Strach z poporodní deprese

Anonymní
20.5.20 15:04

Strach z poporodní deprese

Ahoj potřebuju pomoct a hlavně povzbudit, zjistila jsem že jsem těhotná, ještě jsem nebyla ani u doktora a už se tady v pláči držim za hlavu. Těhotenství bylo plánované a velmi jsem se těšila, ale teď mě zachvátil tak šílený strach, jestli vůbec těhotenství dám, a co teprve šestinedělí. Vedle mě jezdí úžasnej 22 měsíční chlapeček a místo, abych se mu pořádně věnovala, tak jen bulim. Po jeho porodu jsem měla docela silný, i když krátký poporodní splín a přestože byl hodné miminko, měla jsem co dělat, hlavně sama se sebou a proto teď mám strach, že to nezvládnu, že mu novým sourozencem ublížíme, že bude žárlit, že já budu příšerná a zlá z nevyspání a do toho mě asi nejspíš přepadne poporodní depka, druhé miminko zřejmě tak hodne nebude a já nebudu vědět co dělat…no šílený stavy, prosím poraďte, povzbuďte..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6361
20.5.20 15:21

Najdi si porodní asistentku, sice placenou, ale bude tě nejen doprovázet k porodu, ale provede tě i těhotenstvím. Může být tvoje vrba, budeš v ní mít důvěru, poradí, pomůže, nasměruje. Nech si někoho doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 15:57

Ahoj, mám to uplně naprosto stejně jako ty. Také teprve čekám na utz, takže těhotenství uplně čerstvé, velmi chtěné (po ivf). Ale pocity mám stejné jako ty. Syn (19 mřsíců) byl a pořád je naprosto hodné a bezproblémové dítě, které vždy krásně spalo, jedlo, neplakalo, vždy usměvavý, klidný, dobře naladěný, všichni ho zbožňujou. A taky mi všichni říkají, že druhé dítě už takové nebude. Že to bude uplný opak. Tak se bojim, jestli mu tim sourozencem, co jsem si pro něj moc přála, nenadělám “vrásky”, i nám :) A taky jsem měla po porodu depresi či co. Měla jsem i stavy, že jsem chtěla odejít z domu a nechat malého s manželem, že jim bude beze mne lépe. Tyto stavy ale skončily na den přesně, kdy jsem skončila s kojením. Probírala jsem to s PA a říkala, abych u druhého radši nekojila vůbec. Tak uvidím. Zatím je těhotenství opravdu v začatcích, tak to ještě moc neřeším, teď se hlavně modlím, aby dobře dopadlo. Ale tvé pocity chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.20 18:25

Poporodní depresi jsem měla po prvním porodu. Po druhém porodu vůbec, všechno v pohodě.
Obě těhotenství i porody bez komplikací.
Takže nemusí to být vždycky stejné. Snad vás to povzbudí.
Jo a doporučuji porodní asistentku, nejen k porodu, ale i během těhotenství na pravidelné konzultace.

• Nahlásit
  • Citovat
1884
20.5.20 18:26

Holky, rada bych vas povzbudila svoji zkusenosti. Prvni dite bylo narocne, probrecene noci, stridali jsme se s manzelem a chovali ho… no des. Psychicky jsem byla rozlozena pul roku. U druheho tehotenstvi jsem se zarekla, ze kdyz do toho stavu zase spadnu, ze vyhledam odbornika. S prvnim jsem se v tom placala sama. Druhe dite bylo hodne a ja byla psychicky uplne v pohode. Dokonce i sestinedeli bylo klidne a zadna hormonalni boure se nekonala. Ted me ceka treti porod a ja vim, ze to zase zvladnu. A kdyz ne, nebudu se bat pozadat o pomoc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 18:53

Já se už teď cítím jako před tím v šestinedělí a to mi ještě není špatně, jsem zvědavá co pak…možná zkusím psychologa už teď :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama