Strach, že nevydržím v nové práci

Anonymní
4.5.21 15:24

Strach, že nevydržím v nové práci

Přeji hezký den.
Měla jsem super práci, která mě bavila, ale bohužel v létě kvůli koroně skončila. Od té doby se po pracovní stránce hrozně plácám. Nedokážu v žádné práci vydržet, najít tu, která by mě bavila, mám z práce strašné nervy a takový strach, že z toho každé ráno zvracím a od rána do večera brečím.
Momentalne pracuji už dva měsíce jako učitelka, ale asi na tu práci nemám náturu. Neumím si děti srovnat, v hodinách mám řev, hrozně bojuji s nekázní… Můj psychický stav se dost zhoršil.
Do toho jsem se ještě před 14 dny rozváděla.

Všichni mi říkají, že ze začátku je každá práce těžká, že mám zatnout zuby a vydržet, že za půl roku už to bude v pohodě.

Poradil by mi prosím někdo, jak v nové práci, i když je naprosto šílená, vydržet a nevzdávat to?
Já se hrozně bojím, že to nevydržím, uteču a budu zase na začátku.
Nevím, jak mám vydržet ten půlrok, než si zvyknu…

Ale ono už není kam utéct… Momentálně dobrých pracovních míst moc není… :(

Moc děkuji za případné rady
Omlouvám se za anonym..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63645
4.5.21 15:30

Já bych s deckama dělat nemohla, bych je pozabijela. Hele, odpověď za mě jednoduchá. Netrap se na pozici, kde máš takové nervy, že každé ráno zvracís.. Najdi si jinou.. Občas je to blbý, ale fakt bych se nepremahala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21063
4.5.21 15:35

Hele zrovna na učitelku musíš byt psychicky srovnaná, tam si to asi nesedne samo. Musíš si od začátku vybudovat autoritu a to si nevybudujes, pokud kazdej den kvůli práci brecis, si s nervama v háji a děti z tebe mají dobry den. Jak ses jednou zapsala jako slabá, tak už te maj decka zafixovanou a lepší to nebude. Asi bych práci změnila a do tohohle oboru naskocila, až budeš víc v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4609
4.5.21 15:37

Tvou nejistotu a stav děti vycítí.. prostě si přiznej, že tohle tvá parketa není..
a nemáš na to… no a co.. budeš mít na jinou práci..
Učitel není tak úplně práce.. ono je to spíš poslání a pro práci s dětmi musíš mít talent… takový jako prostě „tah na branku“.. když ho máš, tak ta nekázeň a ruch v hodinách vlastně ani není… (nebo je jen vyloženě okrajová…)
proč dělat zrovna tohle, když se spíš hodíš na introvertnější práci? nebyl by pro tebe lepší jakýkoliv HO práce na pc…
co píšeš je zoufalé a promiň - byla bych první rodič, který by takovouhle trosku jako učitelku pro své dítě nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25470
4.5.21 15:38

A předtím jsi dělala co?
Jako já učit můžu, ale reálně na to nemám. Teorie je jedna věc a praxe druhá. Stačí mi dva školáci doma. Mít na povel a zodpovědnost celou třídu ( nebo více, záleží na jakém jsi stupni, škole) je mazec a klade to obrovské nároky, na osobnost, psychiku.. Tohle se nezmění po půl roce. To člověk musí mít v sobě, umět s tím pracovat. Netrápila bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
4.5.21 15:42

Deti jsou male jesterky, ktere Te sezerou zaziva, kdyz jim das tu moznost.

Neni ostuda na to “nemit”, nejsi ani prvni, ani posledni. Udelas vetsi sluzbu sobe i jim, kdyz zmenis obor, protoze takto se stejne nic nenauci. A pokud sis je neumela srovnat online, ve skole to bude jen horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4804
4.5.21 15:56
@Anonymní píše:
Přeji hezký den.
Měla jsem super práci, která mě bavila, ale bohužel v létě kvůli koroně skončila. Od té doby se po pracovní stránce hrozně plácám. Nedokážu v žádné práci vydržet, najít tu, která by mě bavila, mám z práce strašné nervy a takový strach, že z toho každé ráno zvracím a od rána do večera brečím.
Momentalne pracuji už dva měsíce jako učitelka, ale asi na tu práci nemám náturu. Neumím si děti srovnat, v hodinách mám řev, hrozně bojuji s nekázní… Můj psychický stav se dost zhoršil.

Všichni mi říkají, že ze začátku je každá práce těžká, že mám zatnout zuby a vydržet, že za půl roku už to bude v pohodě.

Poradil by mi prosím někdo, jak v nové práci, i když je naprosto šílená, vydržet a nevzdávat to?

Omlouvám se za anonym..

No obavam se, ze u deticek bud autoritu respekt mas nebo ne, ten se da tezko ziskat, ze to prezijes. Spise se podivej po necem jinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47444
4.5.21 16:01

Vzdyt jsi vetsinu casu na DV :nevim:

Příspěvek upraven 04.05.21 v 16:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 16:02

Předtím jsem dělala copywriterku. To bylo super, sedět u PC, psát texty apod… Ale nedarilo se mi najít něco podobného, tak jsem zkusila to školství… Mám to vystudované na VŠ, ale teď je to poprvé, co učím.
Při online je výuce je to v pohodě…
Ale učím na prvním stupni a tam už chodí do školy rotačně. A vždy ten týden, co jsou ve škole je hrůza. Jsem si myslela, že děti na prvním stupni zvládnu, ale bohužel.
Je to pro mě takový obrovský pocit selhání, že nezvládnu ani desetileté děti. Holky docela jo, ale kluci jsou na mě příliš divocí…
Můj teď už bývalý manžel mi říkal, že na to nemám, že Jsem mu chtěla dokázat, že se spletl, ale bohužel měl pravdu.
Moc mi nepomáhá, že jich je většina větších než já. Jsem dost malá a drobná.
Beru antidepresiva, abych nějak přežila den.
Chápu, že takový učitel asi není ideální. :(

Vím, že se moc lituju a jsem zoufalá a že bych měla být vděčná za to, že mám v této době práci, spousta lidí je tam stokrát hůř… Ale mně je prostě mizerně.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
4447
4.5.21 16:04

EDIT: na otázku odpověděla zakladatelka v předchozím příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47444
4.5.21 16:08

Nazivo ucis dva tydny. Naskocila jsi do rozjeteho vlaku, neznas deti, je pro tebe nova bezna i distancni vyuka. Tezke. Pak jeste zalezi na tom, jaka je to skola. Je jine ukocirovat beznou tridu a jine zvladnout tridu ve skole ve vyloucene lokalite.
Ani v beznem rezimu neni pro zacinajiciho ucitele snadne prijit na to, jak si autoritu sjednat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
4.5.21 16:13

Nemáš na to, přiznej si to, uleví se tobě i dětem. A tohle si nesedne, buď učit umíš nebo ne. Dle tvé předchozí práce jsi spíše introvert, co má rád své tempo. Učit děti si vyžaduje dynamiku, otevřenost, extroverzi. Vykašli se na to. Nebude to žádná hanba. Jen nová životní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25470
4.5.21 16:14
@Anonymní píše:
Předtím jsem dělala copywriterku. To bylo super, sedět u PC, psát texty apod… Ale nedarilo se mi najít něco podobného, tak jsem zkusila to školství… Mám to vystudované na VŠ, ale teď je to poprvé, co učím.
Při online je výuce je to v pohodě…
Ale učím na prvním stupni a tam už chodí do školy rotačně. A vždy ten týden, co jsou ve škole je hrůza. Jsem si myslela, že děti na prvním stupni zvládnu, ale bohužel.
Je to pro mě takový obrovský pocit selhání, že nezvládnu ani desetileté děti. Holky docela jo, ale kluci jsou na mě příliš divocí…
Můj teď už bývalý manžel mi říkal, že na to nemám, že Jsem mu chtěla dokázat, že se spletl, ale bohužel měl pravdu.
Moc mi nepomáhá, že jich je většina větších než já. Jsem dost malá a drobná.
Beru antidepresiva, abych nějak přežila den.
Chápu, že takový učitel asi není ideální. :(

Vím, že se moc lituju a jsem zoufalá a že bych měla být vděčná za to, že mám v této době práci, spousta lidí je tam stokrát hůř… Ale mně je prostě mizerně.

Zakladatelka

No jako.. připomínás mi bývalou učitelku jednoho ze synů. Holky ještě dávala, kluky nebo nestandardní, živější děti ne. Peklo pro ni, děti i rodiče. Teď má jinou učitelku, ta si poradí s kdečím, má to v sobě dobře nastavené a umí to s nimi. Učitelka druhého syna má ve třídě 20 kluků a 4 holky. Zvládá to už třetím rokem.
Sedět u PC a dělat podle sebe je úplně něco jiného, než fungovat s třídou ( dětmi, rodiči). Nedivím se, že pokud jsi naskočila za této situace a bez zkušeností, tak tě to semlelo. Ale bohužel mi fakt neznis jako schopný učitel. Netrápila bych sebe a děti. Manžel měl holt pravdu, co už. Takový je život a člověk musí uznat i že na něco nemá, pro něco se nehodí.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6857
4.5.21 16:28

Máš k sobě nějakého mentora, služebně staršího učitele, který by ti poradil, povzbudil? Co na Tvoji práci říkají rodiče a ředitel? Třeba jen potřebuješ čas a najít si cestu. Ale je otázka jestli to stojí za to abys brala AD. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13283
4.5.21 17:00
@Anonymní píše:
Přeji hezký den.

Omlouvám se za anonym..

Ahoj,

proč by jsi s Mgr titulem nemohla v pohodě najít práci? Co jsi dělala předtím?? :think:

Jinak pokud děláš na druhém stupni, tak to klobouček. Už druhý týden supluju 4hodiny týdně v páté třídě a někteří pubertáci jsou na ránu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat