Strach z nemoci, tetanie, RS, úzkostná porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 10:48
Strach z nemoci, tetanie, RS, úzkostná porucha

Ahoj maminky, není mým zvykem zakládat diskuzi, ale jsem už zoufala a potřebuji si s někým „promluvit“. Je mi 34let, loni v květnu jsem nastoupila po mateřské do práce a začala mě brnět pravá noha na stehně. Toto mě trápilo každý den, ale jen v práci, nepřikládala jsem tomu váhu. Bylo období, kdy jsem „něco“ na noze cítila, období, kdy jsem necítila nic. Jednalo se ale hlavně o tu nohu, občas mi „zabrnělo“ v zádech, na obličeji. Jednalo se ale ve většině případů o pravou stranu těla. Teď v květnu jsem ale začala „brnět“ více. Chvílema stehno, chvílema lýtko z přední strany, chvílema líčko, pravá ruka, ne celá, chvíli paže, chvíli malíček, začaly mě pálet oči, jsem méně soustředěná, jakoby v mlze…V červnu, červenci s částečně v srpnu jsem měla klid, nyní mám ale opět stejné potíže…Samozřejmě si googlim a čtu na internetu a mám obavy z RS. Sleduju jak chodím, ale mám pocit, že se na chůzi zaměřuju, sleduju jak zvedám pravou nohu a z toho důvodu mám pocit, že chodím špatně…Podobné problémy s brněním jsem měla již před šesti lety, kdy tyto potíže začaly po psychicky náročném období, rozchod s přítelem po 10 letech, kdy přítel byl despota a psychicky mě ničil. Byla jsem uzlík nervů, brnělo, pálelo mě tělo všude možně. Byla jsem na neurologii, na vyšetření eeg a emg a byla mi stanovena diagnoza tetanie a zároveň i úzkostná poruchu. Brala jsem cca rok cipralex. Nevím jestli to brnění ve stehně mám připisovat pouze nástupu do práce a stresu, který jsem po MD měla. Letos jsem měla taky náročné období, jsem poměrně citlivý člověk a vše si beru..Jsem už z toho všeho vyřízená, ráno se cítím hrozně, jsem pláčtivá. Ta pláčtivost mě trápila i letos v květnu, když mě brnělo všechno možné, už jsem si říkala, že jsem zralá na AD, ale pak se mi nějak silou vůle podařilo z toho dostat. Do toho roku 2012, kdy jsem začala brát cipralex, pak jsem AD brát přestala až po nástup do práce mě žádné brnění netrápilo..Občas mě tedy brněly během mateřské záda v místě, kde mi byl píchnut epidurál z důvodu CS, ale to bylo jen takové zašimrání…I teď když píšu, tak cítím jak mi pravou rukou prostupuje takové brnění, divný pocit. Ve stresu to cítím daleko více…Máte někdo podobnou zkušenost? Jinak už se dva dny snažím objednat na neurologii, ale čekací lhůty jsou hrozné..první termín, který mi byl nabídnut je 1.11. Ještě jsem si všimla, že když synovi čistím zuby mám ruku jakoby více ohnutou, za chvíli mě ta ruka bolí a taky nevydržím ani chvilku dřepět. Chvíli dřepím a hned cítím těžkost v nohou, intenzivnější v pravé a když se postavím, ta cítím jak v těch nohou proudí krev..a ještě bych uvedla, že mě úplně neskutečně bolí bedra. Mám problém se ohnout nebo vzít do rukou něco těžšího v práci a položit si to na stůl…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 08.09.18 11:08

To zní jako klaická GAD, to mam já. Proč jsi přestala brát ten Cipralex? Asi bys měla znovu začít. Život ve strachu není život.

sediza
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 08.09.18 11:11

Může to být tou tetanií, ale klidně neléčená borelióza, ale i problém s utlakem míšních kořenů kvůli problému se zády/plotynkou, na RS bych moc nepomýšlela. Nechala bych si udělat magnetickou rezonanci hlavy a páteře, test western blot na borelii a snazila bych se preventivně cvičit pod vedenim fyzioterapeuta.

Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 11:30

@Emimin7 co to je gad? Brat jsem prestala,protože uz jsem se citila dobre a chtěli jsme s manželem dite.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 08.09.18 11:33

@Jenjen Já bych se ještě neděsila. Beru ve vyšších dávkách hořčík, te už tedy jen ráno a večer 375mg. Ještě před rokem jsem nemohla ani spát jak mi vše brnělo, znecitlovalo. Taky ti to může dělat páteř. Takže za mě sehnat neurologa (kvůli vyšetřením typu borelie, tetanie apod.) a k tomu rehabilitačního doktora. K rehabilitačnímu ani nepotřebuješ doporučení. Sama píšeš, že jsi nastoupila do práce, takže únava, předtím nějaké to těhotenství, to tělo se vyčerpá, nedostatek hořčíku (nebo špatné hospodaření s hořčíkem a vápníkem) v těle zvládá nadělat mohutnou neplechu. Může to být i něco víc, ale na to rehabilitační a neurolog přijdou, neboj. Držím palce.

Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 11:34

@sediza a proc by jsi nepomyslela na rs? Jako at se s tim nestresuju? No jenomze jestli mi nekdo tu rezonanci bude ochoten chtit udelat..jestli me nejdrive nebudou posilat vsude mozne jinde

Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 11:41

@Amys Dekuji za podporu. Je pravda,ze hořčík jsem pravidelně nebrala. A jaký hořčík beres? No mam o sebe hrozny strach,porad ctu na internetu, vcera jsem to zase do noci studovala a dneska je mi spatne z unavy a toho,ze se v tom furt hrabu. Kdybych si vecer cetla knizku a sla drive spat,udělám lepe :-(

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 08.09.18 11:42
@Jenjen píše:
@Emimin7 co to je gad? Brat jsem prestala,protože uz jsem se citila dobre a chtěli jsme s manželem dite.

Generalizovaná úzkostná porucha. Tak si ty ad můžeš nasadit teď, ne?

Ryšavec 2
Stálice 58 příspěvků 08.09.18 11:51

Presne timhle si ted poslednich 3 tydny prochazim taky. Brnela prve leva ruka nebo prsty nebo loket, potom se pridala i leva noha a ted uz i prava strana. Muj dr. me hned poslal na pohotovost kde mi udelali ct, rentgen, ekg, krev a dali horcik do zile. Nic nezjistili. Jsem objednana na mag. rezonanci a sono krcnich tepen za 2 mesice. Takze musim cekat. Musim rict ze mivam take problemy s krcni pateri a nekdy boli i bederni. Ted teda boli leva kycle. Ted mam taky stresovy obdobi a stejne jako zakladatelka si vse moc beru… zakladatelko snad to bude brzy v poradku… :hug: . Ja uz s toho silim ted po 3 tydnech… :zed:

Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 12:00

@Emimin7 no mohla bych napsat psychiatrovi a asi by mi je nasadil. Ale tak ja mam obavy aby to nebyl nejaky zdravotní problem a temi ad abych to jen neprekryla

Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 12:03

@Ryšavec 2 s nezminili se, ze by to mohla byt tetanie? Eeg a emg delat nechteji? Je to strasne pro me. Ja jsem mela vice stresu a mam pocit ze jak se to na me nakupi,tak uz to nezvladam

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 08.09.18 12:06
@Jenjen píše:
@Emimin7 no mohla bych napsat psychiatrovi a asi by mi je nasadil. Ale tak ja mam obavy aby to nebyl nejaky zdravotní problem a temi ad abych to jen neprekryla

Tak se můžeš nechat lékaři proklepnout, a pokud budeš skutečně zdravá, ale obavy budou přetrvávat, je čas na psychiatra.
Když čtu, co popisuješ, úplně přesně to sedí na mě.

Jenjen
Povídálka 13 příspěvků 08.09.18 12:09

@Emimin7 no ale čekací lhuty jsou strasne dlouhe u těch lekaru. A ja se v tom porad hrabu a je mi cim dal hůř. A tebe trapi co? Taky nejake brnění?

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 08.09.18 12:23
@Jenjen píše:
@Emimin7 no ale čekací lhuty jsou strasne dlouhe u těch lekaru. A ja se v tom porad hrabu a je mi cim dal hůř. A tebe trapi co? Taky nejake brnění?

Mě už netrápí nic, protože se už dlouho léčim. Dřív jsem si ale z každé blbosti diagnostikoval buď leukemii, nebo z fleku na kůži rakovinu kůže.
Navíc to brnění může být klidně z toho strachu. Úzkosti dokáží způsobit spoustu fyzických symptomů.
Mně se např. hrozně rychle odkrví ruce, když je zvednu na stůl. Když kouknu do Googlu, co by to mohlo být, tak je to nejspíš ischemie, která je způsobená nádorem. Tenkrát jsem si to takhle našel a úplně jsem strachy vyskočil, že je se mnou amen. Nechal jsem se proklepnout a vše ok.
Dnes se mi takhle ruce odkrvují dál a ničeho se nebojím.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 08.09.18 12:26
@Jenjen píše:
@Amys Dekuji za podporu. Je pravda,ze hořčík jsem pravidelně nebrala. A jaký hořčík beres? No mam o sebe hrozny strach,porad ctu na internetu, vcera jsem to zase do noci studovala a dneska je mi spatne z unavy a toho,ze se v tom furt hrabu. Kdybych si vecer cetla knizku a sla drive spat,udělám lepe :-(

Beru Supermag B6, je to hořčík ve formě citrátu, takže dobře vstřebatelný. Normálně se dá koupit bez předpisu. Čekací lhůty k lékařům jsou dlouhé, tak si ho zatím kup, ber tabletu ráno a tabletu večer. Předávkování se projevuje tím,že se prostě pos…, víc se ti nestane. Jako aby se to zlepšilo, je potřeba to brát dlouhodobě, ale už po 14 dnech uvidíš výsledky. Na AD bych se zatím vyprdla. Není to nic proti ničemu, ale hořčík je i na nervy, celkově uvolňuje i svalstvo, ve stravě je ho v dnešní době nedostatek.Jinak krev na borelie ti může vzít i obvoďák, tam bych asi zašla co nejdřív.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >