Strach z rodičovské zodpovědnosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 12:42
Strach z rodičovské zodpovědnosti

Ahoj, prosím zkušenější maminky o názor. Bojím se rodičovské zodpovědnosti, až přijdou děti, zatím nejsou. Teď mám např. angínu a můžu to vyležet úplně v klidu, ale každý mě straší:kdybys měla děti, to se nemůžeš válet v peřinách, to musíš makat :-).Nebo finančně, když si koupím hezké šaty, slýchám:když budou děti, to budeš myslet na děti, budeš jen škudlit. Nebo kariéra:to se rozluč s kariérou, budeš doma! Nejsem ani líná, ani lakomá, ani nezodpovědná! Ale chci se zeptat, jak jste to měly vy? Hlídání mít nebudu, finančně bohatá nejsem, ale beru to jak to je. Teď když jsem fakt ležela s horečkami, tak jsem si říkala, kdyby tu bylo mimčo, co já bych dělala…(ještě kdybych byla samoživitelka nebo s chlapem k ničemu).Dík za respektování anonymu z osobních důvodů. Dík! :kytka:

Reakce:

Jarka K
Závislačka 4003 příspěvků 06.02.17 12:46

O tomhle dopředu nešpekuluj… až to bude, budeš to brát úplně přirozeně, automaticky…
a snaž se pořídit si dítě s někým, kdo nebude k ničemu :mrgreen:

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.02.17 12:49
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím zkušenější maminky o názor. Bojím se rodičovské zodpovědnosti, až přijdou děti, zatím nejsou. Teď mám např. angínu a můžu to vyležet úplně v klidu, ale každý mě straší:kdybys měla děti, to se nemůžeš válet v peřinách, to musíš makat :-).Nebo finančně, když si koupím hezké šaty, slýchám:když budou děti, to budeš myslet na děti, budeš jen škudlit. Nebo kariéra:to se rozluč s kariérou, budeš doma! Nejsem ani líná, ani lakomá, ani nezodpovědná! Ale chci se zeptat, jak jste to měly vy? Hlídání mít nebudu, finančně bohatá nejsem, ale beru to jak to je. Teď když jsem fakt ležela s horečkami, tak jsem si říkala, kdyby tu bylo mimčo, co já bych dělala…(ještě kdybych byla samoživitelka nebo s chlapem k ničemu).Dík za respektování anonymu z osobních důvodů. Dík! :kytka:
:D
Hlídání mít asi budu, finančně jsme na tom průměrně, zlatá střední vrstva. Kariéra se dá dělat i na mateřské ( aspoň v některých oborech, já budu mít práci na částečný úvazek abych nevyšla z praxe). Všechno jde, chodí se s horečkama do práce, pak starání o dítě bude mnohem jednoduší i v nemoci a přecházení nemoci v práci. Samozřejmě každý to má jinak.

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 06.02.17 12:50

Neboj, není to tak hrozné a nebudeš na to přeci sama :) (s chlapem k ničemu si dítě nedělej, opravdu to není dobrý nápad)

V nemoci si lehneš i s miminem a s batoletem si lze hrát i v posteli, jiné makání není moc potřeba. Maximálně vylít nočník, nebo ohřát nějaké jídlo. Škudlit? Malé dítě - malé náklady. Kariéra? Dobré pracovní místo na tebe počká, ze zákona 3 roky. A pokud jsi v práci dobrá, tak nebývá důvod pro to, dělat podrazy.

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 06.02.17 12:54
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím zkušenější maminky o názor. Bojím se rodičovské zodpovědnosti, až přijdou děti, zatím nejsou. Teď mám např. angínu a můžu to vyležet úplně v klidu, ale každý mě straší:kdybys měla děti, to se nemůžeš válet v peřinách, to musíš makat :-).Nebo finančně, když si koupím hezké šaty, slýchám:když budou děti, to budeš myslet na děti, budeš jen škudlit. Nebo kariéra:to se rozluč s kariérou, budeš doma! Nejsem ani líná, ani lakomá, ani nezodpovědná! Ale chci se zeptat, jak jste to měly vy? Hlídání mít nebudu, finančně bohatá nejsem, ale beru to jak to je. Teď když jsem fakt ležela s horečkami, tak jsem si říkala, kdyby tu bylo mimčo, co já bych dělala…(ještě kdybych byla samoživitelka nebo s chlapem k ničemu).Dík za respektování anonymu z osobních důvodů. Dík! :kytka:

no, co bys dělala? To co ti říkají. No. Teď jsem byla nemocná. Naštěstí to na atb nakonec nebylo. Začalo to bolením v krku a bylo to hnusný. Dutiny, ale ne rýma a tak. Mám dvouleťáka, jsem v osmém měsíci… kdybych neměla ani jedno, tak si myslím, že přes víkend, max 5 dní to vyležím. Takhle jsem se s tím rvala dní asi deset a pořád to není úplně ok. Hlídání mělo být, ale nakonec nevyšlo :nevim:

Finance a tak si můžeš vyřešit/spočítat dopředu, jak by to bylo (i když je to dost věda, to nakombinovat :jazyk: ). Mít rezervu není od věci. Ale kariéra se dá dělat i s dětmi. Já nedělám vyloženě kariéru, ale mimo šestinedělí pracuju z domu. Prostě to tak vyšlo. Nevadí mi to, nejsem typ, co by se vyžíval v tom být 24/7 s dítětem a nemít nic svého. Zároveň z práce nevypadnu a kdyby něco, můžu se hned vrátit. Nehodlám se doma upíchnout buhví jak dlouho. Rodičák chci zase jen na dva roky a kdyby se našlo něco dřív, jdu dřív a doma bude otec, nebo budou jesličky.

Meredit
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 06.02.17 12:54

Neboj, to bude dobrý ;)
S nemocemi to je horší, manžel bohužel kvůli práci moc nefunguje, 90% věcí kolem dětí je na mě, ale dá se to.
S penězi to je horší, přesedlala jsem na Lid, ale nevadí mi to, mám radost z toho kupovat dětem :) třeba dneska mi ale přišel úžasný červený teplý kabát jako nový za 390 z MMB ;)
Kariéra záleží na tobě, i s dětma se dá dělat spousta věcí.
Hlavní je vybrat dobře tatínka, pak je spousta věcí mnohem jednodušších.
Bohužel také nemáme žádné hlídání a manžel je doma jen na víkendy, přesto to jde i s více dětmi a pubertálním štěnětem velmi aktivního psa ;)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 06.02.17 13:05

No nemoc s detma je pakarna, teď je mi blbě, ale mám tu dvě přídavky, kterým je taky blbě…takže utěšuje, bojuju s léky, prevlikam poblitou postel, nespim, protože se nastridacku v noci budí a musím choval, mazlit, uspavat…
Ja se třeba kariéry vzdala, protože manzel je OSVC a věčně v práci, takže ka musím řešit většinu kolem děti, domu, bytu apod. Sice pracovat budu, ale budu volit hlavně takovou práci, abych stihala děti i domácnost.
A finance žádná hitparada co potrebujem to máme ale na vyskakovací to neni, ale je to pár let a pak snad bude líp

Ale takhle se nedá přemýšlet, každý to ma jinak, každý ma jiné moznosti a nikdy nevíš co ti život přinese…jen partnera vybirej opravdu důkladně, hodně to v budoucnu pomůže ;)

Uživatel je online123Soňa
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 06.02.17 13:11

Člověče, základ je mít chlapa K NĚČEMU a to je polovina úspěchu, takže bych se zaměřila zatím na toto :mavam:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 06.02.17 13:18

Takhle nemuzes premyslet…
Ja teda dlouho nemocna nebyla, max nejaka ryma. Ale kdyz mi bylo v zacatcich tehotenstvi blbe, ze jsem se pomalu nemohla zvednout z postele, tak se manzel staral o deti. Sice chodil do prace, ale po praci udelal uplne vsechno. Takze zaklad je mit chlapa, ktery se na tebe nevykasle, kdyz je ti zle.

Nabot
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 06.02.17 13:40
@Anonymní píše:
ale každý mě straší:kdybys měla děti, to se nemůžeš válet v peřinách, to musíš makat

Dej si pozor při výběru partnera. Otec s průměrně velkým O ti s tím pomůže.

@Anonymní píše:
Nebo finančně, když si koupím hezké šaty, slýchám:když budou děti, to budeš myslet na děti, budeš jen škudlit.

Tak samozřejmě záleží na tvojí finanční situaci, ale rozhodně neplatí, že by ti pouhá existence dětí měla bránit v tom dělat si radost a myslet i na sebe. Řekla bych dokonce, že jako bezdětná jsem za sebe utrácela mnohem míň. :think:

@Anonymní píše:
Nebo kariéra:to se rozluč s kariérou, budeš doma!

Není důvod. S kariérou jsem se nerozloučila, doma nejsem…
Shrnuto a podtrženo, nenech se zbytečně strašit lidmi, co do tebe promítají svoje vlastní frustrace. Mateřstvím život nekončí, nýbrž začíná.

Tereza1986
Kelišová 6747 příspěvků 06.02.17 13:43

Ano, nemůžeš se válet v peřinách, to je pravda. Já mám fungujícího chlapa a je to k ničemu, protože je v práci :lol: Ale díky tomu si zase můžu koupit i ty hezké šaty a nemusím škudlit. Kariéra se v určitých oborech dá dělat. Nebudeme si nic nalhávat, ta zodpovědnost je obrovská, náročný to je taky. A to mám děti hodné.

mischelinka
Kelišová 6510 příspěvků 06.02.17 13:50

No co, přetrpíš tu nemoc i s dětma. Jako nebudu ti nic nalhávat, je to náročné, když je mi blbě, fungovat pro děti. Ale tak netrvá to věčně a za pár dnů nebudeš ani vědět. Toho dobrého převládá.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 06.02.17 14:05

No je to tak, jak ti říkají ostatní, aspoň dle mé zkušenosti. sice chlapa mám dobrého, ale chodí do práce, tak co po něm můžu chtít, nemocná jsem zatím nebyla, tak nevím, ale musela bych zvládnout běžný provoz doma, jako jindy.Za mě co se týká práce-nemám kdo by hlídal, takže max. jednou týdně na brigádu u nás ve vesnici. a peníze-ano, škudlíme, s mateřskou je to bída a druhý plat není ani zdaleka průměrný, takže tak. Kolikrát si říkám, že bych se tak ráda v klidu natáhla k TV nebo ke knížce, sama, v klidu, jako před dítětem, ale ve skutečnosti bych neměnila, bez toho malýho Ďábla (2 roky) si to tu už neumím představit. taky jsem se vždy bála rodičovství, ale teď už to beru jinak, když už rodič jsem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 21:05

Milé maminky, děkuji všem za povzbuzení! Zde je kytička od srdce a přeji každé!!! z vás splnění všech vašich, i těch nejtajnějších, přání! :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >