV, který se prenasi pohlavním stykem. Takže pokud je panna, tak se nemohla nakazit. Opravte mě někdo jestli se pletu…

Asi zkusím opravit, přenáší se i z matky na plod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 22:22
@Anonymní píše:
Na gyndě už byla, ale dr. jí udělala pouze ultrazvuk. Já mám ale strach, aby se náhodou něco nezanedbalo, dneska se už bohužel rakovina děložního čípku objevuje i u mladých holek :think:. Navíc v rodině už jedno úmrtí kvůli zanedbané prevenci bohužel máme…

Nechala bych ji očkovat proti HPV virus/rakovině děložního čípku - pokud již není, sice nechrání stoprocentně, ale podle mě se vyplatí. Ono ani cytologie nema nejlepší zachytnost - uvádí se jen cca 60 procent (lepší je HPV DNA test, ten ale nehradí pojišťovna)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 23:38

Doktorovi je upřímně úplně jedno, jestli tam chodíš nebo ne, jde o tvé zdraví, ne o jeho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama