Strach z porodu, vaginální, nebo sekce

Anonymní
23.5.17 21:37

strach z porodu, vaginalni nebo sekce

Ahoj holky,

ospravedlnujem sa za anonym, ale vela ludi este nevie, ze som tehotna a vela zien z prace chodi na tento portal. Chcela by som otvorit pre mna culostivu temu bez odsudenia. Svoje babo v brusku milujem, velmi sme sa na neho tesili a dlhsie sme sa snazili, zial od kedy viem, ze budem rodit- mam z porodu strach. Nemam strach z bolesti, kontrakcii…ale neviem si predstavit ako tam dole prejde hlavicka a vobec cele telicko. Mam strach z tlacenia, nastrihu, naslednej hojivosti, eventualne sexualnej aktivity.

Preto by som sa chcela Vas skusenejsich opytat…mali ste nastrih? ak ano, ako ldho po porode ste sa dali dokpy tam dole? zahojilo sa to uplne- teda vyzera to tam tak, ako predtym? tie, ktore ste mali aj sekciu aj vaginalny porod, bola pre vas sekcia v niecom lepsia?

Nechcem zniet povrchne, lebo taka nie som, ale verte ci nie, mam panicky strach a potrebovala by som pomoct, poradit, povzbudit…tajne dufam, ze budem mat chalana, ktory bude KP a pojdem cisarom- no hryzie ma svedomie a viem, ze sekcia boli PO…

chapem, ze mimi som chcela a nejak von musi, ze…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22166
23.5.17 21:45

Mám dvě děti, uvažujeme o třetím, a strach jsem nikdy neměla. Respekt ano.
Oba porody spontánní vaginálně. Jako bolestivé si pamatuju kontrakce, ke konci, tak hodinu. U prvního jsem nástřih měla, ale malý ( cvičila jsem s Epinem, dneska je známější Aniball, ale trochu jsem to flakala, nicméně možná i to co jsem měla natrenovano pomohlo), hojil se rychle, bez problémů, doktor na kontrole po 6 neděli měl problém ho najít. U druhého jsem se se cvičením neflakala a porodila jsem bez škrábnutí. Takže dole žádná změna. V ničem se nic nezměnilo. Snad jen že mám mnohem pozitivnější vztah ke svému tělu než jsem měla před dětmi. Dobrovolně bych do sekce nikdy nešla. Mám kamarádku, měla chlapecka kp, plánovaný císař. Neměnila bych ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
23.5.17 21:49

Měla jsem nástřih, malej, seděla jsem hned co mě převezli na šestinedělí, bolest jsem skoro necítila. Jestli to dole vypadá stejně nevím, nikdy jsem to nezkoumala, nicméně problém nemám a neměla jsem nikdy žádnej. Sex ne stejnej jak předtím… Když to budeš brát pozitivně a zbytečně se krédem nestresovat, je opravdu velká šance, že to dáš levou zadní, psychika je mocná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 21:49

Tak to by me take zajimalo… tehotna teda jeste nejsem a nikdy jsem nebyla, ale uz ted se strasne bojim porodu, nemocnice a tak… uplne me chyta takova beznadej.. pritom detatko mame za nejaky ten rok v planu..u me je to trochu horsi v tom, ze mam problemy s panevnim dnem a nevim, co mi s tim tehu a porod udela :(

• Nahlásit
  • Citovat
1415
23.5.17 21:52

Anonymni, chtela jsem Ti vyjadrit podporu. Ja se za to, te jsem „baba“ nestydim a mam z porodu strach. No otehotnela em a rekla si, ze to nejak dam, kdyz to daly jine.

Nakonec jsem cekala dvojcata a Acko bylo KP a byly v kolizni poloze. Mela sem planovanou sekci.

Tedy muzu mluvit za „cisarovny“. Porod nebolel, mela sem spinal. Ovšem diky donosenym dvojcatum tam bylo mraky lidi a jeste medici. Byla sem nahata, nez si vsimli (jedna sestra je sjela, proc sem naha pred tolika lidma), pak me nekdo prykryl. Ale bylo mi to jedno. Myslela sem jen na holky.. :srdce: :srdce:

Na konci sem citila siti. Neudelali dobre epidural.

Po porodu sem se hojila skvele. Druhy den sem chodila vzprimena a nic nebolelo. Ani jefiny lek na bolest sem nepotrebovala. Ale na posekcnim sem byla vyjimka..

Bohuzel to melo jednu dan. Holky sem videla az po vic jak 24 hod (ukazali mi je hned po porodu, ale byla sem mimo..). Takze nevyslo kojeni.. Otazka je, kdybych rodila normal, jestli by to bylo jinak..

Dnes uz nad tim nepremyslim, nic nez sekce neslo a asi bych si ji i vybrala i za predpokladu obou deti hlavickou dolu..

Věřím, ze strach prekonas a najdes cestu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103

Toto je strašně individuální. Já rodila „přirozeně“ a chtěla jsem a jsem za to ráda. Bez nástřihu a po porodu jsem byla po pár hodinách fit. Já jsem fakt po fyzické stránce byla absolutně v pohodě. ALE já jsem se porodu nebála, celkem jsem se na něj těšila, což je podle mě dost důležité. Takže pokud tě ten strach nepustí, naplánuj sekci, buď placenou přes doktora nebo to snad jde ofiko na psychiku a strach. Neodsuzuji to, myslím, že je to lepší než se nervovat a pak skončit na akutní CS pro nepostupující porod nebo komplikace. Takže za mě, snaž se nestresovat. Buď tě to přejde a porodíš, nebo naplánuj sekci, žádná tragédie to nebude. Oba porody mají svá pro a proti. Každopádně hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658

Vždycky jsem měla hrůzu z porodu, ani nevím proč. Řešila jsem to v těhotenství stále. Zvlášť když chlap řekl, že tam se mnou nepůjde, žeby to nezvládl. Nakonec jsem rodila předčasně a šla rychle na sekci. Druhý porod už jsem věděla, že půjdu opět na sekci plánovaně. Ponaučení z toho mám, že němá cenu to stále řešit. Nakonec to může být všechno jinak. Podle mě přirozený porod je lepší - dáš se rychleji do pořádku. Pokud by přirozený porod měl trvat spoustu hodin - sekce je asi lepší. Bohužel to nikdy nemůžeš vědět dopředu :nevim: Tak přeji ať to zvládneš vše v pohodě, naprosto chápu tvé obavy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2430
23.5.17 21:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

ospravedlnujem sa za anonym, ale vela ludi este nevie, ze som tehotna a vela zien z prace chodi na tento portal. Chcela by som otvorit pre mna culostivu temu bez odsudenia. Svoje babo v brusku milujem, velmi sme sa na neho tesili a dlhsie sme sa snazili, zial od kedy viem, ze budem rodit- mam z porodu strach. Nemam strach z bolesti, kontrakcii…ale neviem si predstavit ako tam dole prejde hlavicka a vobec cele telicko. Mam strach z tlacenia, nastrihu, naslednej hojivosti, eventualne sexualnej aktivity.

Preto by som sa chcela Vas skusenejsich opytat…mali ste nastrih? ak ano, ako ldho po porode ste sa dali dokpy tam dole? zahojilo sa to uplne- teda vyzera to tam tak, ako predtym? tie, ktore ste mali aj sekciu aj vaginalny porod, bola pre vas sekcia v niecom lepsia?

Nechcem zniet povrchne, lebo taka nie som, ale verte ci nie, mam panicky strach a potrebovala by som pomoct, poradit, povzbudit…tajne dufam, ze budem mat chalana, ktory bude KP a pojdem cisarom- no hryzie ma svedomie a viem, ze sekcia boli PO…

chapem, ze mimi som chcela a nejak von musi, ze…

No, rodila jsem dvakrát. Normální vaginální porod. Střižená jsem byla u obou porodů. Po obou porodech jsem byla zhojená zhruba po 14 dnech, ale na sex jsem počkala až po šestinedělí, po kontrole u gynekologa. Po druhým porodu jsem nevěřila, že to snad přestane bolet, ale opravdu po 14 dnech bylo po bolesti. Stejná dole, po porodu, asi nebudeš nikdy, já se tedy dole radši nezkoumala. Sex je po porodech stejný, možná i malinko lepší :mrgreen: Já se porodu nebála, kupodivu ani toho druhýho :mrgreen: A celkem dobrý :palec: Ten pocit, když máš mimčo v náručí, na bolest zapomeneš razdva :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1415
23.5.17 21:56
@saadet píše:
Toto je strašně individuální. Já rodila „přirozeně“ a chtěla jsem a jsem za to ráda. Bez nástřihu a po porodu jsem byla po pár hodinách fit. Já jsem fakt po fyzické stránce byla absolutně v pohodě. ALE já jsem se porodu nebála, celkem jsem se na něj těšila, což je podle mě dost důležité. Takže pokud tě ten strach nepustí, naplánuj sekci, buď placenou přes doktora nebo to snad jde ofiko na psychiku a strach. Neodsuzuji to, myslím, že je to lepší než se nervovat a pak skončit na akutní CS pro nepostupující porod nebo komplikace. Takže za mě, snaž se nestresovat. Buď tě to přejde a porodíš, nebo naplánuj sekci, žádná tragédie to nebude. Oba porody mají svá pro a proti. Každopádně hodně štěstí :kytka:

Souhlas. Taky to neodsuzuji. Je to strach a nemel by se zlehcovat a zena ponizovat a bat se rici to nahlas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
23.5.17 21:57

Pokud je tvuj strach opravdu velky, tak vcas vyhledej psychologa. Jinak klid, nema cenu se stresovat. Co se ma stat, stane se a je zbytecne si kazit radost z tehotenstvi a z briska hned od zacatku… Moje dite tahali po trech dnech vyvolavani klestemi. Takze masakr, co se tyce poraneni a nastrihu. A ani tak bych to za nejaky cisar nevymenila! Hned dalsi den rano jsem mela dcerku u sebe a stoprocentne jsem se starala. Asi 14 dni se mi spatne sedelo na tvrdem, ale to bylo jedine neprijemne. Po sestinedeli jsem absolutne nepoznala, ze jsem nekdy rodila a ze jsem mela nekde nejake siti. Vsechno vypada jako predtim. Sex taky v pohode. Moje spolubydlici v porodnici byla po cisari. Fialovou jizvu pres cele bricho, sotva se plouzila v predklonu na zachod a dite ji nosili jenom na kojeni jeste treti den!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1415
23.5.17 22:01

@Pajka89 To je individualni. Ja v predklonu nikdy nechodila a uz 6M po sekci mam jizvu v podbrisku uplne bilou a skorp neni videt :nevim:.

Podle me je to individualni jako to, ze porodis bez nastrihu a behas jak lanka hned po akci versus kdyz rodis 40hodin a skonci to klestemi a mimi na JIP (sestrenice.. nastesti mimi bez nasledku..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658
23.5.17 22:02

Jo a já si tu bolest po císaři teda pamatuju docela živě. Zapomíná se trochu až časem. Podle mě je to ale asi i tím jaký má kdo práh bolestivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22166

@Pajka89 moje spolubydlící po prvním porodu taky. Rodila o dva dny dřív než já. Rozdíl to byl, už tehdy mě to překvapilo. Byla jsem ráda za to jak jsem to měla já. Z domu mi přinesli kruh, někde jsem četla že po nástřihu se hodí na sezení. No vůbec jsem ho nepoužila, nebylo potřeba.
Kamarádka má za sebou dva císaře, to mě zas vždycky překvapilo že byl rozdíl v zatáhnutí břicha. Já nejsem žádná sportovkyně, ale vždycky se zatáhlo dost rychle, během pár týdnů. U ní to trvalo měsíce snad. Ale možná to má jiný důvod než rozdíl v porodech..? Nenapadá mě.

Příspěvek upraven 23.05.17 v 22:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40522

Pokud máš opravdu velký strach, vyhledej psychologa a promluv si s ním. Je totiž dost možné, že se při a nebo před porodem psychicky složíš - prostě to chce řešit dokud je čas. Držím palce, ať vše dobře dopadne.
Měla jsem krásný porod sekcí, bolesti žádné, mimčo jsem u sebe měla po chvilce a kojení v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7294
23.5.17 22:10

Oba kluky jsem porodila přirozeně a jsem za to moc ráda, byl to pro mně krásný zážitek. A to i přesto, že oba kluci měli celkem velkou hlavu (36cm obvod) a u prvního porodu jsem se natrhla a u druhého mě střihli. V té chvíli jsem to necítila, šití bylo v poho, pár dní to pak bolelo, ale nijak moc, rozhodně mě to nijak neomezovalo. Po šestinedělí jsem teda jizvu ještě trochu viděla, ale dohojila se vždycky tak, že není nic poznat, vše vypadá normálně a sex je jako dřív. Taky jsem měla po prvním porodu na pokoji spolubydlící po sekci, která celý den prohekala. A na svou holčičku se moc nehrnula. Rodila dřív, než já a když my jsme se synem odcházeli, ona svoje dítě ještě ani neměla u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama