Strach z přibírání v těhotenství

Anonymní
27.3.17 09:00

Strach z přibírání v těhotenství

Ahoj holky,
jsem asi divná, ale mám z toho paniku. Při prvním těhotenství jsem nabrala 10 kg a z porodnice jsem šla na slušných 55 kg.Ted jsem ale o 7 let starší a v druhém těhotenství, které skončilo v 5. měsíci jsem nabrala a shodila jen na 60 kg a v tom jsem zase otěhotněla. Ted jsem 23tt a mám 65 kg.4 kg během měsíce!!!Vždy jsem se hlídala a ze špeků mám hrůzu. To nejhorší mám ještě před sebou a nevím jak se s tím vyrovnat, protože mi ten strach překáží v běžném životě. Nemluvě o tom, že partner by chtěl sex a já taky.Ale když vím, jak jsem tlustá :zed: :zed:
Na diety nevěřím, takže to určitě dělat nebudu..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28852
27.3.17 09:08

Proboha, ta váha je v pohodě, kolik měříš? To zavání nějakou úzkostnou poruchou, co by za to jiné daly, kdyby přibraly tak málo jako Ty.
Je obecně známá pravda, že štíhlá žena nabere víc než ta, která je původně při těle.
Já mám zkušenost takovou, že přibírání závisí i na chutích a na tom, jak moc je Ti špatně. V některých těhotenstvích jsem se mohla v pohodě hlídat, protože jsem se cítila celkem v pohodě a chutnalo mi přibližně to, co před tím. V jednom těhotenství jsem první 4 měsíce dost zhubla, protože jsem neustále zvracela. A v dalším těhotenství mi zase chutnaly jen určité, ne moc zdravé potraviny, z ostatních se mi zvedal kufr, byla jsem ráda, že můžu aspoň něco, i když to bylo pořád to samé.

Tělo si dělá zásoby na kojení a první týdny, kdy toho moc nenaspíš. Hoď se do klidu a přiměřenému přibírání se nebraň, startovní váha je krásná, co by za to jiné daly :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:09

A když seš podle tebe tak tlustá, tak sex nejde?

Nevím, kolik měříš - jít z porodnice s 55 kg je slušný. Pokud si měla pod 50 kg byla si tam možná na hranici podváhy (pokud nejsi extra malá) a máš takovou blbost jen v hlavě.

Teď to nech být. Potom žádná dieta, ale rozumný jídelníček (a věř, že se najíš vcelku norálních jídel - maso, přílohy, jogurty, sýry, šunka, apod. a to i v dost rozumném množství) a ne nějaká hladovka podle časopisu. A když do toho zapojíš pohyb…

I kdyby si měla 160 cm, tak 65 kg je pořád normální váha, takže problém není, že seš tlustá, problém je jinde v tvojí hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 09:13
@zvidavajanca píše:
A když seš podle tebe tak tlustá, tak sex nejde?

Nevím, kolik měříš - jít z porodnice s 55 kg je slušný. Pokud si měla pod 50 kg byla si tam možná na hranici podváhy (pokud nejsi extra malá) a máš takovou blbost jen v hlavě.

Teď to nech být. Potom žádná dieta, ale rozumný jídelníček (a věř, že se najíš vcelku norálních jídel - maso, přílohy, jogurty, sýry, šunka, apod. a to i v dost rozumném množství) a ne nějaká hladovka podle časopisu. A když do toho zapojíš pohyb…

I kdyby si měla 160 cm, tak 65 kg je pořád normální váha, takže problém není, že seš tlustá, problém je jinde v tvojí hlavě.

No mám 170cm.No nejde, protože si nepřipadám přitažlivá

• Nahlásit
  • Citovat
Annapavelkovaml
27.3.17 09:15

Ty asi nevíš co to jsou problemy v těhotenství když musíš resit takové ciparny že?? :roll: :zed:

• Citovat
  • Upravit
Annapavelkovaml
27.3.17 09:16
@Anonymní píše:
No mám 170cm.No nejde, protože si nepřipadám přitažlivá

Tak si zajdi pro odbornou pomoc, protože nejsi normální :roll:

• Citovat
  • Upravit
18917
27.3.17 09:18

Být tebou, tak jsem ráda za to, že jsem těhotná a modlím se za donošení zdravého dítěte. Nějaké teoretické špeky (které asi nemáš, vzhledem k té váze) bych opravdu neřešila.

Měla jsem před dětmi těžce vydřenou postavu, po dětech mám 5 kilo nad dobrou váhu, 10 nad ideální váhu, jsem rozkydlá a bez kondice, protože už není čas 5× týdně intenzivně sportovat a věšet se kvůli tomu fakt nebudu. Jsem ráda, že mám dvě zdravé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 09:19
@Annapavelkovaml píše:
Ty asi nevíš co to jsou problemy v těhotenství když musíš resit takové ciparny že?? :roll: :zed:

Psala jsem, že jsem přišla o dítě v 5 měsíci, tak věř že vím a tohle co mám v hlavně opravdu nedělám naschvál :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.17 09:20

@Svistice V tvém případě je to ale škoda. Máš v plánu začít nebo už jsi to vzdala?

• Nahlásit
  • Citovat
18917
27.3.17 09:22
@Anonymní píše:
@Svistice V tvém případě je to ale škoda. Máš v plánu začít nebo už jsi to vzdala?

Mám v plánu, sportuji, ale s manželem a dětmi 2 a 4 roky, full time povoláním se prostě 5× týdně neurvu, že.
Takže ten spinning jednou týdně to až tak nevytrhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
27.3.17 09:23
@Anonymní píše:
Psala jsem, že jsem přišla o dítě v 5 měsíci, tak věř že vím a tohle co mám v hlavně opravdu nedělám naschvál :cert:

Tak si vaz toho co máš a nevymýšlej kravoviny :roll:

• Citovat
  • Upravit
27.3.17 09:35

Ahoj, tvoje problemy bych chtela mit… Ja mam problemy se stitnou zlazou, zacinam tehu na 89 kilech a ze bych z toho mela uzkostne deprese, to teda ne.
Hlavne je ze bude v poradku miminko, musis pribirat, to je proste zakon tehotenstvi.
Nebo se bojis vice o svou postavu, nez o miminko?
Zhubnout se po porodu da jak po masle, kdyz se chce.
Jinak, pokud mas takove vycitky, tak si proste udelej jidelnicek, jez to co mas a ne to co je zbytecne navic.
Pokud te to ale trapi a mas z toho deprese, doporucuji navstevu psychologa nebo poradny, nepripada mi normalni ze zena tve vahy ma takove starosti, navic kdyz by ted mela byt stastna a uzivat si pozehnany stav.
hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:44

Tady se dočteš maximálně, že si máš vážit těhotenství a neřešit hlouposti. To je sice pravda, ale ve tvé situaci ti to vůbec nepomůže. Cítit se při mírách 170/60 a v TĚHOTENSTVÍ tlustá rozhodně není normální a měla bys uvažovat nad odbornou pomocí. Poruchy příjmu potravy nejsou legrace, vím, o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21108
27.3.17 09:50

Pokud nebudeš mít dvacet navrch, neřešila bych to. Jsi zvyklá být štíhlá a šílíš z každého kila „navíc“. Jez pestře a normálně, choď na procházky, pokud můžeš. Beztak po porodu ta kila necháš v porodnici a budeš maximálně trošku z formy. Centimetrový „špek“ na břiše, když si sedneš. Opravdu to není nic hrozného. Přečti si o těch, co tu začínají na metráku a budeš si připadat zase hubená. Je to jen v tvé hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
27.3.17 09:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jsem asi divná, ale mám z toho paniku. Při prvním těhotenství jsem nabrala 10 kg a z porodnice jsem šla na slušných 55 kg.Ted jsem ale o 7 let starší a v druhém těhotenství, které skončilo v 5. měsíci jsem nabrala a shodila jen na 60 kg a v tom jsem zase otěhotněla. Ted jsem 23tt a mám 65 kg.4 kg během měsíce!!!Vždy jsem se hlídala a ze špeků mám hrůzu. To nejhorší mám ještě před sebou a nevím jak se s tím vyrovnat, protože mi ten strach překáží v běžném životě. Nemluvě o tom, že partner by chtěl sex a já taky.Ale když vím, jak jsem tlustá :zed: :zed:
Na diety nevěřím, takže to určitě dělat nebudu..

hele já te uplně chapu…taky si neumím tehotenství užívat protože si připadám tlustá… ale zkusim Tě uklidnit :-)
V prvnim tehotenství jsem nabrala z 58 na 66 a z porodnice jsem přišla 56 s čímž jsem byla uplně spokojená…ted po 5 letech jsem zase tehotná, začátek opět 58 ale během prvních 3 mesícu kdy mi bylo furt blbě a furt jsem polehávala tak najednou hned o 5 kg víc… depka jak blázen, bricho jak balon už ve 4 mesici… ale pak jak se mi udělalo dobře jsem začla denně plavat a cvičit a začlo to stagnovat no a za měsíc rodím a dítě mi tak tlačí na žaludek že je mi zas dost blbě a tak myslím že celkem se zas vlezu do těch 10 kg max…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama