Strašné chování v nemocnici

Anonymní
22.3.21 01:29

Strašné chování v nemocnici

Zdravím. Potřebuju se s toho všeho co se mi děje v poslední době vypsat.

Je mi 24 let mám 3 letého syna a přítele s kterým žpiju už 7 let(to jen něco o nás)
26.2. se v rodině objevil covid, takže nejdřív švagr jeho žena i děti..potom můj přítel. Po dvou dnech syn, který to snášel špatně.. horečky, kašel únava prostě jen ležel..nebyl schopný ani si sednout. Já v ten samý den v noci dostala horečky 39.6, takže sem lehla a ani nevím jak uběhly 4 dny o kterých sem o sobě vůbec nevěděla..na štěstí přítel to snášel dobře tak se staral o mě i o syna. Izolace až do 16.3. protože až 2.3 nám dělali testy..no samozřejmě pozitivní. V ten den nám volala hygiena, že máme Britskou mutaci. Při vší smůle přišel v ten samý den přítel o práci, protože pracuje sám na sebe a zakázku kterou měl udělat tak, kvůli kovidu musel odmítnout, takže bez příjmu.. protože mě skočil rodičak v lednu a já si ještě nenašla žádnou práci. Druhý den od výsledků nám volala maminka přítele, že s taťkou oba zalehly v horečkách, takže taky kovid. Od 26.2. jsme byli doma zavřený a jen se modlili aby nám někdo zas nevolal s nějakou špatnou správou. Naštěstí jsme měli doma všechno co bylo potřeba aby jsme to zvládli. Do 10.3. jsme byli všichni už v pohodě. Až na noc kdy přítel vstal stím že ho bolí půlka hlavy a že se to nedá vydržet. Takže volal do nemocnice kde ho přepojili na pohotovost. On jím vysvětlil co ho bolí a taky, že je pořád v izolaci co má teda dělat. Sestřička ať si přijede, že mu za to hlavu nikdo neuthne a že ho musí prostě vyšetřit, ale na neurologii. Tak ho znova přepojili na neurologii. Zvedla to úplně nepříjemná sestřička s tím, že to je normální a že musí vydržet, ale že přepojí doktorku. Tak čeká a zvedla to paní, který nešlo vůbec rozumět přes to jak řvala, že to určitě né..v žádném případě ať nejezdí, tak přítel že to chápe, ale co má teda dělat. Ta mu odpověděla Pokud neomdlíváte nebo neumíráte, tak ani nevolejte a nechoďte sem " a vypla to. No prostě hrůza přístup. Dnes už jsme teda po izolaci. Přítel si teda počkal na konec izolace a na vyšetření si zajel, tak to nebylo nic vážného, na štěstí. Ale problém se zas objevil u mě. Po covidu mě bolí lýtko.. trombóza vyloučena, ale nejspíš nějaký nerv v noze. Oteklé koleno, tak že ani nepokrčím nohu. Řeknu vám, že po druhý už bych kovid mít nechtěla.. a celkově nám to zkomplikovalo život. Nejhorší 2 měsíce. Omlouvám se za chyby..psala jsem moc rychle. Vím, že to třeba někoho zajímat nebude. Je to dlouhý, ale trpím nejspíš i nespavostí..nemohu zabrat. Tak jsem sem aspoň napsala můj příběh

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.3.21 01:49

Tak hlavně, že to není u přítele nic vážného. Ale v klidu bych já v tu chvíli nebyla, covid sráží krev. Nechápu, že si to ta doktorka vezme na svědomí, že by to třeba bylo krvácení do mozku :nevim:
My jsme asi měli covid na podzim. Potkala jsem se s nakaženým člověkem, měla jsem absolutně netypickou chorobu - bolesti svalů, zad, krku, ukrutné bolesti hlavy, což nemívám, ale bez teplot. Ale covid PCR neprokázaný. A přesně jsem pak po tom měla nespavost, vůbec jsem nemohla usnout. Trvalo dlouho, než se mi spaní srovnalo.

• Citovat
  • Nahlásit
1410
22.3.21 06:13

Covid je pěkný hajzl. Projeví se i tak, jak by to nikdo nečekal. Syn, který má srdeční vadu, musí po covidu brát anopiryn, má strašně moc zahustenou krev. Mě se při covidu zacly ozývat ledviny a od covidu jsem už měla dva záněty mocaku. Nikdy před tím jsem na to netrpela.
U každého se covid může projevit jinak, nadělat vselijakou paseku a i po odeznění covidu se mohou objevovat různé následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
22.3.21 06:32

@lísteček1 já jsem při covidu dostala ledvinovou koliku.. no takovou bolest jsem nezažila snad ani při porodu a manžel měsíc po covidu vycural ledvinový kamen, takže asi to fakt nějak napadá i ledviny :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 06:33

Je to hrozny, fakt :hug: Ja se nedivim, ze je na to úmrtnost takova, jaka je.. Kdyz se takhke s nakazenymi jedna.. Místo toho, aby se komplikace podchytili vcas, tak každý čeká doma do posledni chvile, to uz je pak kolikrat pozde :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
22.3.21 07:42
@Andrejka13 píše:
@lísteček1 já jsem při covidu dostala ledvinovou koliku.. no takovou bolest jsem nezažila snad ani při porodu a manžel měsíc po covidu vycural ledvinový kamen, takže asi to fakt nějak napadá i ledviny :zed:

Zas… Covid. Je to tak zákeřný. Já teď mívám lehky zachvev bolesti ledvin, bojím se, že se to rozjede a budu mít koliku. Mám radeji při sobě pořád Algifen Právě při covidu jsem asi 3 x měla mírnou koliku, dalo se to ještě prodychat.
Kdysi jsem měla zlucnikove koliky, tak si tu bolest dovedu žive představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8506
22.3.21 09:10
@Maminanamatersky píše:
Je to hrozny, fakt :hug: Ja se nedivim, ze je na to úmrtnost takova, jaka je.. Kdyz se takhke s nakazenymi jedna.. Místo toho, aby se komplikace podchytili vcas, tak každý čeká doma do posledni chvile, to uz je pak kolikrat pozde :cert:

Tady ale musíš pochopit, že na tohle nemá naše zdravotnictví kapacitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
22.3.21 09:41

Je to blbý, ale lékaři nemají možnost jednat jinak. Jsou zahlcení vážnými případy a banality, jako bolení hlavy, se prostě neřeší. A chtít lézt s britskou mutací do nemosnice, to je… :roll: Neurolog podle typu bolesti dokáže vyhodnotit problém, což u přítele byla nejspíš obyčejná migréna, která sice bolí jak prase, ale na životě neobrožuje. Kolem umírají tisíce lidí a ty frfláš, že neošetřili bolavou hlavu, jako fakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
22.3.21 09:48

Tak hlavne, ze jste se museli videt s celou rodinou, ze joooo :zed: A pak si stezujes, ze slysis porad spatne zpravy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 10:22

@Janli Ano frflam, jelikož to nebyla žádná migréna. Ale s kovidu dostal velký zánět. Ale vám tu nebudu psát jaké problémy měl. Přítel není s těch co lítají s prdíkama do Nemocnice. To už musí bejt aby si došel k Dr. A ovšem že chápu, že jsou na tom lidí hůř. To jak teď znamená že když máme kovid tak nás nikdo nevyšetří??? My dobře věděli že nemůžeme jet nakažený do nemocnice..on jen potřeboval pomoc, které se stejně nedočkal a kdyby vám Dr. Řekla že pokud neumíráte tak nemá volat taky by jste asi nebyli úplně v pohodě, takhle se nemá žádný lékař chovat. Kvůli takovým lékařům..lidí denně umírají protože jím nikdo nechtěl pomoc. Někomu přijde bolest hlavy normální, ale někdo za pár dní může kvůli té bolesti umřít protože se vůbec neví co to může být. A lidí s kovidem musí taky někdo vyšetřit přece ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 10:26

@JezinkaBezinka Ano s rodinnou jsme se vydali. A to protože bydlíme všichni v jedné vesnici pár metrů od sebe. Takže jsme se potkávali i v obchodě, tak proto. A Covid k nám donesla 7 léta neteř ze školy. My nemusí nikam cestovat..my jsme všichni tu pohromadě. A Jelikož máme staré a nemocné rodiče, tak všechna opatření dodržujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
481
22.3.21 12:49
@Anonymní píše:
@Janli Ano frflam, jelikož to nebyla žádná migréna. Ale s kovidu dostal velký zánět. Ale vám tu nebudu psát jaké problémy měl. Přítel není s těch co lítají s prdíkama do Nemocnice. To už musí bejt aby si došel k Dr. A ovšem že chápu, že jsou na tom lidí hůř. To jak teď znamená že když máme kovid tak nás nikdo nevyšetří??? My dobře věděli že nemůžeme jet nakažený do nemocnice..on jen potřeboval pomoc, které se stejně nedočkal a kdyby vám Dr. Řekla že pokud neumíráte tak nemá volat taky by jste asi nebyli úplně v pohodě, takhle se nemá žádný lékař chovat. Kvůli takovým lékařům..lidí denně umírají protože jím nikdo nechtěl pomoc. Někomu přijde bolest hlavy normální, ale někdo za pár dní může kvůli té bolesti umřít protože se vůbec neví co to může být. A lidí s kovidem musí taky někdo vyšetřit přece ne.

No řvát po vás neměla, to je jasný. Ani to neznamená, že pokud máte covid, že vás nikdo nevyšetří. Ale ty nemocnice a jednotlivá oddělení prostě mají svou kapacitu, berou jen nejurgentnější případy, takže se může stát, že se na někoho nedostane. A buď se z toho vyhrabe, nebo umře doma, takže vlastně jste měli kliku, i když chápu, že zážitek nepříjemný. Zkrátka byly urgentnější případy, než tvůj partner.
S tímhle se za současného stavu musíme všichni smířit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat