Strach ze sexu po porodu - konec vztahu?

Anonymní
5.5.20 00:42

Strach ze sexu po porodu - konec vztahu?

Ahoj
Myslim, že to co resim ted ja, zaživa mnoho žen po porodu. Problémem je - “sex”… Jsem téměř 4mesic po vaginalnim porodu (první porod byl císařem - tam jsem mela sex se svým partnerem až někdy po půl roce, ale to i z toho duvodu, že jsme se v té době rozešli - čili kdo ví zda by to bylo jiné, kdyz by jsme byli spolu…), první jsem nad sexem nijak nepremyslela 6ti nedeli prostě se to “nesmí”, jenze pak skončilo sestinedeli partner se pokusil neco začít no neúspěšně (spíš z mé strany - strach z možného otěhotnění - hlavne, ztoho ze to je tam dole jiné, nekomfort ve “svém těle po porodu”, bolest - kdyz si hrál tam dole, nemohla jsem se uvolnit…), poslední pokus o sex byl asi před necelým měsícem (z jeho strany - já na sex sice myslim, ale i pres to nemam chuť neco realizovat, dokonce jsem nám koupila i erotickou hru, no zatím se na ni práší, ani autoerotika neni…)

Již od začátku co jsme se dali znovu dohromady správa nepravidelně v obýváku (většinou tam prostě vytuhne u TV), nevim už co s tim, “před porodem” nám to sexuálně klapalo -byli jsme hodně aktivní, hráli si atd… A teď nic (hlavně teda je to mnou), mam na sex chuť, ale jako by mi chyběli síly, odvaha a čas…

Partner se o sex se mnou přestal zajímat (buď popiji pivo nebo hraje na konzoli hry), a já jsem skrz to vše smutná, chybi mi to vše, ta blízkost, ani bych se nedivila, kdyz by si našel někoho jiného (pochybuji že by nejaky chlap dokázal byt dlouhodobě bez sexu - už v tehotenstvi byl útlum i když ne az tak rapidní)…

Jinak mě je 27 a partnerovy 28 (mame 2letou holčičku a téměř 4mesičniho chlapečka), jsme spolu téměř 7let až na sex nám to ale klape, nehádám se, smejeme se spolu a celkově je nám spolu fajn, až na to že se posledních par dní tímto trápím - vím že za to mohu já, jsem diky tomu podražděná, navic “nesmyslně” žárlím, když ma mobil v ruce anevim co tam má

Nevím jak z toho ven, nejednodušis by byl promluvit si o tom, o což se ipokusil při posledním pokusu, kdy jsem začala téměř brečet - cítila jsem tolik pocitů a chtela jsem z té postele utéct, cítila jsem úzkost, strach, zklamání sama ze sebe, že mu nedokážu být partnerkou…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

176
5.5.20 05:37

Spojuje vás rodina, vztah a všechno. Šokuje mě, jaký důraz se pořád klade na sex. Můj otec jako mladý těžce onemocněl a po celý zbytek života se musel se sexem rozloučit. Přežil rakovinu. A přesto mamka zůstala věrná. Říkám si, co by dnes dělala většina populace v takovém případě, proč je tolik nevěr, proč jsou hodnoty tak zvrácené. A přitom je to tak jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8063
5.5.20 06:30

Mluv s ním o tom. Já mám teď po druhém dítěti ten samý problém, ale u mě je to spíš způsobeno antikoncepcí. Manžel o tom ví, netlačí na mě a když už po sexu touží, tak se mi dlouho věnuje, abych dostala tu správnou chuť. Já na sex mám myšlenky úplně vypnuté, jako kdyby neexistoval, bude to hormony. Nevím, jak to u vás chodí se starostí o děti a domácnost, ale jestli je všechno na tobě, tak se ani nedivím, že chuť nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
5.5.20 07:16

Tak za prvé: pomalounké rozjíždění sexuálního života po porodu je absolutně normální. Ano, někdo na to skočí ještě v šestinedělí. Ale jinak proti tomu stojí rozházené hormony, kojení, poporodní únava i únava z péče, strach z bolesti - hell what, já jsem po prvním porodu měla chvíli i rozhozené vnímání těla jako takového. Jako by do mě někdo udělal moc velkou díru ;) Ani nemusíš mít zranění, ale tvoje tělo si pamatuje tu bolest při porodu.

Všechno. To. Přejde. Během. Měsíců.

A chlap, co není hlupák, to bude respektovat a čekat. Maximálně to zkusí, zeptá se.

Přeceňuješ sex. Máte rodinu, dlouhodobý vztah, fakt není nutný zásun každé dva dny. Mluv o tom s ním, ať ví, že jsi neztratila zájem, jen že to ještě úplně nejde, nic víc… Zatím se soustřeď má přežití péče o dvě děti, odpočívej - a nejdřív sama sobě dělej dobře. „Ošaháš“ si to a až na tebe sáhne manžel, nebude to takový šok. A lubrikační gel. Velký přítel poporodních začátků.

Představ si, že by sis hnusně zlomila nohu a sotva to doléčila. Taky bys rovnou chtěla uběhnout maraton? Nejdřív rozcvičit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3022
5.5.20 07:32

Hele já po prvém porodu byla šitá uvnitř i zvenku. A měla jsem jen při pomyšlení na sex stejné myšlenky, jako ty.

Ten problém u tebe způsobuje psychika, což víš. Je důležité, aby o tom partner věděl. A u nás to probíhalo tak, že dlouho nedošlo k zasunu. Prostě jsme se jenom mazlili a já pak uspokojila manžela orálně. A postupně jsme se dopracovali zpět k normálnímu sexu. Ale chce to čas a trpělivost.

Mmch podívala jsem se, jak vypadám „tam dole“ až tak po roce. A hele, je to furt ta normální kačka. Doktor byl na šití fakt dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
5.5.20 17:29
@subrag píše:
Spojuje vás rodina, vztah a všechno. Šokuje mě, jaký důraz se pořád klade na sex. Můj otec jako mladý těžce onemocněl a po celý zbytek života se musel se sexem rozloučit. Přežil rakovinu. A přesto mamka zůstala věrná. Říkám si, co by dnes dělala většina populace v takovém případě, proč je tolik nevěr, proč jsou hodnoty tak zvrácené. A přitom je to tak jednoduché.

Jenze jeji s ni neni mentalne pritomen, je u tv a mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1691
5.5.20 21:27

Přesně jak zde někdo píše, jít na to pomalu.. Já měla porod bezvadnej, nastrih malej, pár stehů zevnitr. I přesto jsem měla šílený, ale opravdu šílený blok. Prostě jsem se neuvolnila, neustále se mi při sexu vybavoval porod, bála jsem se že mi prasknout stehy, šití mě šíleně bolelo, takže strašná vzpomínka. Poprvé byl sex 5 týdnu po porodu, a to byla katastrofa. Rozbrecela jsem se bolesti.. Pak jsem to zkoušeli ještě párkrát, pokaždé bolest… Přešlo to asi 2 měsíce potom co jsme spolu spali poprvy. Nicméně jsem otěhotněla :lol: ale to ty slyšet nechces..každopádně to šlo pomalu, je důležitý se HODNĚ uvolnit. A určitě spolu mluvit… Já to vždycky manželovi řekla, teda až potom co jsem měla slzy v očích a už jsem tu bolest nemohla vydržet. Ale opravdu to přejde, a už jsem jako dřív. Jsem 5 měsíců po porodu, a steh cítím jeden vevnitř.. Nicméně mě nic neboli když se uvolním, a konečně si to užívám. Taky není na škodu pouzit nějaky lubrikační gel, nikdy jsme ho nepoužívali, ale co bych za něj dala.. Potom mě to palili jak čert.. Určitě to bude v pohodě, a budeš si užívat jako dřív ;) taky jsem si myslela že už v zivote mít sex nebudu. Někomu trvá i rok a déle než se dá do kupy.. Jinak manžel si myslel že po porodu budu vytahana, že není možný aby se tělo dalo do kupy když mnou proleze 3kg dítě, :mrgreen: :mrgreen: hahah, jak se divil když sotva zasunul :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
5.5.20 21:42

Proč já rám vidím spíš problém v partnerství než v sexu.. Jako já hrát xbox chlemtat pivo chrápat v obýváku ještě stihnout se rozejít tak mám pocit že bych taky asi nezasunul.. Kdyby to dělala má drahá polovička tak bych Teda taky i na druhou stranu o žasnu nestal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52905
5.5.20 21:45
@subrag píše:

Asi ji to nechybělo, tohle se nedá porovnávat, protože každý má tu potřebu jinou.
Treba se jí to snažil vynahradit jinak a jí to stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
5.5.20 21:51

Dej si čas, a zkus to tolik neřešit… mě to trvalo déle po porodu než jsem mohla mít sex s mužem, a přitom předtím celou dobu našeho vztahu jsem byla já ta nymfomanka :))) bud ráda, že na tebe netlačí muž… u mě se všechno hodilo do cajku, až když syn začal jakž takž v noci spávat a tím pádem i já… dřív jak v půlroce to fakt nebylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31872
6.5.20 12:45

Popiji pivo nebo hraje na konzoli hry…pán bude asi jednodušší. Máte vůbec nějaké společné nebo individuální zájmy a koníčky? Máte spolu o čem mluvit? Sportujete, čtete, sledujete dění…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52905
6.5.20 18:44
@Burj Chalifa píše:
Popiji pivo nebo hraje na konzoli hry…pán bude asi jednodušší. Máte vůbec nějaké společné nebo individuální zájmy a koníčky? Máte spolu o čem mluvit? Sportujete, čtete, sledujete dění…?
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama