Reklama

Strach z prvního screningu v 1. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.18 22:37
Strach z prvního screningu v 1trimestru

Ahojky holky potřebovala bych prosím od Vás psychickou podporu
Holky teď podle měsíčku sem v 11+1 podle ultrazvuku 10+4 no doktor mi minulý týden vystavil těhotenskou průkazku (kvůli dovolené na 14dní) no a 8.8mám jít na screning mám strach aby všechno dobře dopadlo mám zle myšlenky jako že se něco stane nevím proč když začnu myslet ze se bojím hned obratem si říkám bude to dobré musí!! Ale jsem po 2SP a ten strach tam opravu je otěhotněla jsem po 6t od SP a beru to jako zázrak ale holky ten strach věřím že mě plno holek pochopí prosím co jste dělali když VÁS čekala tahle velká kontrola a vy jste se báli? Nezlobte se jestli je to blbej dotaz ale už nevím co mám dělat
Jinak min týden jsem byla na kontrole srdíčko bije a miminko mělo 26,5mm předem Všem děkuji za Vaše odpovědi každou pozitivní odpověď ocením děkuji

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10262 příspěvků 28.07.18 22:43

Bála jsem se i bez předchozích špatných konců. Dopadl dobře. Ale vždycky jsem se těšila a zároveň bála, co mi na kontrole řeknou. Říkej si do třetice všeho dobrého a zlého.

Yasmina21
Kecalka 408 příspěvků 28.07.18 22:43

Také jsem měla strach, je to normální. :hug: Když jsem si měla zavolat pro výsledky krve, chvilku jsem čekala než jsem se odhodlala zvednout telefon. Všechno bylo naštěstí v pořádku. :hug: Držím palce, aby i u vás bylo vše tak, jak má být :kytka:

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 28.07.18 22:50

Špatných zkušeností mám za sebou víc než ty a bála jsem se. Dopadl dobře, nejhorší bylo čekat na výsledky krve u tripl testu. Pak jsem se bála na druhý - velký utz. Taky proto že při prvním pokusu termínu malá nespolupracovala a doktor nebyl schopný nic změřit a zkontrolovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.18 22:55

Anonym 2 - jsem na tom v podstatě jako ty (jen já 10plus4 dle MS a 11plus1 dle utz :mrgreen: ), taky minulý týden utz a tento průkazka, screening mě čeká o týden později (krev už mi brali teď). Mně teda otěhotnění trvalo opravdu spoustu let, taky mám za sebou dva blbé konce, ale to bylo o dost dřív, takže teď si to s tím nijak nespojuju. Je mi už hodně let, takže je mi jasné, že po započítání věku z toho asi nijak zázračnej výsledek nevyleze, vzhledem k věku mám v plánu i neinvazivní test z krve, ale… nějak jsem překvapivě v klidu. Jasně, že by mě blbej konec po tom všem asi položil, ale odmítám si ho připouštět, byť jsem realista, tak teď jsem nějak dospěla k vnitřnímu rozhodnutí, že to bude dobrý a hotovo. Že to těhotenství byl velký a nečekaný dar a musím užívat každý den. Ty rané ztráty (u mě jednou 6. a jednou 8.tt) byly šílené, ale zpětně prostě člověk vidí, že co se mělo stát, stalo se a asi tomu bylo i dobře. A i když vím, že screeningy dopadají blbě, tak jsem se od toho tak nějak odstřihla. Nemůžu říct, že bych se strašně těšila (i když samozřejmě měsíc bez ultrazvuku nic moc), ale tak zas to beru jako jeden z důležitých mezníků a pak už třeba trošičku vydechnu, prozradím to v práci (konečně nebudu muset nosit hadry „přibrala jsem 10 kilo“ :mrgreen: ) a tak vůbec. Držím palce! Ono je těhotenství o jednom velkém čekání a strachu - a porodem to zdaleka nekončí, už mám doma školáka.

mattule
Závislačka 3194 příspěvků 28.07.18 22:55

jsem po zt a sp,to další těhotenství jsem měla tak nějak na háku,a říkala si,že už to prostě dobře dopadne,ale tedczačínám 10tt a nějak se neumim hodit do klidu,prostě tam strach je a to jsem otěhotněla první měsíc,co jsme se rozhodli

andelka83
Neúnavná pisatelka 19310 příspěvků 28.07.18 23:45

Jdu za pár dní na screening a též se bojím. Ale to pořád, každé kontroly. Na začátku roku jsem měla zt v 18 tt,takže mě ani konec 1 trimestru moc neuklidnuje. Ale snažím se na tooc nemyslet. Je to jiné těhotenství, jiné miminko, jiná doba..a osud těhotenství se většinou stejně ovlivnit nedá. Ale ty obavy mám v sobě pořád.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 29.07.18 00:10

Ja sice nemela predchozi spatne zkusenosti, ale urcity strach byl…no nedelala jsem nic zvlastniho, dychala zhluboka a snazila se doufat v nejlepsi. V prvim tehotenstvi me „rozptylovala“ prace, ve druhem prvorozeny…ve druhem tehotenstvi jsem si I.prosla urcitym splnenim obav, screening vysel s vysokym rizikem DS, takze dalsi testy…cekani na dodatecne vysledky bylo narocne, ale clovek musi nejak fungovat. Urcite obavy k materstvi patri a nechci te, strasit, ale tech uz se nejspis nezbavis :mrgreen: Ale kdybys mela pocit, ze se ti to vymyka kontrole, nespis, nemuzes fungovat, tak by bylo na miste poradit se s odbornikem.

Lekninka91
Extra třída :D 10208 příspěvků 29.07.18 00:10

Nebala jsem se zadnyho vysetreni. Vysledky tim stejne neovlivnim a je lepsi byt v pohode. :nevim:

Terka3345
Povídálka 12 příspěvků 29.07.18 07:00

Ahoj, Tvé pocity naprosto chápu. Jsem také po zlé zkušenosti a popravdě řečeno jsem zpočátku chodila na každý ultrazvuk s brekem. Screening mi dopadl dobře a v podstatě jsem se úplně uklidnila až teď nedávno po velkém ultrazvuku. Pred tím screeningem v prvním trimestru mi pomáhalo vědomí toho že, i když by screening nedopadl dobře, vůbec to nemusí znamenat, že je s děťátkem něco špatně. Přecetla jsem tou dobou mnoho diskuzi k tématu a drtivé většině maminek, kterým ten screening dopadl pozitivně to nakonec vše dopadlo na výbornou! :-) Vím, že rady jako hlavně se uklidnit jsou spíš k zlosti, co můžu poradit já je snažit se nějak zaměstnat, něco podniknout s partnerem, zkusit si užít i přesto ten čas :-) držím palce :-*

Dzejn111
Kecalka 178 příspěvků 29.07.18 07:46

Vzpomeň si na naše babičky, maminky, které takové vymoženosti jako je screening vůbec neznalý a prostě se musely spoléhat na to, že bude všechno b pořádku! Jak říká moje máma, všechna ta vyšetření jsou fajn, ale člověk je z toho pak permanentně ve stresu, tak nevím co je lepší :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama