Strach z udušení, dušení, jaký je postup lékařů?

Anonymní
21.1.21 12:02

Strach z udušení, dušení, jaký je postup lékařů?

Zdravím Vás,
ráda bych věděla, jaký je postup, když se někdo dusí, jestli ho lékaři uspí, nebo nechájí trápit. Jasně, dají asi kyslík, ale pokud to je pořád málo či připadně člověk začne panikařit, stále má pocit, že se dusí, co se dál děje?
Mám už delší dobu strach z toho, že bych se mohla dusit, případně udusit, i přemýšlím nad tím, jak staří lidi umírají, jestli při posledním výdechu mají pocit jako udušení se, nebo prostě usnou. Jsem úzkostlivý člověk, i jsem se léčila na úzkosti, ale toto je moje letitá obava a nyní s příchodem covidu se více rozjitřila :( Před dvěma dny mě tak třeštila hlava, celý den, že už večer jsem začínala mít strach z covidu a najednou přicházely myšlenky, co když budu muset na přístroje, nechci to zažít, mám z toho fakt paniku.
Proto jsem se rozhodla napsat, třeba mě někdo uklidní, že mi popíše postup a já se nebudu muset celý život tolik bát, abych neumřela zrovna smrtí z vědomého udušení :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
21.1.21 12:12

A nechtělo by to spíš nějakého doktora? Přemýšlet a mít neopodstatněný strach z něčeho co se nikdy nemusí stát není úplně v pořádku. Že tě srazí auto strach nemáš? To je pravděpodobnější než nějaké dušení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9004
21.1.21 12:12

Doporučuji najít si práci, partnera, zvířata, mít děti a spoustu koníčků, které tě zabaví tak, že nebudeš stíhat myslet na Píč. oviny ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30220
21.1.21 12:14
@Anonymní píše:
Zdravím Vás,
ráda bych věděla, jaký je postup, když se někdo dusí, jestli ho lékaři uspí, nebo nechájí trápit. Jasně, dají asi kyslík, ale pokud to je pořád málo či připadně člověk začne panikařit, stále má pocit, že se dusí, co se dál děje?
Mám už delší dobu strach z toho, že bych se mohla dusit, případně udusit, i přemýšlím nad tím, jak staří lidi umírají, jestli při posledním výdechu mají pocit jako udušení se, nebo prostě usnou. Jsem úzkostlivý člověk, i jsem se léčila na úzkosti, ale toto je moje letitá obava a nyní s příchodem covidu se více rozjitřila :( Před dvěma dny mě tak třeštila hlava, celý den, že už večer jsem začínala mít strach z covidu a najednou přicházely myšlenky, co když budu muset na přístroje, nechci to zažít, mám z toho fakt paniku.
Proto jsem se rozhodla napsat, třeba mě někdo uklidní, že mi popíše postup a já se nebudu muset celý život tolik bát, abych neumřela zrovna smrtí z vědomého udušení :,(

Když kyslík nestačí, uspí té s dají na ventilátor (pokud je k dispozici). To už se nedusis, protože spíš.

Pokud stáří lidé umírají, dostanou často morfium. To se nedusis, je ti krásně a pak proste přestaneš dýchat. Dojde k útlumu dechového centra a „dušení“ tedy ten boj o kyslík, se nekoná právě proto, že se v mozku vypne ten reflex získej kyslík za každou cenu.

Jinak myslím záleží, jak moc ter organismus bojuje za zachování života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3928
21.1.21 13:19

Když se dusíš dostaneš léky na roztažení plic a čeká se, než zaberou.
Když tě přepadne panika, dostaneš léky na úzkost a čeká se, než zaberou.
Uspí tě až v případě nutnosti připojit k ventilátoru. Nemyslím, že by tě tohle čekalo.
Objednej se k psychiatrovi, dá ti léky, objednej se k psychologovi a začni chodit na terapie nebo dělej přesně to, co píše @Makca87

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 13:23

No, taky jsou lidé, kteří umírají i jinak. Měli jsme na LDNce pacientku v posledním stadiu rakoviny plic. Jeden večer se dusila, zavolali jsme záchranku a doktor nám oznámil, že proto je paní na LDNce a odvézt ji nemůže, píchnul jí jen něco na roztažení plic. Udusila se nám o pár desítek minut později v náručí. Pochopitelně anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 14:07
@Makca87 píše:
Doporučuji najít si práci, partnera, zvířata, mít děti a spoustu koníčků, které tě zabaví tak, že nebudeš stíhat myslet na Píč. oviny ;).

Partnera i děti mám ;) Dokonce i zvířata. Moje koníčky nejdou v této době realizovat, ale určitě, až se vrátím do práce, zlepší se to ;) Však se na to i těším, ale bude to až za rok, tak aby mi nehráblo do tý doby noo ;) Já mám strach i o malou, aby se mi nedusila atp.. prostě panika :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 14:13

@PeBa12 léčila jsem se s úzkostma, chvíli to zabralo, ale ted se to zhoršilo (jen s tímto konkrétním strachem), tak jsem chtěla zkusit jít na to přes tohle uklidnění, že budu vědět, co se děje když se to stane, jak píše @Bábrdl a @Whitedog . Než si jít pro léky, přecejen to je trošku „oblbovák“, ikdyž pomůžou. Věřím, že až se zase dostanu normálně mezi lidi, bude mín času se strachovat…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 15:19
@Anonymní píše:
No, taky jsou lidé, kteří umírají i jinak. Měli jsme na LDNce pacientku v posledním stadiu rakoviny plic. Jeden večer se dusila, zavolali jsme záchranku a doktor nám oznámil, že proto je paní na LDNce a odvézt ji nemůže, píchnul jí jen něco na roztažení plic. Udusila se nám o pár desítek minut později v náručí. Pochopitelně anonym

Tohle je naprosto příšerný, nepochopím, jak člověka můžou nechat trápit. To jí nešlo třeba uspat nebo dát to morfium? Já mít rakovinu plic v posledním stádiu, asi jedu do Švýcarska na eutanizii než se dočkat tohoto :(

• Citovat
  • Nahlásit
36440
22.1.21 14:59

Dává se morfin, urychlí to smrt, ale člověk si neprožije tu agonii - dýchat nepotřebuje. Rozhodně bych ho chtěla dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 22:19

@Pudloslava děkuju za odpověď ;) tak kdyby se to jednou mělo stát, tak snad narazím na někoho, kdo bude vědět, co má dělat 🙏

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat