Strach z těhotenského testu a dalšího potratu

7
6.4.17 16:29

Strach z tehotenskeho testu a dalsiho potratu

Ahoj holky. Behem 2 let jsem uz 3× potratila. Nyni jsem pravdepodobne tehotna. Uz 3 tydny mam zpozdeni menstruace a par dni je mi uz spatne. Test si zatim bojim udelat. Bojim se dalsiho potratu, ale pritom miminko moc chceme. Mate nebo mela jste to taky nektera tak???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2705
6.4.17 16:47

Chapu ze se bojis. Nekde jsem cetla ze pricinou rannych potratu byva nedostatek vitaminu B12, tak ho ber. Jinak proste si ten test udelej at vis na cem jsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
222
6.4.17 16:55

Nasaď okamžitě utrogestan!!! V hodně případech udržuje těhotenství! Pokud jsi už 3× potratila (nevím samozřejmě, ve kterém týdnu), je důležité pomoct si hormonama. Ale to by ti měl každý dobrý gynekolog poradit. Hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
6.4.17 16:55

@matyn1 ja si u druheho a tretiho ditete test nedelala, prave z tohoto duvodu. Proste jsem vedela, priznaky jasne, test jsem vynechala. Mezi prvnim a druhym ditetem bylo asi pet potratu. Treti bylo neplanovane, zadne potraty mu nepredchazely, takze pouha povercivost. Jinak, kdyz jsem cekala prvni dite, tak mi zmizely tehotenske priznaky v osmem tydnu a vysel mi negativne Cleablue, ktery jsem si delala tenkrat pro uklidneni. Strasne nervy. Uz mam k testovani odpor, stejne to poznam, takze neni treba videt dve carky. Moc drzim palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.4.17 17:08

Dekuju. Ja chci jit k dr az tak v 9-10 tydnu. Predchozi 2 tehu byly plne stresu z toho, jak to bude probihat, bo akce stale nikde a pritom hcg pekne a na uz taky pekne, jen holt bez akce. No des. Pak prislo spineni, krvaceni, revize. Tohoto se proste zase bojim. Tak si rikam, ze kdyz to nebudu mit potvrzene, budu to brat holt jako zpozdenou menstruaci. Normalne bych rekla, ze je to blbost, ale kdyz si clovek necim takovym projde sam, snad pochopi… a prvni potrat byl zamlkle tehu ve 12 ty. Do te doby vse v poradku, nevolnosti, zvraceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
6.4.17 17:15

Tak kdybych třikrát potratila, tak bych k dr. šla hned, ne až v 10.týdnu. To si může dovolit žena, která měla bezproblémová těhotenství a potrat ojedinělou epizodou. V desátém týdnu se už nabírá krev na prvotrimestrální screening.
Jdi hned, může Ti nasadit léky, i když podle některých názorů jsou jen placebo, pokud se má udržet, udrží se.Ale v této situaci bych přijala cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
6.4.17 17:18

@Jana206 souhlasím!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.4.17 17:23

Utrogestan jsem jiz mela u predchoziho a stejne nic. Pricina byla pravdepodobne dlouhodoby stres. Ktery jsem opravdu prodelavala vic nez jsem byla schopna si pripustit.Na nic jineho se neprislo.Tak doufam, ze ted to uz klapne. K dr proste jeste nechci, jestw to tak necitim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
6.4.17 17:26

@matyn1 udelala jsem to presne tak, jak to mas naplanovane. S druhym ditetem jsem teda byla jeste pozdeji, se tretim asi takto. V tomto stadiu stejne nepomuze nic, ja teda pricinu vedela, zamlkly byl jen jeden potrat, zbytek spontanni. Rikala jsem si, co se ma stat, to se stane. Ja to tak beru obecne, takova zivotni filozofie a stresy v prvnim tehotenstvi me v tom jen utvrdily.

Mas uz dite nebo je to prvni? Pro mne bylo prvni nejhorsi, strasne nervy. Tak hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
6.4.17 17:29

Těhotenství představuje určitý stresový faktor, i když probíhá úplně v pořádku. Stres podle mě zase až tak velkou roli nehraje.Jsou ženy, které v těhotenství prožijí ataku úzkostné poruchy, smrt blízkého člověka a děti se narodí zdravé.
Jsou těhotenství, které přežije i nemoc v raném stadiu(třeba u mě od dcerky chytnutou herpetickou virozu) nebo ATB hned v prvním trimestru. Oproti tomu těhotenství, kde nepůsobí žádný teratogen včetně stresu a těhotenství přesto skončí. To se mi stalo taky, prodloužené léto, nikdo nemocný a přesto skončilo biochemicky.

Držím pěsti, ať to tentokrát dopadne dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.4.17 17:30

@ELIbeta dekuji,ze me chapes. :kytka: Jedno ditko uz nastesti mam. Uz skoro sedmilete. Prvni tehu probihalo uplne bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
6.4.17 17:34

@matyn1 tak bude i druhe :kytka: Pokud uz to pocitujes tri tydny, tak uz mas za chvilku to nejnejistejsi za sebou. Pak nam sem napis ;) Musim rict, ze na me to predstirani „nic se nedeje, opozdena menstruace, nepremyslim nad tim“ opravdu zabralo, ja jsem takovy typ. Byla jsem uplne v klidu. I kdyz u me to urcite vliv nemelo, proste nahoda, tak psychicky mi to pomohlo hodne, opravdu jsem zapominala, ze jsem tehotna a ty tri mesice rychle utekly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.4.17 17:36

@Jana206 no prave mne umiral tatka, ktery byl zrovna v tom obdobi nekolik let uvazany na luzku a pece o nej byla hodne narocna jak fyzicky, tak psychicky a jeho zdravotni stav byl jak na houpacce. A pritom si myslim, ze jsem ten typ, ktery bere trochu i zivot tak jak je a nehrouti se hned. Ale asi se to ukladalo do podvedomi a telo holt nebylo pripravene. Neni to jen moje teorie, ale i me obvodacky, gynekolozky a fyzioterapeutky ke ktere jsem pak chodila na mojzisovou. Spis se tady z toho chci i vypovidat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.4.17 17:39

@ELIbeta jsi asi podobny typ cloveka jako ja :kytka: driv jsem sla na gyndu hned a ted to chci zkusit holt jinak. :) unava a nevolnosti zacinaji byt silene, ale nechci si je ani tolik pripoustet a snazit normalne fungovat doma a v praci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama