Strach ze začátku porodu - jsem sama

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.12.21 06:58

Strach ze začátku porodu - jsem sama

Ahoj,

partner ode mě odešel a zůstala jsem sama, za 6 týdnů mam termín, zatím vše ok, nicméně mam strašný strach z toho, až to začne.

Jak jste to prosím řešily, když jste byly samy doma? Poznaly jste to? Vola se záchranka kdyz vás nemá kdo odvést? Porodnici mam naštěstí tak 10 min když to pojede.

Mám šílený strach :,( Z bolesti u porodu ale i z toho, ze to bude třeba překotný porod a nestihnu to, ze budu mít obrovský bolesti a třeba doma omdlim, nebo ze budu totálně panikarit a nebudu vědět co dělat. Případně to nebude porod a já budu jezdit záchrankou sem tam a budou me mít za blbce.

Dekuji moc za jakoukoliv podporu a radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6410
29.12.21 07:12

A proč nejsi u svých rodičů? To půjdeš sama i u porodu? Prostě musíš mít nějakou osobu poblíž. Sama bys být rozhodně neměla, právě kvůli možným komplikacím. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9845
29.12.21 07:18

Ahoj. A on odešel a nechal te v tom uplne? 8o hele, je velka pravdepodobnost, ze to prekotne nebude. Budes chodit do poradny, tam ti budou merit porodni cesty, jestli se chystaj nebo ne.

Nepanikar :hug: nemohl by s tebou nekdo posledni 2 tydny byt? Kamaradka, maminka?

Ja si domluvila pro jistotu 2 kamošky a mamu, aby mi kdyztak pohlidaly starsi a exovi jsem rekla, aby ‚řadne‘ dorazil privitat synka i s kytici, ze tam nehodlam byt za opustenou chudinku. Dorazili všichni :P

Jeste by bylo fajn, kdybys v poradne v nemocnici nasla nekoho, kdo te odrodi a komu budes duverovat.

Kazdopadne, porod s nejvetsi pravdepodobnosti poznas, je to fakt jine nez poslicky, mozna ti prdne driv voda a to te vezmou hned.

Hele, je to blba situace, ale nepanikař, všechno se zvladne :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4856
29.12.21 07:19

Az zacne porod, tak si zavolas taxika. Prvni porod trva casto dlouho. Vetsinou to neni nijak dramaticke a rychle, jak ve filmu. Me treba praskla voda. Za 2 hodiny potom zacaly teprve bolesti a porodila jsem za dalsich 24 hodin. Podruhe mi praskla voda, kdyz jsem byla na kontrole v porodnici, takze doprava byla prejit par metru po chodbe, coz bylo stejne jedno, protoze to trvalo zase x hodin. Zachranku bych volala jen pri krvaceni a u toho prekotneho porodu. To je ale velmi vyjinecny pripad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1190
29.12.21 07:20

Kdysi tu podobné téma bylo. Lidi se hádali, jestli si volat záchranku, nebo ne. Konzultovala jsem to s doktory a odpověď byla zavolat. Zas tak často člověk nerodí, aby tím zneužíval systém. Nehraj si na hrdinku a nejezdi sockou ani taxíkem. K rodičům se samozřejmě jen proto, že jsi těhotná, stěhovat nemusíš a rodit sama je poměrně běžné. Všichni jsou milí a jsou na to připraveni. I tašku ti ze sálu odnesou :-) Držím palce, ať je všechno v pohodě. Buď silná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
29.12.21 07:29

Většina lidí nemá překotný porod, spíš poslouchám, jak rodili dva dny. :lol:
Překotného porodu bych se měla bát spíš já. První trval tak dvě hodiny, druhý hodinu, potřetí můžu vrhnout třeba za 20minut. :mrgreen: Za špatnýho počasí, což teď bejvá, je to do porodnice autem klidně i na 30 minut a přítele sice mám, ale chodí do práce a od tamtud sem dojede tak za hodinu. Prostě radši věřím tomu, že začnu rodit v noci, ostatně jak říkal kámoš, co má farmu: „Správná kráva rodí v noci.“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.21 07:52

Kdyz ksem byla tehotna, muj drahy mel milenku a nemanzelske nemluvne k tomu. Pak uz chodil verejne za ni, jakoze tamto dite uz je narozene a to moje jeste ne, to se muze stat cokoliv. Az se narodi, tak se bude chovat k obema stejne. Me si na posledni kontrole uz nechali v porodnici ze budou vyvolavat. Takze jsem rodila sama a zadnyho chlapa jsem k tomu nepotrebovala. Ticho, klid, samota. To bylo presne to, co jsem potrebovala. Do porodnice se ma jet, kdyz mas hodinu kontrakce po 5 minutach. Tak nas to ucili na kurzu. Ted mi v posteli spi uz velka slecna, ktera je moje vsechno. Hodne sil.

• Citovat
  • Nahlásit
2083
29.12.21 08:08

@FlorenceF Jenkins Hodne porodniku a gynekologu jiz vnitřní vysetreni nedělá, natoz pravidelně. Stejně je to zbytečné, kdyz se muze zacit otvirat z hodiny na hodinu. :nevim: Takze na to, ze mi nejakej doktor rano rekne, ze se tam nic nechystá, bych se fakt nespolehala.
A zakladatelko, i lekarka ti rekne, ze zavolat záchranku. Jako kdyz neni kdo, neni kdo, pesky to nepujdes. Spis je blby, ze kdyz to bude falesnej poplach, domu uz te nikdo nepoveze, tak si na to mysli a zjisti si kontakty na taxiky ;)
Prekotnej porod je strasne malo pravdepodobnej, toho bych se nebala.
A nejaka kamaradka, pribuzna? Nikdo se nenajde, kdo by tam s tebou byl?
A s byvalym komunikujes? Nezvladnete se dohodnout v klidu, ze kvuli diteti by prijel, odvezl te apod.? Nebo se ani k diteti nehodla hlasit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46591
29.12.21 08:22

Pozvala bych si asi maminku. Anebo kamarádku. Pro svůj klid. Že budeš sama v porodnici není nic hrozného, oni ti neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
29.12.21 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj,

partner ode mě odešel a zůstala jsem sama, za 6 týdnů mam termín, zatím vše ok, nicméně mam strašný strach z toho, až to začne.

Jak jste to prosím řešily, když jste byly samy doma? Poznaly jste to? Vola se záchranka kdyz vás nemá kdo odvést? Porodnici mam naštěstí tak 10 min když to pojede.

Mám šílený strach :,( Z bolesti u porodu ale i z toho, ze to bude třeba překotný porod a nestihnu to, ze budu mít obrovský bolesti a třeba doma omdlim, nebo ze budu totálně panikarit a nebudu vědět co dělat. Případně to nebude porod a já budu jezdit záchrankou sem tam a budou me mít za blbce.

Zavolej si taxíka. Jinak neboj, porod rozhodně poznáš.. panika netřeba, překotný porod, kor u prvorodičky, je vzácnost.. my třeba bydlíme uprostřed ničeho, nejbližší civilizace a porodnice je víc jak půl hodiny autem a partner nebyl doma.. byla jsem odhodlaná zavolat záchranku, kdyby bylo nejhůř :think: zkus se hlavně uklidnit a nedělat katastrofické scénáře. Porod není otázka minut, ale hodin.. a hlava dělá strašně moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43140
29.12.21 08:40
@Anonymní píše:
Ahoj,

Začít rodit můžeš klidně dnes. Takže se uklidni a řekni si, že to zvládneš. Napiš si číslo záchranky na velký kus papíru. Popros kamarádku, aby ti zavolala a zeptala se, jak jsi na tom. Lepší jet do porodnice „k ničemu“, než se rozrodit doma. Když onto nestojíš. Za blbce tě nikdo mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46591
29.12.21 08:47

Nachystej si věci do tašky ke dveřím, domluv si s kamarádkou nebo maminkou nebo s kýmkoliv telefonickou kontrolu, a řekni si, že jsi prostě připravena, máš to v rukou a teď už můžeš jenom čekat. Ona to vážně není nějaká bleskovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8520
29.12.21 08:51
@Anonymní píše:
Kdyz ksem byla tehotna, muj drahy mel milenku a nemanzelske nemluvne k tomu. Pak uz chodil verejne za ni, jakoze tamto dite uz je narozene a to moje jeste ne, to se muze stat cokoliv. Az se narodi, tak se bude chovat k obema stejne. Me si na posledni kontrole uz nechali v porodnici ze budou vyvolavat. Takze jsem rodila sama a zadnyho chlapa jsem k tomu nepotrebovala. Ticho, klid, samota. To bylo presne to, co jsem potrebovala. Do porodnice se ma jet, kdyz mas hodinu kontrakce po 5 minutach. Tak nas to ucili na kurzu. Ted mi v posteli spi uz velka slecna, ktera je moje vsechno. Hodne sil.

A choval se k oběma dětem stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
29.12.21 09:10
@Anonymní píše:
Ahoj,

To bude dobrý :hug: Nachystej si plán pro všechny případy, kterých se bojíš, pak nebude čeho se bát :dance:
Zavolat záchranku je naprosto v pořádku. Rodící žena na to má plný právo. A kdyby náhodou to nebylo k porodu, tak se nic neděje. Zkrátka si na cestu zpátky objednáš taxi, nebo pojedeš autobusem :lol:
Porodní bolesti začínají pozvolna. To není šup šup rodíme. Jak tě začne pobolívat břicho, tak to pobolívání stupňuje, je nějak podezřele pravidelný a to je nejlepší ono :mrgreen:
Když to nenecháš na poslední chvíli, tak žádný omdlení doma z obrovský bolesti nebude.
První porod zpravidla přichází po termínu a bývá dlouhý v řádu hodin.
Zkrátka si zabal tašku, dej ke dveřím. A když se začneš cítit na porod, zavoláš záchranku. Případně pokud by ses necítila dobře, voláš hned! Otevřeš záchranářům dveře do bytu (zavřeš psa/kočku/králíka), lehneš si a budeš mluvit s operátorkou, než přijedou :palec:
U rodičů nějaký čas strávit nemůžeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
29.12.21 09:20

Neboj se překotného porodu, zase tak často se nestává.
Domluv se s mamkou/kamarádkama, že třeba tě odvezou do nemocnice, nebo tam s tebou dokonce budou u porodu.
Já rodila dvakrát a dvakrát sama - teda u prvního manžel stihl dojít na poslední půlhodinu. A musím říct, že mi to vyhovovalo víc, ticho, klid… žádné komentáře apod.

Můžeš si zavolat klidně taxi, ale varuj je dopředu, že rodíš a vem si sebou něco pod sebe. Oni tě můžou odmítnout vzít, když je nevaruješ dopředu.
Jinak kdybys cítila, že je cokoliv špatně, tak si radši zavolej záchranku.

Ono je daleko horší být na všechno sama po porodu, než na něj samotný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat