Strach z řízení auta (chcipá mi to)

6.10.19 15:55

Strach z řízení auta (chcipá mi to)

Ahoj holky, potřebuju radu :? Mám tak mesic ridicak a porad si nemuzu zvyknout na rozjizdeni a obcas mi to jeste “chcipne” při rozjezdu.. mam z toho strach a diky tomu ani nechci moc jezdit.. měli jste to některá stejne a jak strach prekonat.. budu rada za každé rady :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

927
6.10.19 16:01

@lejzyyyy ahoj. Mám řidičák 4 roky. Možná 5. Nejezdila jsem vůbec. Autoškola úplně zbytečná… :roll: začala jsem jezdit nekdy v dubnu. A taky mi to občas chcípne. Dělá mi problém rozjezd do kopce. Zatím jezdím jen tady v blízkém okolí a parkuju si stranou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 16:01

@lejzyyyy to je jednoduchý. Zajeď v okolí na málo frekventovaný parkoviště/sídliště/satelit/ polňačku a nedělej nic jinýho, než se rozjížeděj. Jednička, dvojka, zastavit. A pořád dokola. To natrénuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8825
6.10.19 16:02

No když to chcípne, tak zas znovu nastartujes, ne? Hele, ze začátku to nejde nikomu, chce to hodně jezdit, krátký vzdálenosti po min rusnejch silnicích, do většího provozu spíš s někým a ono to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11201
6.10.19 16:03

Hlavne se hodit do klidu a jezdit, jezdit, trenovat… Kdyz jsem si udelala papiry, taky mi to furt nekde chcipalo, ale jezdila jsem porad a prekonavala to no… Nic jinyho asi poradit nejde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
6.10.19 16:05

@lejzyyyy tak to je to nejmenší, co se strachu týče. Tohle se naučíš jedině praxí a pokud se jinak nebojíš, tak je to v cajku.
Teď se to stejným způsobem, jak píše @Čičorečka, učím na motorce. Prý jsem na jízdě v provozu byla pomalá, tak jsem to jednu hodinu na cvičišti trénovala a už to jde suprově. Na další vyjíždce v provozu už jsem dostala pochvalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2742
6.10.19 16:07

Trénink dělá mistra… To přejde, musíš jezdit. Při nejhorším si kup automat s automatickým brzděním v kopci a máš vystaráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1415
6.10.19 16:11

Me to nikdy moc nechcipalo, ale kdyz, tak jsem byla uplne vynervovana :roll: tak jsem to vyresila jednoduse a koupila jsem si poloautomat :D razeni jen nahoru a bez spojky…ted uz mam ale jen automat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10254
6.10.19 16:11

Jezdit a jezdit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13637
6.10.19 17:59

Mám řidičák 10 let a nejezdím, strašně se bojím. Teda letos jsem už řídila :), začínám jezdit velmi známou trasu, která není frekventovana, manžel vedle mě a trpělivě radi. Ale je to hrůza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
6.10.19 18:07

@jizvíková to já jak mám vedle sebe chlapa, tak dělám kiksy :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
6.10.19 18:08

@lejzyyyy @Čičorečka na rozjíždění je nejlepší taková výživná kolona/zácpa… :mrgreen: to je peklíčko na řazení. A kámoška si vzdycky říkala, že když na ní někdo troubí (když ji to chcípne) tak ji vlastně povzbuzuje, ať to zvládne. 8) jak říkají holky, jezdit co nejvíc, pokud se bojíš sama, tak s někým klidným a trpělivým

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5711
6.10.19 18:09

Trénovat, trénovat a trénovat. Je to pouze o praxi. Zajeď si někam na parkoviště a trénuj rozjezd, zastavení. Ono se ti to postupně zautomatizuje ;) Potřebuješ získat jistotu a bez ježdění to nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 19:34

Dekuju moc holky :srdce: prave kdyz někdo začne troubit tak me to jeste vynervuje vic.. ale musim to překonat protože jinak jsem to delala zvytecne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
6.10.19 22:44

Jezdit. Ono se to všem kecá co? Mě nejvíc pomohlo jezdit sama a hlavně když jsem věděla, ze musím. Jízda v zimě je taky dobrý učitel třeba na to rozjizdeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama