Strach z navštěvy gynekologa spojený se sociální fobií

Anonymní
23.2.21 16:49

Strach z navštěvy gynekologa spojený se sociální fobií

Dobrý den. Nevíte prosím, zda li je možné se domluvit s gynekologem, aby mě nevyšetřoval transvaginálně?
Je mi 18 let a ještě jsem nedostala menstruaci. Vím, že to už musím řešit, ale s mojí sociální fobií a celkově strachem z doktorů je těžké se k tomu donutit. Chápu že to je jen jejich práce a stydět se nemusím, ale prostě to nejde. Nezvládnu to.
Prosím, nelynčujte mě tu za to, že jsem to měla řešit dřív. Vím o tom.
Děkuji za veškeré rady. :(
Popř. Pokud byste věděli o nějakém příjemném a tolerantním doktorovi, dejte mi prosím vědět. Jsem ochotná dojíždět do 80 km od Kolína.
Edit: Panna nejsem.

Příspěvek upraven 23.02.21 v 16:55

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62
23.2.21 16:54

Ono tam hodně záleží na tom jestli jsi panna nebo už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 16:56

@Jujucha Nejsem

• Citovat
  • Nahlásit
25711
23.2.21 16:58

Co zajít k psychologovi aby to s tebou probral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
23.2.21 16:58

A vis, že je celkem dulezity pak chodit každý rok na stěr z čípku aby se včas odhalila rakovina? A to jinak jak vaginalne nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
23.2.21 17:07

Můžeš jít k ženě, podívej se na recenze na známý lékař nebo se poptej kamarádek, kde jsou spokojené ony. Před někým už ses svléknout zvládla, tak to s tou stydlivostí nebude tak zlé. Mně přišel trapnější první sex než první gynda a to jsem byla panna a šla jsem tam v patnácti. Ty už jsi dospělá ženská. ;) Každému je to nepříjemné, nikdo tam nechodí rád, ale taky tam nikdo nechodí jen tak z dlouhé chvíle, ber to jako nutné zlo. Jednou ročně to dáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
23.2.21 17:07

Hmmm

Myslím si, že pokud mu teda řekneš, že nechceš vaginální vyšetření, tak tě asi bude možné jenom prohmatat a asi tě bude vyšetřovat i přes konečník.
Je dost pravděpodobné, že pokud jsi tu menstruaci ještě nedostala, tak ti asi bude dělat stěr a možná prostě i to klasické vyšetření.
Doporučuji se ještě psychicky připravit, že ti ude prohmatávat prsa.
Já když jsem u gynekologa byla poprvé, tak to bylo celkem v pohodě.
Se mnou tam byla mamka a držela mě u toho za ruku. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6072
23.2.21 17:53

Prostě to ber tak, že tam jít musíš, nehledej důvody proc ne, nepřemýšlej o tom, že se ti tam nechce.. Nemáš volbu, musíš jít ke gynekologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
23.2.21 17:59

Na první návštěvě sem byla preventivně v 15 letech 😊být tebou tak se nebojim když sem. Šla poprvé já tak sem se bála ale teď mi to nevadí a chodím tam radši jak k zubari😊ber to pozitivně mrkne se na tebe udělá ti ster aby věděl že si v pořádku a ty budeš. Mít taky klídek 😊zatni zuby a bez tam 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
23.2.21 18:16
@Anonymní píše:
Dobrý den. Nevíte prosím, zda li je možné se domluvit s gynekologem, aby mě nevyšetřoval transvaginálně?
Je mi 18 let a ještě jsem nedostala menstruaci. Vím, že to už musím řešit, ale s mojí sociální fobií a celkově strachem z doktorů je těžké se k tomu donutit. Chápu že to je jen jejich práce a stydět se nemusím, ale prostě to nejde. Nezvládnu to.
Prosím, nelynčujte mě tu za to, že jsem to m eěla řešit dřív. Vím o tom.
Popř. Pokud byste věděli o nějakém příjemném a tolerantním doktorovi, dejte mi prosím vědět. Jsem ochotná dojíždět do 80 km od Kolína.
Edit: Panna nejsem.Příspěvek upraven 23.02.21 v 16:55

Ahoj, já tě naprosto chápu, mám strach z doktorů celkově a vůbec jim nevěřím. První návštěvu gynekologie jsem odkládala až do 19 let. Šla jsem tam jednou a říkala jsem si, že už nikdy více… Pak ve 21 letech mě donutil tehdy ještě přítel, abych si doktora našla v místě aktuálního bydliště… No trapas, stydím se za to doteď. :zed: Každopádně rozhodně koukni na známého lékaře, kde jsou recenze. Zjistíš tam kolikrát od ženských, i jaké názory daný doktor má, jak jsou spokojené, atd… Jinak první gynekolog na nic, teď se to celkem dá… I když taky jsem tam měla jít na kontrolu jednou za rok a nešla jsem. Začala jsem k němu chodit pravidelně, když jsem otěhotněla a každá kontrola je pro mě hrozná. :D Ale vím, že musím, jinak to nejde. :nevim: Nějak se to přežít musí, mě třeba pomáhá vzít si šaty, pokud to dovoluje počasí, nebo alespoň delší tričko, pak se tolik nestydím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
23.2.21 18:24

Jestli je to pro tebe skutečně velký problém, zkusila bych pomoc terapeuta. Jinak je to lékařská prohlídka jako každá jiná, samotné vyšetření netrvá nijak dlouho a rozhodne se dá přežít. Třeba až budeš mít za sebou první návštěvu, zjistíš ze ses bála úplně zbytečně. Pak budeš chodit automaticky jednou za půl roku / za rok jako k zubari ;) Našla bych si dr ženu na doporučení kamarádek nebo mámy. Doktori už viděli všechno neboj :D Hlavně klid a prevenci rozhodne nepodcenovat, v budoucnu bys mohla litovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 18:33

Kutná Hora Alena Rácová, Čáslav Ladislava Štefanová, Provazníkovi Čáslav. Vsichni tihle jsou výborní, záleží kdo bude mít místo.

• Citovat
  • Nahlásit
885
23.2.21 19:42
@Anonymní píše:
Prosím, nelynčujte mě tu za to, že jsem to měla řešit dřív. Vím o tom.
Edit: Panna nejsem.Příspěvek upraven 23.02.21 v 16:55

Bojíš se vyšetření, protože máš výčitky svědomí, že jsi lékaře doposud nenavštívila. Nehraj si na,,stydím se". Mít sex se nestydíš a nechat se vyšetřit jo? Prosím tě. Najdi si přes znamylekar.cz doktora a běž na preventivní prohlídku jako každá žena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 18:34

Já si myslím, že záleží na domluvě s doktorem. On tě nemůže nutit „hele teď si tu sedněte, roztahnete“ a začít vyšetřovat transvaginalne pokud nechceš. Určitě když mu vysvětlis svoje pocity, že máš tu fobii, tak tě třeba napoprvé vyšetří jen ultrazvukem + zvenku prohmata břicho. :) A domluvíte se třeba že příště už zvládneš i normální prohlídku. Rozhodně lepší něco, než nic. :)
Ale já mám taky lehčí formu této fobie a zvládám to, tak uvidíš. Třeba si během povídání o anamneze a tak řekneš, že to dáš :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat