Strach z vykradení přes lešení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.10.21 02:29

Strach z vykradení přes lešení

Zdravím bydlíme ve 4 patře na Praze 3 a před týdnem nám postavili u baráku lešení. Pracují zde dělníci pouze přes den. Včera v noci se mi stala nemalá věc žiju s 2 dětmi a ležím v posteli v ložnici a najednou slyším jak nikdo šeptá u okna a svítí si telefonem tak jsem se rychle zvedla a rozsvítila a najednou bylo ticho. Byla jsem vzhůru celou noc a neustále jsem slyšela jak vrže to lešení. Bydlíme ve starém domě a máme i okna která trochu nejdou dovřít. Mám hrozný strach z vykradení jelikož po domě se neustále pohybují neznámý lidé. Dnes bohužel nemůžu spát protože mám strach a přijde mi že slyším jak nikdo vždycky mlaskne nebo něco takového. A docela mi k tomu pomáhá že kamárádku na Praze 4 vykradli když spali. Neumím si představit že kolem mě půjdou nějací zloději nebo feťáci a kolem mojich dětí. Myslíte že by se to dalo nijak vyřešit s policií že by dům častěji kontrolovali? Ps máme se na konci prosince stěhovat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
868
14.10.21 02:44

Kdybych ve 4tem patře někoho slyšela za oknem a viděla mobil, určitě bych volala policii, že mám strach.. Tam nemá nikdo co dělat, hlavě v noci. Ani se ti nedivím že nemůžeš zaspat :( chlapa doma nemáš? Jsi si jistá, že tam nikdo není když cosik slyšíš? Nezkoušela ses dívat? A to máte ještě ty staré dřevěné okna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3017
14.10.21 02:45

Nech rozsviceno celou noc, kdyz neco uslysis tak volej policii, oni par planých poplachu prezijou. Ono to pak ty cumili odradí, pokud uvidi hlídku. Tohle je dost neprijemny.

Do oken dat nejakou zabranu pod kliku, treba koste? Nevim jaky tam mate system zavíráni. Pokud se okna otevírají dovnitr, tak by to mohlo pomoct. S firmou vyresit nejakyho hlidace a buzerovala bych je 3× denne telefonatem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.10.21 02:47

@Krista 1 s přítelem už nežiju a máme ty staré dřevěné okna :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.10.21 02:50

@Krista 1 máme v bytě záclony ale jsou docela průsvitné takže mám strach že když to odtáhnu tak tam nikdo bude stát :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
14.10.21 02:51

Na netu vidím za pár stovek alarmy na oka a dveře.. S tím bych byla klidnější. @Micaella22.. Taky mě to napadlo ale.. Je to opravdu dobrý nápad nechávat rozsviceny? Nechci strašit ale pokud by viděli že spí… :? Zevnitř ven ona na ně neuvidí ale oni na ni jo :nevim: takhle by ve tmě viděla kdyby se za oknem něco dělo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.10.21 02:54

@Krista 1 dveře máme bezpečnostní to není problém jen na domě se posledních 10 let nic nedělalo tak jsem tomu dřív ještě s přítelem nevěnovala pozornost :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
14.10.21 02:55
@Anonym88888 píše:
@Krista 1 s přítelem už nežiju a máme ty staré dřevěné okna :roll:

Hmm, ty okna jsou na ho*no.. Byt tebou bych aspoň ten alarm sehnala. A asi bych taky nesebrala odvahu se tam podívat ale já jsem velký strašpytel :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
14.10.21 06:22

Rozsvítit, ale neukazovat se, je dobré. Příčetný zloděj nepůjde tam, kde lidi nespí. Pro začátek aspoň koupit časovač a nastavit ho na nějakou lampu, nepravidelně celou noc rozsvěcovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
14.10.21 06:25

Hned bych volala policii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
14.10.21 06:33

A určitě řešit s firmou, co to zajišťuje, resp. tedy s nějakým zástupcem vašeho domu, který to má na starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33702
14.10.21 06:41
@Anonymní píše:
Zdravím bydlíme ve 4 patře na Praze 3 a před týdnem nám postavili u baráku lešení. Pracují zde dělníci pouze přes den. Včera v noci se mi stala nemalá věc žiju s 2 dětmi a ležím v posteli v ložnici a najednou slyším jak nikdo šeptá u okna a svítí si telefonem tak jsem se rychle zvedla a rozsvítila a najednou bylo ticho. Byla jsem vzhůru celou noc a neustále jsem slyšela jak vrže to lešení. Bydlíme ve starém domě a máme i okna která trochu nejdou dovřít. Mám hrozný strach z vykradení jelikož po domě se neustále pohybují neznámý lidé. Dnes bohužel nemůžu spát protože mám strach a přijde mi že slyším jak nikdo vždycky mlaskne nebo něco takového. A docela mi k tomu pomáhá že kamárádku na Praze 4 vykradli když spali. Neumím si představit že kolem mě půjdou nějací zloději nebo feťáci a kolem mojich dětí. Myslíte že by se to dalo nijak vyřešit s policií že by dům častěji kontrolovali? Ps máme se na konci prosince stěhovat

Já teda nechápu, proč jsi nevolala policii.

My, když jsme měli lešení u paneláku (výměna oken a balkonů), tak jsme tam měli cedule „nepovolaným vstup zakázán“ a na domovní schůzi se řešilo, že když by tam někdo lezl, tak hned volat policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33702
14.10.21 06:56
@jita22 píše:
A určitě řešit s firmou, co to zajišťuje, resp. tedy s nějakým zástupcem vašeho domu, který to má na starosti.

Určitě řešit i s někým, kdo to má na starosti v baráku…

Ono nemusí to být jen zloději, můžou to i blbnout mladí, kolikrát nevědí, co by dělali, u nás vedle v sídlišti byl taky případ, že kluci lezli večer na lešení a jeden blbě spadl a odletěl vrtulníkem.

A samozřejmě o vykradení v souvislosti s lešením taky vím, v jednom paneláku vykradli nějaké byty, ale až po nějaké době, po sundání lešení.
Ale bylo to opravdu v souvislosti s tím, že UK dělníci věděli, u koho by to stálo za to a jak je kdo doma.
Je dobré mít zatažené žaluzky a třeba přes den nechat puštěné radio, kdyby někoho napadlo přemýšlet, které byty jsou přes den prázdné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
14.10.21 07:02

A proc si ihned nevolala policii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
14.10.21 07:18

Kup si “chucke” masku a dej ji za okno s blikajícím světýlkem v pozadí, aby se stín promítak na okno a hned bude pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat