Strach, že děti onemocní. Panika.

Anonymní
31.3.17 13:18

strach že děti onemocni,panika.

Ahoj mám děti 6 a 2 roky a neustale se bojim že budou nemocné, mám z toho hroznej starch, děsím se už dopředu a všeho. už mám z toho panickou hruzu. Má to nekdo podobné? Neumím se smiřit s tím že onemocni, přijmout to normálně. Vím že se každy bojí, ale jsou lidi kteři to berou v pohodě a v klidu já mam z toho paniku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3387
31.3.17 13:21

Já mám paniku ze střevvních chripek :mrgreen: naštěstí poslední dobou se už ani dopředu nestresuju ale jsou dny, kdy na to fakt myslim pořád a je to na palici :zed:
A co ti konkrétně vadí, byli děti nějak vážně nemocní už?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
31.3.17 13:22

Tvoje děti ještě nebyly nemocné? před úplně prvním nachlazení jsem se toho taky děsila, ale pak jak si tím prošla a pak se uzdravila, tak ze mě tyhle strachy spadly, je to prostě skoro běžná součást života

děsím se max závažných nemocí typu leukémie a takových co člověk stejně neovlivní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7777
31.3.17 13:25

@hanzbl00 Ahoj mě vadí už všechno, taky mam paniku ze střevních chřipek tu snad nejvíc ze všech nemocí. Děsím se už všeho. Vždycky všechno prodělam s nima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7777
31.3.17 13:26

@Conulka prave že byli a le stach je pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
31.3.17 13:34

@j.borufka tak se na to vykašli, aspoň na ty méně závažné nemoci nebo z toho budeš mít mrtvici, infarkt nebo žaludeční vředy a to teprve bude problém a to myslím vážně
a jak jsem psala, ty závažné nemoci zase nikdo neovlivní a člověk se musí spolehnout na doktory, ale zase nežijeme ve středověku a máme zdravotní pojištění ne jak v USA, kde za plombu dáš 150dolarů

já mám zase strachy z toho co bude až nás bude malá opouštět - školka, škola - týrání šikana, zneužívání, nebo únos, nehoda, nebo že si najde nějakýho přítele kreténa co ji bude bít a já nedokážu jí vysvětli, že ho má opustit…

každý máme něco čeho se bojíme :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7777
31.3.17 13:40

@Conulka já vím že se každy nečeho bojí, jenže nejde to ovlivnit u me, strach je silnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
31.3.17 13:43

@j.borufka tak pokud je to tak silné, tak možná nějaký odborník, který dokáže, že se na to budete dívat jinak a ten velký strach poleví a bude Vám líp, protože z dlouhodobého hlediska je to pro váš organismus silně škodlivé a může to mít dopad na vaše zdraví

to že Vám tady někdo napíše, že to má taky tak Vám stejně nepomůže :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35320
31.3.17 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj mám děti 6 a 2 roky a neustale se bojim že budou nemocné, mám z toho hroznej starch, děsím se už dopředu a všeho. už mám z toho panickou hruzu. Má to nekdo podobné? Neumím se smiřit s tím že onemocni, přijmout to normálně. Vím že se každy bojí, ale jsou lidi kteři to berou v pohodě a v klidu já mam z toho paniku.

ještě sis nezvykla? mě už vykolejí jen nové příznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
31.3.17 14:14

Je potřeba se naučit porozumět tomu, jak úzkost funguje a jak ji čelit tak, aby vám neotravovalal život.

Protože čím důsledněji děláte to, co po vás úzkost chce (co nejvíc chránit děti), tím víc ji krmíte a tím víc prostoru a vlády nad vaším životem ji dáváte. A tím víc ona sílí.

Nejjednodušší je zajít pákrát se o tom pobavit s psychoterapeutkou či psychoterapeutem.

Docela fajn je pro začátek tahle kniha https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
31.3.17 14:15

Ber to jako cestu, ktera deti zoceluje. Je to jejich prilezitost naucit se s tim vyrovnavat a nejak se ke svemu zdravi postavit.

Syn ma operovane srdce ve 3 mesicich, dcera byla tyden v nemocnici s podvyzivou ve 3 mesicich, protoze vse vyzvracela. Ooo, jak vitam jen obycejne rymecky. Ne, ze bych za ne byla rada… ale kdyz je to jen to, vsak to prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
31.3.17 14:28
@Anonymní píše:

Kdybych se mela bat dopredu, tak uz jsem davno v blazinci :zed: zrovna minuly tyden spadl 2lety ze schodu, 3dny v nemocnici, nastesti vse o. k., prijedem domu a v noci dostal strevni virozu :roll: zvraceni, prujem a dalo mi to sakra praci, abychom v te nemocnici neskoncili znovu, dnes to chytl i starsi (8let), strach dostanu az se neco deje a hned jednam, zkus se pobavit s psychologem, mohl by ti pomoct a zatim si uzivej a mej radost ze deti nejsou tezce nemocne atd., jsou horsi veci, drzim palce! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
31.3.17 14:30

Mám to docela podobně. dřív jsem byla celkem v klidu, ale pak měl nejmeenší v 10 dnech zánět ledvin, tak jsem šílela, že s to bude opakovat…postupně jsem se uklidňovala, ale ve 2 letech měl prcek pro změnu hodně ošklivý febrilní křeče, takže se taky furt nervím, kdy bude zase nemocnej :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22218
31.3.17 14:45

Syn naštěstí moc nemarodí, ale vždycky „trpím“ s ním, když není všechno ok. Snažím se ho otužovat, být hodně venku a na nemoci raději nemyslím. Něco ovlivnit nejde a trápit se dopředu nemá cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
31.3.17 18:16
@Pudloslava píše:
ještě sis nezvykla? mě už vykolejí jen nové příznaky.

Mám to stejně. Když příznak / soubor příznaků už znám, je to OK a vím, co mám dělat. Když to neznám, mám strach. Naposledy to byla ztuhlá šíje při meningitidě. Věděla jsem teoreticky, že je to příznak, ale nikdy jsem to neviděla naživo - nebyla jsem si jistá, že je to ONO. Už vím a nikdy nezapomenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama