Strach z porodu dvojčat

Anonymní
5.11.19 21:37

Strach z porodu dvojčat

Ahoj holky. Chtěla bych tímto poprosit maminky dvojčátek, aby mne trochu uklidnily. Dlouho jsem si s přítelem přála miminko, ale vždy jsem měla hrozný strach z porodu (jsem trochu cíťa :oops: ). Strach se ještě umocnil, když mi pan doktor oznámil, že tam mám dvojvajky :srdce: Jsem teprve v 27tt, ale ten strach z porodu už mě budí i ze spaní. Nebojím se jen té bolesti, ale i o kluky, protože zatím to vypadá na přirozený porod a mám strach i z komplikací, aby se jim snad něco nestalo. Císaře si bohužel nařídit nemohu, abych byla klidnější. Poradíte, prosím, jak tyto strašáky zahnat? Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5.11.19 21:39

Ahoj, taky cekam dvojcata, 13tt a mam taky desny strach z porodu :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 21:48

Já jsem v červnu porodila dvojčátka - páreček (také dvojvaječné). A přesně jak říkáš, ze začátku jsem také měla šílený strach z různých komplikací a chtěla jsem rodit císařem, ale díky bohu se to nestalo a já jsem nakonec porodila přirozeně. Byl to neskutečně silný zážitek, který nelze slovy popsat.
Neměj strach a hlavně nad tím moc nepřemýšlej, jinak se zblázníš. Vše bude jak má být a dopadne to dobře!
Já jsem rodila 33+3 s váhami 1740g a 2270g. A řeknu ti, že bych raději porodila dalších 5 takových malých dětí, než jedno velké třeba 4 kilové :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7859
5.11.19 22:30

Dvojčata bych si teda rozmyslela rodit přirozeně  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
5.11.19 22:33

Měla jsem za to, že u dvojčat si maminka může vybrat, jak chce rodit? Raději bys rodila císařem, zakladatelko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
5.11.19 23:08

Tez cekam dvojcata, tez mam strach z porodu a jinych komplikaci, tez nastestk dvojvajky. Jsem ve 12tt a uz mam bricho :nevim: Ale, ten prirozeny porod, hele ja mam za sebou porod dcerky 40+0 2800g a jako bolest teda desna, 12 h kontrakce po 3 minutach bolestive od zacatku az prakticky 1 minutu pred porodem intenzita 10:-D Pak prisli asi 4 uplne neskutecny, ale chci rict, ze pul hodky po porodu uz jsem normalne pobihala po pokoji. Zadny nastrih, minimalni siti. Ten cisar neni rozhodne vyhra a pokud mas zkuseneho porodnika, coz ja doufam, ze u dvojcat snad zaruka je, tak se neni ceho bat. V nejhorsim udelaji cisar u druheho, kdyby byla komplikace. Predstava, ze pobiham kolem deti po cisari, to fakt nevim, jak bych dala. Mam rodit v porodnici, kde davaji na vyber a ja bych do sebe kuchat bezduvodne nechtela. Neboj. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
5.11.19 23:41

Spoluzacka rodila taky přirozeně, byl to teda už druhý porod, ale říkala že docela dobrý. Prý to ten první roztahl a druhý vyjel jako po másle :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 23:45

ZAKLADATELKA
Ano, prvotní plán byl takový, že jsem chtěla jít na císaře. Promýšlela jsem veškerá pro a proti a bezpečí těch miminek je pro mne na prvním místě. Ovšem můj gynekolog mne vyvedl z omylu, že pokud je vše v pořádku a minimálně plod A je hlavičkou dolu, tak se rodí přirozeně a rodička si nemůže císaře “vybrat”. :nevim: Samozřejmě záleží na poloze obou miminek v den porodu, cokoliv se může změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
226
6.11.19 06:11

Zakladatelko, já tě absolutně nechci strašit, dvojčátka jsem nikdy nerodila :) Ale já si myslím, že každá máme právo vybrat si způsob porodu. Kdybych mohla vrátit čas, svého syna bych rodila císařem (jenže já chtěla přirozeně). Na Tvém místě bych se nesmiřovala “s osudem” ale hledala už teď porodnici, kde ti císaře umožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
6.11.19 06:49

Kamaradka rikala, ze porod dvojcat byl lepsi, nez porod 1 vetsiho ditete. Bylo to sup sup. Byli spravne natoceni. Chtela jit na cisare, byla z toho vystresla a nakonec vse dopadlo bezvadne. Treba se natoci spatne a cisare ti udelaji.. kdyby sis ho chtela vydupat, tak musis mit posudek psychologa a musi v nem byt vyslovne napsano, ze doporucuje cisare. Vlastni zkusenost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
6.11.19 08:07

Ja mám jednovaječné dvojičky, rodila som ich prirodzene.Hoci som veľmi chcela cisársky, doktori nechceli ani počuť, nikoho som nepresvedčila. (A to v niektorých nemocniciach dvojičky jednovajky rodia iba cisárskym). Bolo to tým, že prvý malý krásne naliehal hlavičkou. Ale pri druhom mi nikto nezaručil, že neskončím na operačnom stole :roll: Tak jasné, že som bola z toho vynervovaná. Nuž, ale musela som poslúchať doktorov. Nakoniec to dobre dopadlo, prvý malý vyšiel krásne a druhý sa vyšupol asi 5 minút za ním :) Tuším mi len pri druhom prepichli plodovú vodu. A to pri jednovajkách je rizikovejší prirodzený pôrod, pri dvojvajkách sa nemusíš tak obávať ;) Ja som mala ale ešte takú výhodu, že mne keď išli vyvolať pôrod, bola som už otvorená na 8cm. Totižto, bola som pred pôrodom 2 týždne hospitalizovaná, lebo už vtedy som bola otvorená na nejakých 5cm a doktor cítil hlavičku :D A za tie 2 týždne som sa pomaličky otvárala, ale pôrod nič :D, tak mi ho museli spustiť. Takže som mala chvíľu bolesti a potom malí išli pekne von. Keď si na to spätne spomeniem, bol to môj najšikovnejší pôrod.. pred tým som rodila 4×, prvé tri bol masaker, pri 4. som mala epidurál (ten bol teda najlepší, žiadna bolesť :) ). Epidurál by ti nedali pri dvojkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.11.19 10:54

ZAKLADATELKA Děkuji za Vaše názory. Jsem trošku klidnější. Bohužel, jak už tu psaly dvě holčiny, nemohu si císaře jen tak “vydupat”. :nevim: Tak snad to vše dopadne dobře a já se to pokusim nějak přežít :D ano, epidurál by neměl být problém ani u dvojek, to mě trochu uklidňuje. Za to mě možná nějaké bio a eko matky odsoudí, ale já bolest opravdu snášim blbě :oops: do toho ještě strach o dvě miminka, aby se něco někde nepokazilo… no ještě abych si na sále řekla o Xanax :roll: (to je vtip samozřejmě).

• Nahlásit
  • Citovat
1085
6.11.19 11:41

Zakladateľka, myslím si, že by sa určite našla pôrodnica, kde by ti urobili cisarák ;) U mňa to ale bolo tak, že my sme mali vtedy nemocnicu s pôrodnicou asi 5 minút od bydliska, navyše dobrú pôrodnicu, preto som nehľadala inú.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
8.11.19 15:06

Tak pokud blbě snasis bolest tak bych ti spis doporučila rodit přirozeně, po porodu budeš celkem hned v pohodě a můžeš se starat o miminka. ono po tom SC to není žádná sláva, prvních 5 dnů to opravdu bolí. Ale asi bych to být tebou teď neřešila, ony se mimca můžou klidně otočit a pak už moc možnost výběru není. Já jsem bohužel musela na SC i když jsem si moc přála rodit přirozeně, ale miminka měly špatnou polohu, takže jsem si nemohla vybrat. Přeji ti hodně štěstí a krásný porod - ať už bude jakýkoliv. :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 16:44

ZAKLADATELKA děkuju všem za povzbuzení. Přežila to každá, hold to budu muset přežít taky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama