Strach, že se myšlenky stanou skutečností

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 19:43
Strach ze se myslenky stanou skutecnosti

Zdravim..trpim OCD..nutkave a vtirave myslenky o strachu z epilepsie, ktere jsem si vsugerovala do hlavy..(muj ex chytl v tramvaji epi zachvat, ja v soku, cetla jsem priznaky na netu a od te doby se mi vtiraji o tom myslenky, ze by se mi to mohlo stat taky)
No mam strach ze se ty myslenky vyplni, i kdyz na to nemyslim schvalne a nepreji si to. ale jak nekde ctu ze se myslenky vyplnuji a privolavame si veci na ktere
myslime tak me jde z toho urvat :* podle me je v tom rozdil ne, kdyz je clovek negativista a jakoby schvalne vidi veci cerne nez kdyz je clovek nemocny a nedela to schvalne? :zed: :zed:

Reakce:
Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 08.10.18 19:55
@Anonymní píše:
Zdravim..trpim OCD..nutkave a vtirave myslenky o strachu z epilepsie, ktere jsem si vsugerovala do hlavy..(muj ex chytl v tramvaji epi zachvat, ja v soku, cetla jsem priznaky na netu a od te doby se mi vtiraji o tom myslenky, ze by se mi to mohlo stat taky)
No mam strach ze se ty myslenky vyplni, i kdyz na to nemyslim schvalne a nepreji si to. ale jak nekde ctu ze se myslenky vyplnuji a privolavame si veci na ktere
myslime tak me jde z toho urvat :* podle me je v tom rozdil ne, kdyz je clovek negativista a jakoby schvalne vidi veci cerne nez kdyz je clovek nemocny a nedela to schvalne? :zed: :zed:

No on ani negativista nevidí schválně věci černě.. být tebou věnuji energii něčemu lepšímu a když to nepomůže tak Dr.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 12:21

Mně na černé myšlenky pomohly rodinné konstelace. Vyřešilo se tam hodně mých obav. Měla jsem strach být sama doma, že se ke mně někdo vloupá, měla jsem strach, že chytnu nemoc, na kterou umřu jako mladá (a střídalo se to, nejdřív jsem měla strach z leukémie, pak z roztroušené sklerózy), měla jsem strach, že mě přepadnou na ulici nebo v domě, měla jsem panický strach z hmyzu. A je pravda, že řadu věcí jsem si i těmi myšlenkami možná přivolala (protože mě pak 2× přepadli), ale od doby rodinných konstelací mám klid. Před konstelacemi jsem to zkoušela řešit různými způsoby, jako byly prášky na uklidnění, bylinky, metoda RUŠ, psychoterapie, čínská medicína… Čínská medicína zabrala dočasně, ale finálně ty úzkosti zmizely až po konstelacích. Šla jsem ale na indvidiuální, neměla jsem odvahu odkrývat své bláznivé pocity ve skupině lidí. Prosím, anonym, citlivé téma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >