Strach ze střevní chřipky a prujmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 14:15
strach ze střevní chřipky a prujmu

Ahoj, nemáte některá stejný problém? Já teprve ve svých 26 prodělala minulý rok 3 střevní chřipky a od té doby jsem uplně posedlá. Strašně se pozoruji, bojím se dalšího prujmu. Nejhorší scénář je pro mě, když mi někdo řekne, že má/měl střevní potíž, to od něj doslova utíkám, vytahuji hygienický gel a týden se pak pozoruji. Prkénko po syrovém mase bych umývala 5 minut v kuse.
Skončila jsem teď úspěšně Vš a myslela jsem si, jak se mi uleví. Ulevilo, nemusím řešit učení, ale dávám 100% energie do těchto strachů. Nemůžu si pomoct. Stačí, aby mi „zaškrundalo“ hlasitě v žaludku a už se pohřbívám..
Co s tím?

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8102 příspěvků 17.06.19 14:20

Vypěstovala sis úzkostnou poruchu. Vystup do psychoterapie a uč se svým úzkostem čelit.

Pro základní porozumění mrkni sem https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Ale začni to řešit co nejdřív, nebo ti úzkosti dost zkomplikují přechod ze školy do zaměstnání. Dříve či později se přestanou omezovat jen na oblast trávení.

Ono to nezačalo těmi střevními potížemi - ty to jen katalyzovali a dali nezvládané úzkosti obsah. Ostatně pokud to nezačneš v psychoterapii řešit, tak je tu docela slušná šance, že chronickou, nekompenzovanou úzkostí rozjdeš syndrom dráždivého tračníku.

Váš příspěvek
Reklama