Strach z porodu v době covidové

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.11.21 21:29

Strach z porodu v době covidové

Zdravím vás milé ženy. Přišla jsem se asi hlavně vypovídat, ale budu ráda za trochu povzbuzení, případně nějaké pozitivní zkušenosti.

Termín mám za 6 týdnů. Těhotenství probíhalo v pořádku, nikdy jsem nezvracela, v mírnějším tempu jsem stále sportovala. Léto jsem si užila snad ještě o trochu víc, než to předchozí. Chodila jsem do porodního kurzu (dokonce i můj chlap se s radostí účastnil hodin, které byly pro tatínky). Na začátku těhotenství jsem si našla psychologa a máme pravidelné sezení do teď. Kolem 29 tt. mě doktorka začala strašit zkracováním čípku a předčasným porodem. Hodně jsem odpočívala a nález zůstal do dnešního dne stejný. Tak už jsem se nějak uklidnila, že to zvládneme do termínu. Na kontrole v 34tt. se paní doktorce nezdála stehenní kost a poslala mě do rizikové poradny. Mezi tím byl víkend, kdy jsem se dokázala několikrát sama dokonale vystresovat. :zed: V nemocnici malého přeměřili a v podstatě potvrdili měření doktorky. Hlavička dobrá, bříško a nožičky o 2 týdny menší. Váha ještě menší, než původní odhad 1850g :,( Všechno ostatní dobré a budou jen sledovat. No a já sleduji situaci s covidem a postupným uzavíráním nemocnic pro tatínky. Strašení, že nebude epidurál. Snažím se to nesledovat, ale zase nějakou porodnici si vybrat musím a to bez informací nejde. Dnes jsem dokonce souhlasila, že pozveme na kávu známé, kteří rodili doma. I když jsem to zavrhla už na začátku těhotenství a ke všem těm komplikacím mi to přijde jako blbost u prvorodičky. Kamarádky zas tak moc pozitivní vzpomínky na porod nemají. Při komentáři, že ona porodila 36tt. mi jde mráz po zádech, vidím inkubátor a přemýšlím, jestli tu tašku do porodnice radši už zabalím. Máma mi k tomu řekla, že první porod je vždycky na ho.no, že je to úplně jedno. A to mě ani nerodila přes covid. Je mi z toho na nic a nejradši bych nerodila :? Chlap už je ze mě na prášky a občas už mu ujedou nervy, když si furt dokola stěžuju, jak se bojím. Já chápu, že si tím jen ubližuji, ale nějak to nedokážu přepnout. :zed:

Děkuji, pokud jste dočetli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11996
24.11.21 21:35

Kdo straší, že nebude epidural? Tatinci budou u porodu (pokud nebude pozitivní) to zakázat nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
24.11.21 21:40

Heled jestli jsi na tom takhle tam mozna by pro tebe byl lepsi cisar… pokud uz i z toho mas hruzu tak proste zatnout zuby jet do porodnice a byt pripravena, ze to proste nebude ok. S tim ze jsou u Tebe mozny komplikace u mimca bych domaci porod neriskovala ani za nic. A plus ber to tak, ze tvuj otec u porodu taky nebyl takze fakt neni otec u porodu potreba.
Si rikam, ze diky ocim a dalsim vecem uz ted vim, ze jednou pujdu na cisare a celkem je to uleva, proste uspat (jsem migrenicka tudiz spinal ani za milion) a pak uz se jen probudit bez bricha a s mimce venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
24.11.21 21:52

Proc by nemel byt epidural? To je opravdu hloupost. Otce u porodu nam zakazali loni a pak soud rozhodl, ze to zakazat nemuzou a tak se to nesmi opakovat. Tak neboj. A porod doma ani nezvazuj prosim te. Jsi uz ted ve stresu a v porodnici vi nejlip, co pripadne delat ;) snaz se si ty posledni dny pred porodem uzivat a ne zbytecne se nervovat. Tim miminku neprospivas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
@Leenvecka píše:
Heled jestli jsi na tom takhle tam mozna by pro tebe byl lepsi cisar… pokud uz i z toho mas hruzu tak proste zatnout zuby jet do porodnice a byt pripravena, ze to proste nebude ok. S tim ze jsou u Tebe mozny komplikace u mimca bych domaci porod neriskovala ani za nic. A plus ber to tak, ze tvuj otec u porodu taky nebyl takze fakt neni otec u porodu potreba.
Si rikam, ze diky ocim a dalsim vecem uz ted vim, ze jednou pujdu na cisare a celkem je to uleva, proste uspat (jsem migrenicka tudiz spinal ani za milion) a pak uz se jen probudit bez bricha a s mimce venku.

Co to je za blbost? Já čekám druhy dítě první mám silenej porod, hnusnej, bolestivej vexem a opravdu mi nikdo císař na přání neudělá, porod prostě bolí a strach má kazdej, to je normální a není to důvod pro císař…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125

Sezen si dulu, klidně místo tatínka jako doprovod. A hlavně klid, rodila jsem také za Co vidu, ale v lepší situaci, než je dnes. Přečti si knihu Hypnoporod. Hlavně klid, mysli pozitivně. Doma bych být tebou asi narodila, už podle psaní na to nejsi ten typ, byla bys příliš vystresovaná. Vše bude dobré, i kdyby nebyl Epidural. Stále nás všichni straší, ale zvládneš to. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241

Neboj se, zvládneš to. (Nic jiného ti stejně nezbývá, ne? :D) Je velká pravděpodobnost, že manžela u porodu normálně mít budeš, ostatní detaily ti stejně budou v tu chvíli tak nějak jedno.. Poradila bych ti, ať se na domácí porod vykašleš - pro bezpečí tebe i miminka. Nestresuj tolik, bude to dobré :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65240
24.11.21 22:00

@semtitorikala nechápu.. každá se bojí porodu, když neví, co ji čeká..porod není jiný v dnešní době, je úplně stejný jako před covidem. Jediný rozdíl je ten, že chlap musel mít nahubek.. toť vše :think: a mmchdm, za mě první porod absolutní pohoda. Druhý a třetí už i dost míň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 22:01

Že nebude epidurál straší švagrová, která pracuje ve stejné nemocnici. Nerodím teda v ČR, abych tu nestrašila zase já :zed:. Na stránkách nemocnice už je oficiálně, že otec může k porodu na 15 minut, což ani nepovažuji za doprovod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
24.11.21 22:08

Covid necovid, rodilo se ta mnohem horsich chvilich, valka, bombardovani atd…jedno je jiste, jak to tacne, vsechny strachy jdou pryc a porodit musis, chapu, ze to neni ideal, ale epidural bude na 100% a otec u porodu pokud nebude pozitivni taky, tak to neni tak zly, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3507
24.11.21 22:18

Měla sem tehdá nachystaný respirátory a roušky do porodnice, počítala téměř jistě s tím, že tam taky můžu být sama 🤷🏻‍♀️ Syn šel nakonec dříve ven SC. Nevím, kde žiješ, ale že by nebyl v nemocnici epidural? 🤔 I když teda při prvním porodu mi byl úplně k ničemu a skončila sem pak stejně na SC. Rozhodně bych nevolila domácí porod, nemyslím si, že by to bylo vhodné a bezpečné, vzhledem k tvému rozpoložení. Pořád jsou lepší podmínky pro porod, než za války, chudoby… neboj se, všechno bude dobré :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 22:41

Vsem preju takovy porod, jako jsem mela ja. Za 4 hodky hotovo, nic na bolest jsem nemela. Jeste na porodnim sale si rikam, ze bych sla zitra zas. Moje rada zni. Celou prvni dobu bud na nohou a chod. Hybej se. Zadne valeni se na posteli. Ditko bude hezky klesat. Ja krouzila v jidelne okolo stolu, rodila jsem v noci, nikde nikdo. A na chlapa si ani nevzpomnela a ani na tu dulu, co jsem mela domluvenou. Kazdy porod nemusi byt hrozny.

• Citovat
  • Nahlásit
24.11.21 22:57

Ten epidurál bych ještě okašlala a když to nebude nutné, tak ho nechci. No ráda bych měla možnost volby na místě podle situace. Říkala taky, že anesteziologové po nemocnici běhají, doslova. Když je někdo zavolá, tak utíkají :srdce: Jen jich je tam prostě málo na celou nemocnici a covid pacienti mají přednost. Máte pravdu :kytka: Nějak to budu muset zvládnout. Myslela jsem si, jak už v tomto týdnu budu připravená a místo toho se to všechno sesypalo najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3507
25.11.21 06:48

@semtitorikala netrap se, víš, ono si myslím prostě hodně udělá aj ten " strach z neznáma ". Budeš máma, aj když to je někdy náročné, lhát ti fakt nebudu, tak je to strašně krásný. Každý den mi ty děti dokazují, že su jejich bohyně ( ano, aj doma v drdolu a legínách ) 😀 Neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
25.11.21 11:20

Jako nam rekli na predporodnim vcera ze prvni porody jsou proste na houby a ze vetsinou se epiduralu nevyhnem. A taky nam rekli ze tasku at mame sbalenou od 35tt radeji :)
Ale jo taky se bojim, ale jste si to tak nejak nepripoustim. Sem ale teprve 29tt :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat