Strach z porodu - a jak se vůbec rodí hubeným?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 13:18

Strach z porodu - a jak se vůbec rodí hubeným?

Ahoj holky,

za pár týdnů mě to čeká a začínám mít docela velký strach Jsem hodně drobná a už mi x lidí řeklo „ty jo, jak chceš porodit“? :roll: Doktor mi měřil pánev a to je prý ok - jsem sice fakt hubená, ale mám ženský tvary.

Další věc je, že vůbec nezvládám bolest - já totiž ani žádnou nezažila. Nikdy. Nejhorší bylo asi tak trhání osmiček a to mi prostě opíchli.

Kamarádka mi říkala, že je to jako takový drsnější ms bolesti. No, tak já žádné nikdy nezažila. Ani nevím, že by mě to kdy bolelo, max cítím oteklé břicho…

Dívám se na to břicho a říkám si, že to je nereálný, aby se to dolem dostalo ven.

Budu mít vedle sebe partnera a soukromou porodní asistentku, personálu se tedy neobávám, věřím že tohle bude ok a budou na mě hodní, ale čeho se fakt obávám je to, že to nedám. Fakt se reálně bojím, že ji nedostanu ven. A pokud, tak se roztrhnu asi až na záda.

Zakázala jsem si číst deníčky a katastrofické diskuze, ale stejně to mám už načteno z dřívějška. A popsání bolesti „jakoby ti trhali všechny orgány“ úplně nepodpořilo :lol: O šití zaživa ani nemluvím.

Reálně i přemýšlím zda si neříct o císaře z důvodu velkého strachu. Ale vím že ani císař není výhra a že ta rána bude taky pekelně bolet. Jen je to pro miminko asi lepší než aby se mi zaseklo někde a já ho nedokázala dostat ven :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28389
25.11.21 13:27

Neboj, to zvládneš jako spousta jiných ženských. Ale jako menstruační bolesti, mno… :mrgreen: sama uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
25.11.21 13:32

Taky jsem byla hubená a porodila jsem. Já měla bolesti asi jako křeče do břicha, hodně silná MS, taky ale nemívám žádné bolesti při MS. Měla jsem i nástřih a taky se to dalo přežít, šití je trošku nepříjemné, ale co není že. :mrgreen:

Neboj se, až to přijde, tak porodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 13:34
@pikola píše:
Neboj, to zvládneš jako spousta jiných ženských. Ale jako menstruační bolesti, mno… :mrgreen: sama uvidíš.
:lol:
no, já je navíc nikdy neměla, takže to by byla celkem paráda, kdyby to tak fakt bylo :mrgreen:
kamarádka co to říkala měla vždy 3 dny pekla, nemohla ani chodit, polykala ibalginy atd. Tak říkala že pro ni byl porod jako tohle a o něco drsnější. Jenže já nic takového ani neznám.
  • Citovat
  • Nahlásit
8005
25.11.21 13:35

Každá to má jinak. Třeba budeš z těch, co do dvou hodin mají odrozeno. Já mezi ně nepatřím, ale prostě se to zvládne a stojí to za to. Přeji porod bez komplikací a zdravé mimčo. A co se týče císaře, to je velká břišní operace s horším hojením než přirozený porod. Tak pokud nehrozí problémy, císař je zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
25.11.21 13:36

No neboj se i když se mi to lehce říká já už budu rodit za přibližně tři měsíce svoje čtvrté dítě a po pravdě nějaký strach taky mám ale musíš si říkat že porodit musíš jako každá ženská tak to prostě je každá to dá nic jiného nezbývá já to mám blbí že poslední porod jsem měla před rokem a skoro tříčtvrte takže to v té paměti ještě je i když zase ne až tolik ale věř že to zvládneš držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 13:36
@Kfětoslava píše:
Každá to má jinak. Třeba budeš z těch, co do dvou hodin mají odrozeno. Já mezi ně nepatřím, ale prostě se to zvládne a stojí to za to. Přeji porod bez komplikací a zdravé mimčo. A co se týče císaře, to je velká břišní operace s horším hojením než přirozený porod. Tak pokud nehrozí problémy, císař je zbytečný.

já bych si to přála asi spíš kvůli malé, mám strach že se mi někde zasekne, já ji prostě nevytlačím a ona se bude dusit :?

• Citovat
  • Nahlásit
2599
25.11.21 13:41

Nějak se uklidní, protože s tímhle přístupem by sis ty komplikace mohla taky přivolat. Já při prvním těhotenství pila ke konci maliník s lněnými semínky, pro klid duše, že něco dělám. Možná to i pomohlo. Šití jsem měla malinký, jen pět stehů, u toho mi fakt nevadilo, že nedostanu umrtvovačku. Pichanec jehlou jako pichanec jehlou. Kdybys byla potrhaná nějak víc, tak ti to určitě umrtvi. Když máš pánev ok, miminko se ti nezasekne. A i kdyby naaahodou, tak proto jsi v porodnici, oni si s tím poradí.
Co epino balónek? Pro ještě větší klid? Nebo masáž hráze? Prostě ať „pro to něco děláš“ a máš z toho lepší pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8005
25.11.21 13:44
@Anonymní píše:
já bych si to přála asi spíš kvůli malé, mám strach že se mi někde zasekne, já ji prostě nevytlačím a ona se bude dusit :?

Neboj se a věř přírodě a lékařům. Kolik měříš a vážíš? Kdyby tě to mělo roztrhnout, to by doktoři poznali :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 13:45

Já se před prvním porodem utěšovala tím, že vlastně pro to dítě je to horší než pro mě. Ono si lebedí spokojeně v bazénku, v teple, a najednou ho začne něco mačkat, nechápe, co se to děje, pak se hlavou zapasuje do mrňavý díry… Radši už mlčím. :mrgreen:
Důvěřovala jsem sobě i miminku, že spolu to zvládneme. Navíc, jestli tam budete mít svou porodní asistentku, ona vás navede, pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
25.11.21 13:47

Mám 172 cm, 50 kg, ženský tvary nemám nikde ( :lol:), všude poslouchám, že sem tyčka a zvládla jsem to. Tělo si umí poradit. :kytka:

Měla jsem bohužel porod vyvolávaný, po několika hodinách ničeho nakonec překotný, ty bolesti byly.. byly velké, nedokážu posoudit, jak to probíhá u normálního… ale pak ti dají to mimčo a je to minulost :srdce:

K druhému porodu bych taky chtěla soukromou PA, skvělá volba ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
25.11.21 13:52

Neboj :)

Ahoj,

zrovna „řeším“ úplně stejné obavy. Jsem už 39tt a příchod miminka očekávám každý den.

Udělala jsem velikou hloupost, že jsem se koukla na pár fotek a videí hráze a četla pár dojmů od maminek. Na druhou stranu jsou pro ale velkou motivací všechny fotky novorozených miminek a šťastných tváří maminek a tatínků.

Abych Tě uklidnila, mám momentálně 67 kilo, miminko je ve špatné poloze a jelikož bylo pořád nahoru, tak měla hlavička šanci růst a má ji tak velikou. Mám malou pánev a poměrně velikou tříselnou kýlu. Jako bonus varixy zevních rodidel.
Dost často mě přepadne taková menší panika co a jak bude. Už teď, když mám poslíčky a miminko se mi tlačí dolu, tak si říkám, že to nemůžu zvládnout.

Ale víš co? :) Nenech se pohltit těmito strašáky. Nejsi první ani poslední, která se bojí. Já nejsem první a poslední, která bude rodit s velkou kýlou, špatnou polohou a malou pánví. Každá, ale úplně každá maminka mi řekla.. „je to porod, ale stojí to za to a šla bych do toho klidně znovu“:kytka:

Jdeš do porodnice, kde Ti vždy pomohou.. Jdeš tam s podporou partnera a dokonce i s vlastní porodní asistentkou. Udělala jsi pro to maximum. :) Miminko i Ty budeš monitorována a kdyby něco hrozilo, určitě se to vyřeší.
Já věřím, že to obě zvládneme vaginální cestou… a kdyby náááhodou bylo nějaké riziko, porodíme císařským řezem. Taky bychom nebyly první ani poslední. :)

Hlavně si udrž, dle možností, klidnou hlavu a zbytečně se nestresuj. :)

Vždyť budeme mít za chvíli miminko! :srdce: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9520
25.11.21 13:53

Prosím tě, někdo ti připitomělou hláškou nasadil brouka do hlavy a tys z komára udělala velblouda. Hubené rodí úplně stejně, jako tlusté. Logicky - velikost poševního otvoru přece nesouvisí s tím, kolik máš na těle tuku. A hláška, že to bolí, jako kdyby ti rvali všechny vnitřní orgány :roll: - copak si myslíš, že těm lidem, co to píšou, někdy někdo rval orgány, aby to mohli porovnat? Člověk, kterému rvou orgány, zemře na šok z bolesti a aspoň já jsem neslyšela o nikom, kdo by zemřel na šok z porodních bolestí. Jako bolí to někdy dost, ne že ne, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Já jsem hubená, rodila jsem 3×, vždy dobrovolně přirozeně a bez jakýchkoliv oblbováků a i když to byla fuška, mám ze všech porodu krásný zážitek.
Jestli ti můžu něco doporučit, udělej něco se svou psychikou. Protože jestli něco dokáže zkomplikovat bezproblémový porod, tak je to strach. Ten ty máš a potřebuješ se ho na ten porod zbavit. Protože když budeš mít strach, stáhnou se ti svaly, bude to víc bolet a porod se může protáhnout nebo zastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
25.11.21 14:05

Jenom k těm bolestem - taky neznám menstruační bolesti, ale začátek porodu byl jako když na mě jde šílený průjem :mrgreen: To určitě znáš :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
25.11.21 14:06

A mimochodem, vřele doporučuji cvičení s Aniballem, dokážeš si ještě před porodem, že skutečně není problém, aby tam to mimčo prošlo ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat