Strach z nemoci mrsa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:23
Nemoc mrsa

Ahoj, pracuju v LDN a objevila se u nas MRSA. Nic moc o tehle nemoci nevim, nekdo tvrdi, ze se da vylecit, ale vetsinou slysim od kazdeho, ze ne. Nevite, jak to tedy je? Stalo se Vam nekdy v praci, ze jste o MRSE nevedeli a zjistili to az potom, co jste k pacientovi chodily? Zjistili jsme to az po nejake dobe, takze jsme nepouzivali zadne ochranne pomucky, jen rukavice. Nedavno mi kolegyne hodila podlozku z jeji postele, na ktere lezi primo na ruku, kde mam popraskanou kuzi kvuli alergii. Myslite, ze se takhle da ta nemoc prenest? Mam z toho hrozny strach, nerada bych to dostala a roznesla to mezi vsechny sve blizke. Mate nekdo s touto nemoci zkusenosti? Moc dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 26.09.14 15:25

Dělala jsem v ústavu, tohle tam bylo každou chvíli, nikdy jsem nic nechytla. Je to jen o hygieně, není se čeho bát…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:26
@martina.se píše:
Dělala jsem v ústavu, tohle tam bylo každou chvíli, nikdy jsem nic nechytla. Je to jen o hygieně, není se čeho bát…

Ja vim, ale jak rikam, primo na popraskanou kuzi na ruce se mi dostala jeji podlozka, na ktere ona lezi a je s ni v kontaktu s kuzi, kde ma svoje rany, tak nevim, jestli se to takhle nemohlo prenest a mam strach

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 26.09.14 15:27
@Anonymní píše:
Ja vim, ale jak rikam, primo na popraskanou kuzi na ruce se mi dostala jeji podlozka, na ktere ona lezi a je s ni v kontaktu s kuzi, kde ma svoje rany, tak nevim, jestli se to takhle nemohlo prenest a mam strach

umyj si to, vydezinfikuj.. pravděpodobnost je velmi malá. Tohle se totiž chytá na oslabené jedince..

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 26.09.14 15:27

Zkusenosti nemam, ale zmen nazvy diskuzi-ze jde o rezistentniho zlatyho stafylokoka, tu zkratku znaji jen zdravotnici :kytka:

Jen teoreticky-clovek odolny a s dobrou imunitou by ho chytnout nemel.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 26.09.14 15:28

Delam na chirurgii a dost casto se tam stava, ze se MRSA zjisti a predtim jsme k pacientovi chodili uplne normalne bez jakychkoliv opatreni.
Vzdycky si s holkama delame srandu, ze kdyby nam udelaly testy, tak polovina z nas by ji mela…za 9 let co tam delam, tak co vim, tak akorat jedna sestricka mela MRSU v nose, jinak nevim, ze by se nekdy nekdo nakazil.
Dulezita je hygiena hlavne rukou!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:29
@martina.se píše:
umyj si to, vydezinfikuj.. pravděpodobnost je velmi malá. Tohle se totiž chytá na oslabené jedince..

Chvilku potom jsem to vydezinfikovala tak doufam, ze to snad bude v poradku :)

cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.09.14 15:30

Ahoj, tak za prvné bych se bála nejen o své příbuzné, ale i o ostatní pacienty mezi které dennodenně chodíš a ošetřuješ je…za druhé bych si nechala udělat výtěry a případné krevní testy…ale vzhledem k tomu, že máš popraskanou kůži a dopadla ti na ní podložka, tak je větší riziko nákazy než když bys měla ruku v pořádku… :( :think: a jak je vůbec možné že jste to tam něvěděli, že má stafylokoka?

Příspěvek upraven 26.09.14 v 15:31

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:30
@Pajule22 píše:
Delam na chirurgii a dost casto se tam stava, ze se MRSA zjisti a predtim jsme k pacientovi chodili uplne normalne bez jakychkoliv opatreni.
Vzdycky si s holkama delame srandu, ze kdyby nam udelaly testy, tak polovina z nas by ji mela…za 9 let co tam delam, tak co vim, tak akorat jedna sestricka mela MRSU v nose, jinak nevim, ze by se nekdy nekdo nakazil.
Dulezita je hygiena hlavne rukou!

No a jestli se muzu zeptat, jak to pak resila? Mohla dale pracovat? Nebo musela pockat az jestli se vyleci?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 26.09.14 15:30
@Anonymní píše:
Chvilku potom jsem to vydezinfikovala tak doufam, ze to snad bude v poradku :)
šance fakt malinká..
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:30
@cecil7 píše:
Ahoj, tak za prvné bych se bála nejen o své příbuzné, ale i o ostatní pacienty mezi které denodenně chodíš a ošetřuješ je…za druhé bych si nechala udělat výtěry a případné krevní testy…ale vzhledem k tomu, že máš popraskanou kůži a dopadla ti na ní podložka, tak je větší riziko nákazy než když bys měla ruku v pořádku… :( :think: a jak je vůbec možné že jste to tam něvěděli, že má stafylokoka?

Nevedeli, stery se udelaly az po nejake dobe, neni to bezne, ze by na to testovali kazdeho…

cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.09.14 15:31

Aha, no tak ale očekávala bych v dnešní době kompletní vyšetření při přijetí… :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:32
@martina.se píše: šance fakt malinká..

No doufam, a kdyby nahodou projevilo by se to nejak? Nebo se to vazne pozna az tech steru? Slysela jsem, ze nemocni lide s tim ziji normalne a nijak je to neomezuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 15:33
@cecil7 píše:
Aha, no tak ale očekávala bych v dnešní době kompletní vyšetření při přijetí… :think:

Pri prijeti ji nemela, dostala ji az v posledni dobe, kdy se ji udelaly velke rany na kuzi, aspon si to tak myslim, k papirum nechodim…

Gepardice
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 26.09.14 15:34
@Anonymní píše:
Ahoj, pracuju v LDN a objevila se u nas MRSA. Nic moc o tehle nemoci nevim, nekdo tvrdi, ze se da vylecit, ale vetsinou slysim od kazdeho, ze ne. Nevite, jak to tedy je? Stalo se Vam nekdy v praci, ze jste o MRSE nevedeli a zjistili to az potom, co jste k pacientovi chodily? Zjistili jsme to az po nejake dobe, takze jsme nepouzivali zadne ochranne pomucky, jen rukavice. Nedavno mi kolegyne hodila podlozku z jeji postele, na ktere lezi primo na ruku, kde mam popraskanou kuzi kvuli alergii. Myslite, ze se takhle da ta nemoc prenest? Mam z toho hrozny strach, nerada bych to dostala a roznesla to mezi vsechny sve blizke. Mate nekdo s touto nemoci zkusenosti? Moc dekuji

Za těch osm let jsem v kontaktu s mrsou byla hodněkrát. A častokrát jsme na to přišli náhodou, když se třeba dělaly stěry ohledně citlivosti na ATB. Tak vyšla MRSA. Dodržuj bariérový přístup dle standardu a neboj se. Domů to nepřineseš. Podložkou to na tebe kolegyně nepřenesla ani přes popraskanou kůži. Náš primář si dělal srandu, že kdybychom si všichni udělali stěry a výtěry, tak bychom se divili, co v sobě chováme. Akorát se to neprojeví, protože s tím žijeme v symbioze :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >