Strach ze samovolného potratu..

Anonymní
11.12.19 18:34

Strach ze samovolného potratu..

Ahoj, je mi 21 let a poprvé v životě jsem těhotná.. Aktuálně jsem v 8 týdnu.
V posledních dnech mám hrozně divný pocit a strach že se miminko nevyvíjí tak jak má..
Je to hlavně z toho důvodu že jsem onemocněla na zánět středního ucha a rýmu.. Stříkala jsem si Olinth do nosu a občas zobla nějaký ibalgin. Byla jsem na ORL a tam mě vyděsili že když jsem těhotná tak Olinth a Ibalgin je to nejhorší co jsem si mohla vzít.. Sice mi na to ucho předepsali kapky (Octobacid N), a popravdě z těch kapek mám mnohem větší strach než z toho Olinthu.
Asi sem zbytečně historická nebo nebo nevím ????
Kontrolu mám až za 2 týdny kdy mi budou dělat i odběry krve.. Sice mě občas pichne v podbřišku ale jinak jsem úplně v pohodě..
Je tu některá maminka která má podobnou zkušenost??
Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
396
11.12.19 18:49

Nemám zkušenosti s těmito léky, ale jeslti Tě to uklidní, u všech mých těhotenství jsem byla kolem 6. týdne nemocná, u jednoho jsem v 20. týdnu měla atb a všechny dopadly dobře. Přestaň se stresovat, to Ti uškodí víc jak léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
11.12.19 18:52

Jsi zbytečně hysterická😊ibalgin se hlavně nesmí ve třetím trimestru kvůli uzavírání cév, sprej do nosu si stříkla každá druhá v těhu. Nebála bych se, rozhodně jestli se něco má stát, tak to nebude kvůli tomuhle😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
11.12.19 18:53
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 21 let a poprvé v životě jsem těhotná.. Aktuálně jsem v 8 týdnu.
V posledních dnech mám hrozně divný pocit a strach že se miminko nevyvíjí tak jak má..
Je to hlavně z toho důvodu že jsem onemocněla na zánět středního ucha a rýmu.. Stříkala jsem si Olinth do nosu a občas zobla nějaký ibalgin. Byla jsem na ORL a tam mě vyděsili že když jsem těhotná tak Olinth a Ibalgin je to nejhorší co jsem si mohla vzít.. Sice mi na to ucho předepsali kapky (Octobacid N), a popravdě z těch kapek mám mnohem větší strach než z toho Olinthu.
Asi sem zbytečně historická nebo nebo nevím ????
Kontrolu mám až za 2 týdny kdy mi budou dělat i odběry krve.. Sice mě občas pichne v podbřišku ale jinak jsem úplně v pohodě..
Je tu některá maminka která má podobnou zkušenost??
Moc děkuji

Ahoj. Hlavně klid. Já při prvním těhotenství, které bylo neplánovaně snědla nespočet sumatriptanu na migrény, než jsem to zjistila Při druhém jsem normálně brala i antidepresiva. Občas pulku triptanu. S povolením dr. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
11.12.19 18:55

To byl zase nějaký chytrý a hlavně empatický doktor, že ji tak vyděsil. Vse bude ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
11.12.19 18:57

Já si od 7. měsíce dávala každý večer kapičku Nasivinu pro děti. Nemohla jsem vůbec dýchat, myslela jsem že se udusim. Obě děti v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
11.12.19 19:34

Doktor upozornil na co mel. V tehotenstvi bys mela max paralen a na rymu vincentku, marodila jsem taky v zacatku a jsem rada za opatrnou lekarku. V prvnim trimestru je opatrnost na miste. Nerikam, aby jsi byla vydesena a vynervovana, ale rozhodne cti pribalaky. Rady, ze ta delala to a to a pohoda nectu :)
Krasny tehotneni, prijemne Vanoce a hodne zdravi miminku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
11.12.19 19:44

Já jsem se u svého těhotenství vždy radila s mým doktorem, měla jsem na něj velké štěstí, vždy poradil co a jak a hlavně mile a klidně. Rýmu jsem prodělala někdy kolem 10tt, Ibalgin tedy nedoporučoval, spíš mi doporučoval hodně vitamínů (C a B), samozřejmě v jídle. Ale rozhodně mě nikdy takhle neděsil - možná zkus jiného dr., hlavně se nestresuj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
11.12.19 19:48
@Reny28 píše:
Jsi zbytečně hysterická😊ibalgin se hlavně nesmí ve třetím trimestru kvůli uzavírání cév, sprej do nosu si stříkla každá druhá v těhu. Nebála bych se, rozhodně jestli se něco má stát, tak to nebude kvůli tomuhle😊

Opravdu jsi si jistá, že každá druhá si v těhotenství stříká do nosu Olynth?? Ono není sprej a sprej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
11.12.19 19:55

Popravdě moc nechápu, proč bereš něco, na čem je jasně napsáno, že to není vhodné pro těhotné a přitom víš, že jsi těhotná. A já si myslím, že strach je docela oprávněný, nicméně teď už to neovlivníš a jediné co můžeš je čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
11.12.19 20:05
@Zuzanec píše:
To byl zase nějaký chytrý a hlavně empatický doktor, že ji tak vyděsil. Vse bude ok

Tobě přijde doktor hloupý a neempatický, když těhotné ženě řekne, že si vzala něco, co fakt není dobré???
Neřeknu, kdyby o těhotenství nevěděla, ale když o něm ví, tak je fakt blbost zobat Ibalgin a používat Olynth. Ono někdy je možná potřeba věci říkat na rovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
11.12.19 20:11

Az priste pujdes do lekarny si neco koupit, tak jim rovnou rekni, ze jsi tehotna a prodaji ti maximalne Paralen a slanou vodu, nic nevhodnyho pro tehotny ti neprodaji a nemusis pak stresovat. Jinak ani jedno se opravdu v tehotenstvi nedoporucuje, to ma pan doktor pravdu. Ale treba u tech kapek na tehotnych nejsou studie, ne ze by bylo neco prokazany. Ten Ibalgin ale opravdu radsi neber, tam uz rizika jsou, tak ten uz opravdu radsi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
11.12.19 20:41

Mě v lékárně poradili na rýmu Quixx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
11.12.19 20:47
@P4ja píše:
Tobě přijde doktor hloupý a neempatický, když těhotné ženě řekne, že si vzala něco, co fakt není dobré???
Neřeknu, kdyby o těhotenství nevěděla, ale když o něm ví, tak je fakt blbost zobat Ibalgin a používat Olynth. Ono někdy je možná potřeba věci říkat na rovinu.

Myslím si, že když si vezme občas Ibalgin v úplném začátku, kdy mnoho těhotných o svém těhotenství ani neví, se asi nic hrozného nestane. V těchto týdnech říkají lékari, že je to vše umí nebo nic. A mohl ji to doktor říct šetrně, když vidí vyplasenou 20ti lezou holku, třeba už se stalo, ale příště raději tak a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
11.12.19 20:51
@Zuzanec píše:
Myslím si, že když si vezme občas Ibalgin v úplném začátku, kdy mnoho těhotných o svém těhotenství ani neví, se asi nic hrozného nestane. V těchto týdnech říkají lékari, že je to vše umí nebo nic. A mohl ji to doktor říct šetrně, když vidí vyplasenou 20ti lezou holku, třeba už se stalo, ale příště raději tak a tak

Třeba jí to řekla naprosto normálně, jak to tady píše. ˇŽe si vzala to nejhorší. Prostě konstatování faktu.
A nesouhlasím, že je to vlastně v pořádku, že to tak druhé taky dělají, protože těhotenství neví. Naopak, když vím dřív, že jsem těhotná, tak to přece není důvod k tomu, abych se chovala jako netěhotná. Obvzlášť v začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat