Strach z vyšetření v těhotenství

Anonymní
5.11.19 09:41

Strach z vyšetření v těhotenství

Mám dotaz, je tu nějaká maminka, která prožívá špatně každé prenatální vyšetření? Po tom, co mi vyšel špatně screening v prvním trimestru, mám hrůzu z každého dalšího vyšetření (měla jsem pozitivní Downův syndrom, amniocenteza je v pořádku). Dnes mám jít na echo plodu a za týden na genetický ultrazvuk. Třepu se už od rána, přítel říká, že to moc prožívám, ale nemůžu si pomoct. Má to někdo stejně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
lebambule
5.11.19 09:45
@Anonymní píše:
Mám dotaz, je tu nějaká maminka, která prožívá špatně každé prenatální vyšetření? Po tom, co mi vyšel špatně screening v prvním trimestru, mám hrůzu z každého dalšího vyšetření (měla jsem pozitivní Downův syndrom, amniocenteza je v pořádku). Dnes mám jít na echo plodu a za týden na genetický ultrazvuk. Třepu se už od rána, přítel říká, že to moc prožívám, ale nemůžu si pomoct. Má to někdo stejně?

Po dvou zamlklych tehu jsem chodila celých dvanact tydnu na kontroly sr staženým zaludkem. Psychologická hranice tri měsíců. Měla jsrm regulérní depku a doufám, ze se to na malým nepodepíše, za čtrnáct dní mam termín. Chápu tvuj strach a asi na nej neni lek.

• Citovat
  • Nahlásit
5679
5.11.19 09:48

Myslete pozitivně. Díky bohu se mi nic takovyho nestalo, ale stres vám ničemu nepomůže. Navíc bude působit negativně na plod. Tak buďte v klidu, vše bude tak jak má být :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 09:56

Snažím se být v pohodě, ale je to těžké. Po tom prvním screeningu se pro mě stálo těhotenství stresem a strachem, kdo to zažil, tak to asi pochopí. Taky mám strach, ať z miminka není psychoušek země :? Musím věřit, že to bude v pořádku… kdybych si mohla dát panáka na uklidnění :D

• Citovat
  • Nahlásit
653
5.11.19 09:56

První těhotenství u nás dopadlo špatně pro VVV plodu. V dalších dvou jsem také chodila se staženým žaludkem a strachem zda se něco neobjeví a miminko bude zdravé. Naštěstí vše dopadlo v pořádku a teď máme dva čerty. Snažte se být v klidu, určitě to bude v pořádku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
5.11.19 09:57

Vyloženě depku z vyšetření jsem neměla, ale divný pocit pokaždé - měla jsem za sebou také jeden ZT. Vždy jsem si říkala, že co se má stát, tak se stane, v konečném důsledku bez ohledu na moje pocity - to si říkám i nyní, když už je mé dceři více jak 1,5 roku. Ale zase na druhou stranu, co teprv přijde s narozením dítěte za strachy - těhotenství je proti tomu „pionýrský tábor“. Vychovávat dítě je jak vojna - zde jsou strachy, mnohdy ještě silnější, na denodenním pořádku. Zkuste si najít nějakou relaxační techniku na uklidnění, kterou budete používat pokaždé, když ucítíte tlak a úzkost. Dá se s tím pracovat poměrně dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
5.11.19 10:04

Ja taky mela spatny prvni screening, musela jsem na odber choriovych klku. I kdyz mi vysledky vysly dobre, dnes jsem se taky v cekarne klepala na kontrolnim UTZ v 16. tydnu. Nastesti vse dopadlo bezvadne. :srdce: Asi jeste budu nervozni na dalsim screeningu ve 21. tydnu, ale uz se pomalu uklidnuji a zacinam se tesit. To nejhorsi uz mame za sebou :kytka: ;) Uz se taky zacni radovat ;)

Příspěvek upraven 05.11.19 v 10:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
5.11.19 10:04
@Anonymní píše:

Já tě úplně chápu. Přišla jsem o syna ve 22. týdnu kvůli vvv mozku. Další těhotenství bylo hrozné. Před každou kontrolou mi bylo psychicky zle. Do toho jsem měla od začátku těhotenství cukrovku. Při prvním screeningu jsem seděla v čekárně a nadávala si, že jsem do toho zase šla. Měla jsem kontroly na genetice každé 3 týdny, vždycky ultrazvuk a nervy to byly hrozné. Po tom 22. týdnu jsem se trochu uklidnila. Malá se nakonec narodila skoro o měsíc dříve kvůli mým špatným játrům. Hlavě neporučíš, ale po každé kontrole ti bude aspoň na chvilku líp když budeš vědět, že je všechno v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 10:07

Je to naše první miminko a taky neznám nikoho v okolí, kdo by měl problémy (tedy „jen“ zamlkle těhotenství v prvních týdnech). Všem jinak vše vycházelo v pořádku a u nás hned první vyšetření špatně. Samozřejmě jsem udělala tu největší pitomost a pročítala si příběhy holek, co musely přerušit těhotenství ve vysokém stupni. No…asi by se nějaká relaxační technika hodila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 10:10

@barabrambora To mě moc mrzí, co Tě potkalo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
19108
5.11.19 10:44

Přišla jsem o první dítě v 21tt kvůli Downovi. U obou dalších těhotenství jsem měla hrůzu z každého vyšetření, to jsou věci, které prostě nevymažeš. Zkus se uklidnit, dvě velký vyšetření už máš za sebou a teď už je mizivá pravděpodobnost, že by se přišlo ještě na nějaký další problém :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 10:48

Ahoj, taky jsem neměla poprvé dobre výsledky a echo nevypadalo nejlépe. Ale mysli na mimco, to všechno prožívá s tebou. Taky jsem se bála, ale hladila jsem si bříško, říkala ze všechno bude v pořádku, ze je prcek bojovník, všechno vládne a už se na něho moc těším a tak dále.
Pak se to najednou začalo lepšit a nakonec máme krásné zdravé dítě :) :srdce:. Vím ze je to těžké, ale mysli na toho drobecka a říkej si, ze všechno dobře dopadne :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 11:33

Děkuji všem za reakce. Budu se snažit myslet pozitivně. Musela jsem čekat pět týdnů na výsledky amniocentezy (nejdříve dva týdny na odběr a pak tři týdny na výsledky) a psychicky mě to rozložilo. Zjistila jsem, že jsem pěkná sra*ka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 14:52
@Anonymní píše:
Děkuji všem za reakce. Budu se snažit myslet pozitivně. Musela jsem čekat pět týdnů na výsledky amniocentezy (nejdříve dva týdny na odběr a pak tři týdny na výsledky) a psychicky mě to rozložilo. Zjistila jsem, že jsem pěkná sra*ka.

Proč si takhle nadáváš? Být citlivá v těhotenství je naprosto normální. A po porodu to teprve bude!!! To budeš kvůli hormonům s náladama jak na horské dráze.
Podle mě je normální, že máš obavy a stresuje tě to. To čekání pět týdnů by zamávalo s kde kým.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 15:26

Tak mám po echu srdce a miminko je v pořádku! Akorát je o týden menší. Podle 1. screeningu jsem 19+2, podle MS 17+6 a podle utz na echu 18+3. Prý se nemáme stresovat, záleží na doktorovi, co naměří. Takže je možné, že ty výsledky z prvního screeningu ovlivnilo špatné určení stáří. Už se soustředím jen na miminko a doktory beru s rezervou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat