Strach z potratu v 2. trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 19:20

Strach z potratu v 2. trimestru

Ahoj holky,

jsem aktuálně na konci 4. měsíce a dostihly mě silné obavy z potratu. První trimestr jsem prožila tak nějak v pohodě, protože jsem to brala tak, že to nemusí dopadnout a pokud to nedopadne, tak je to tak asi lepší, protože embryo by asi nebylo úplně ok. Po velkém ultrazvuku jsem byla úplně nadšená a věřila, že vše dobře dopadne, když miminko vypadá zdravě. Jenže pak mi doktorka našla infekci a vystrašila mě, že je zde zvýšené riziko potratu a nebo předčasného porodu a od té doby se to nějak veze a nemůžu se zbavit obav. Navíc jsme se snažili skoro 3 roky a je mi už lehce přes 30.
Máte nějaký tip jak se zbavit obav nebo jak je zmírnit? Nějak to na mě dneska večer strašně padlo a nechci ještě miminku zbytečně ubližovat obavami…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2064
14.11.21 19:32

Nejlip se zabavis nejakou aktivitou, vezmi knizku, koukni na film s manzelem. Predpokladam, ze doktor te zalecil, takze nebezpeci je zatehnano. Ja jsem taky mela infekci zpusobujici predcasny porod, tez ve 2.trimestru, pozdeji nez ty a nez jsem se dostala k lecbe, ubehly asi dva tydny. Dite jsem donosila az do terminu. Bud v klidu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
14.11.21 19:49

Dokud neporodís, vždycky se může něco pokazit. Ale je třeba myslet pozitivně, najdi si něco, co ti zaměstná hlavu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 20:24
@kalie píše:
Nejlip se zabavis nejakou aktivitou, vezmi knizku, koukni na film s manzelem. Predpokladam, ze doktor te zalecil, takze nebezpeci je zatehnano. Ja jsem taky mela infekci zpusobujici predcasny porod, tez ve 2.trimestru, pozdeji nez ty a nez jsem se dostala k lecbe, ubehly asi dva tydny. Dite jsem donosila az do terminu. Bud v klidu :hug:

Děkuji moc za reakci. Zaléčená jsem, tak snad to bude opravdu v pořádku. Zkusím se nějak zaměstnat, ale nic mě v poslední dny ani nebaví a hůř se soustředím. Ale zkusím přemýšlet víc pozitivně. Tvůj příběh se šťastným koncem mě každopádně povzbudil. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 20:29
@Umík píše:
Dokud neporodís, vždycky se může něco pokazit. Ale je třeba myslet pozitivně, najdi si něco, co ti zaměstná hlavu :kytka:

No to je právě to, co mě děsí, že vždy se může něco pokazit. Dokud to byl na ultrazvuku jen takový flek, tak mě to nějak moc nedojímalo, i když jsem z těhotenství měla samozřejmě radost. A teď když už vidím na ultrazvuku opravdu něco, co vypadá jako mimino, jak se tam vrtí a drbe se na hlavě, roste mi bříško, tak je to všechno takové intenzivnější. Racionálně to vím, že nemůžu žít tolik v obavách a raději myslet pozitivně. Teď jenom ještě přesvědčit tu hlavu, aby mě v tom nesabotovala :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
683
14.11.21 20:49
@Anonymní píše:
No to je právě to, co mě děsí, že vždy se může něco pokazit. Dokud to byl na ultrazvuku jen takový flek, tak mě to nějak moc nedojímalo, i když jsem z těhotenství měla samozřejmě radost. A teď když už vidím na ultrazvuku opravdu něco, co vypadá jako mimino, jak se tam vrtí a drbe se na hlavě, roste mi bříško, tak je to všechno takové intenzivnější. Racionálně to vím, že nemůžu žít tolik v obavách a raději myslet pozitivně. Teď jenom ještě přesvědčit tu hlavu, aby mě v tom nesabotovala :roll:

Taky jsem se bála, ale ber to tak, že to stejně nijak neovlivnis. Důležité je, aby jsi byla psychicky v pohodě, pak i mimčo v břiše bude vše zvládat líp. :kytka: jak říká moje kamaradka: „věř svému dítěti, ono to zvládne“. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
14.11.21 21:25

Máš antibiotika?
Podle mě je důležité tu infekci hlavně řešit.

Nebudu Ti raději psát svou zkušenost s infekcí, ale z této zkušenosti pokud je možnost tak nasadit nějaké ATB ať se ta infekce zvládne..

Být v klidu asi úplně nepomůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 21:47
@sarah1618 píše:
Máš antibiotika?
Podle mě je důležité tu infekci hlavně řešit.

Nebudu Ti raději psát svou zkušenost s infekcí, ale z této zkušenosti pokud je možnost tak nasadit nějaké ATB ať se ta infekce zvládne..

Být v klidu asi úplně nepomůže..

Dostala jsem antibiotické tablety na zavádění na 10 dní a ty už jsem vybrala…
Předpokládám, že ty jsi měla infekci a nedopadlo to dobře? A byla jsi léčená nebo se to vůbec nestihlo?

• Citovat
  • Nahlásit
1086
14.11.21 22:18

U mě už se to nestihlo
A o infekci jsem se dozvěděla až zpětně

Takže je moc dobře, že ta ATB jsi dostala.
:srdce:

Plus teda to co řekla tvá doktorka. To se prostě říká. Ne že by to nebyla pravda
Ale musíš teď věřit, že to bude dobré a já věřím že bude..

Plus třeba teda starším rodičkám, nad 35 let se říká nebo uvádí úplně stejná statistika - zvýšená riziko potratu nebo předčasného porodu. A vůbec nic to nemusí znamenat.

Takže antibiotika jsi dostala
Ta tedy zatočily s tou infekcí
Teď je na řadě být hezky v klidu, neubližovat si stresem a dělat vše, aby ses vystříhala všem možným rizikům..

Těhotenství je o strachu - normální emoce.. já to tak také mám :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat