Strašný nepořádek - poraďte co s tím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:45
Strašný nepořádek,poraďte co s tím.

Ahoj všichni, mám takový problém a potřebovala bych poradit..
Poslední cca 2 roky, když jedu ke svým rodičům se nestačím divit, jaký je tam bordel. Nemyslím tím takový ten běžný nepořádek, kdy prostě nejsou věci na svém místě, ale opravdu špína. Špinavá okna, podlaha, všude spousta věcí..Prostě hnus..Navíc mi přijde, že začala strašně hromadit věci a už mi to přijde jako nemoc :(
Není to z ničeho nic, stalo se to tak nějak postupně a už nad tím nějakou dobu přemýšlím, jak to mamce říct, že mi to vadí tam vůbec jezdit, protože se tam vůbec necítím dobře. Nechci aby se urazila, ráda bych jí pomohla to nějak dát do pořádku. Ona je citlivá duše a léčí se s depresema, skoro mi to přijde, jako že na všechno rezignuje. Vždycky měla doma naklizeno, tak tomu teď moc nerozumím. Já jsem teď těhotná, dlouho se nám nedařilo a jí to hodně trápilo, teď s na vnouče hodně těší, ale já si vůbec nedokážu představit, že bych tam s miminkem jela byť jen na návštěvu :( Tátovi to taky hodně vadí, ale on prostě neumí řešit věci v klidu, tak mamku seřve a pak spolu nemluví. Dokonce jí řekl, že si radši najde garsonku, že v tom bordelu bydlet nebude a prý jí to je jedno..Vím, že budu muset zasáhnou a to co nejdřív, ale nevím jaká bude reakce a jestli to ode mě vezme aspoň trochu v klidu. Normálně hodně dá na můj názor..Ještě mě napadlo, jestli se nezhoršila psychycky..Její dlouholetá kamarádka je v posledním stádiu rakoviny a od začátku odmítla léčbu, tak jí hodně pomáhá, do toho má 2 práce, hodně si toho na sebe nakládá..
Zažil někdo něco podobného? Ono to vlastně celé není jenom o tom, že bych jí zajela pomoct uklidit a bude to ok.Je potřeba hlavně spoustu věcí probrat a vyházet, tam bude kámen úrazu..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12862 příspěvků 06.08.19 10:49
@Anonymní píše:
Poslední cca 2 roky, když jedu ke svým rodičům se nestačím divit, jaký je tam bordel. Nemyslím tím takový ten běžný nepořádek, kdy prostě nejsou věci na svém místě, ale opravdu špína. Špinavá okna, podlaha, všude spousta věcí..Prostě hnus..Navíc mi přijde, že začala strašně hromadit věci a už mi to přijde jako nemoc :(
Není to z ničeho nic, stalo se to tak nějak postupně a už nad tím nějakou dobu přemýšlím, jak to mamce říct, že mi to vadí tam vůbec jezdit, protože se tam vůbec necítím dobře. Nechci aby se urazila, ráda bych jí pomohla to nějak dát do pořádku. Ona je citlivá duše a léčí se s depresema, skoro mi to přijde, jako že na všechno rezignuje. Vždycky měla doma naklizeno, tak tomu teď moc nerozumím. Já jsem teď těhotná, dlouho se nám nedařilo a jí to hodně trápilo, teď s na vnouče hodně těší, ale já si vůbec nedokážu představit, že bych tam s miminkem jela byť jen na návštěvu :( Tátovi to taky hodně vadí, ale on prostě neumí řešit věci v klidu, tak mamku seřve a pak spolu nemluví. Dokonce jí řekl, že si radši najde garsonku, že v tom bordelu bydlet nebude a prý jí to je jedno..Vím, že budu muset zasáhnou a to co nejdřív, ale nevím jaká bude reakce a jestli to ode mě vezme aspoň trochu v klidu. Normálně hodně dá na můj názor..Ještě mě napadlo, jestli se nezhoršila psychycky..Její dlouholetá kamarádka je v posledním stádiu rakoviny a od začátku odmítla léčbu, tak jí hodně pomáhá, do toho má 2 práce, hodně si toho na sebe nakládá..
Zažil někdo něco podobného? Ono to vlastně celé není jenom o tom, že bych jí zajela pomoct uklidit a bude to ok.Je potřeba hlavně spoustu věcí probrat a vyházet, tam bude kámen úrazu..

Pomohla bych jí uklidit, ale je otázkou, zda by to potom dál udržovala. Evidentně je toho na ní hodně a je na to sama, nikdo jí nepomůže. Pokud by jsi jí domluvila paní na úklid, byla by schopná si ji platit? nebo otec nebo ty?

Bábrdl
Generální žvanilka 24494 příspěvků 06.08.19 10:53
@Anonymní píše:

Hromadění je vážný problém. Máme to v rodině. Sama mám tyhle tendence.
Na někoho funguje tough love, na někoho vůbec.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21455 příspěvků 06.08.19 10:54

Jestli je toho na ní hodně (a dvě práce a na smrt nemocná kamarádka, o kterou se stará, to je hodně velká dávka na postarší ženskou), tak se ani nedivim, že vypouští to nejméně důležité - úklid.
Možná by to chtělo promluvit i s tátou, že jestli si myslí, že tím, že mámu seřve, že je doma bordel a že se odstěhuje, tak něčemu pomůže.
Jestli by radši nechtěl přiložit ruku k dílu - nebo on má snad taky dvě zaměstnání??

Nic jiného, než rozumná promluva všech zúčastněných nepomůže. Nabídni mamce, že jí pomůžeš nepotřebné věci probrat, domluv s tátou, ať taky jen nesedí jak pecka a s něčím vypomůže. Jinak bych řekla, jejich život, jejich boj. Já sem taky bordelář a nenechám si od nikoho moc kecat do toho, že „by to chtělo…“ :roll: :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 06.08.19 10:57

Vypadá to, že se její stav zhoršuje no.

Jestli se léčí dlouhodobě s depresema, tak si se s ní poraď o možnosti že by jela do lázní, kde mají program pro úzkostně-depresivní poruchy. Pokud je vedená přes rok ambulantně u psychiatra, tak by na to měla mát nárok, minimálně na příspěvkovou část.

Normálně to bude mít na nemocenskou - na kterou tak jako tak dojde, protože když nevypřáhne, tak se brzo zhroutí regulérně.

Vyřízení bude trvat nějakou dobu, takže když s tím začnete teď, tak než se odhodlá to řešit s ošetřujícím psychiatremm a než dostane razítko a než si domluví termín v konkrétních lázních, tak je pravděpodobné, že už bude po pohřbu té kamarádky - a v tom okamžiku je vypadnout pryč fakt dobrý nápad.

6 týdnů v lázních kde bude mít klasické procedury a praivdelné mírné cvičení a psychoterapie fakt pomůžou.

No a můžete se domluvit, že jí v mezičasi pomůžeš dát společně s otcem do pořádku ten byt - najmi na to firmu (což možná nemusí vědět, protože by ji to jen děsilo). Když pak přijede do uklizeného bytu, tak bude ráda.

Otci vnuť tuhle knihu a případně ho motivuj k tomu, aby si s matčiným ošetřujícím lékařem promluvil, aby jaksi přestal přidávat zátěž do ne úplně zdravého systému, co doma mezi sebou mají.

https://obchod.portal.cz/…-ji-zvladat/

Bábrdl
Generální žvanilka 24494 příspěvků 06.08.19 11:00
@Mar__tanka1983 píše:
Jestli je toho na ní hodně (a dvě práce a na smrt nemocná kamarádka, o kterou se stará, to je hodně velká dávka na postarší ženskou), tak se ani nedivim, že vypouští to nejméně důležité - úklid.
Možná by to chtělo promluvit i s tátou, že jestli si myslí, že tím, že mámu seřve, že je doma bordel a že se odstěhuje, tak něčemu pomůže.
Jestli by radši nechtěl přiložit ruku k dílu - nebo on má snad taky dvě zaměstnání??Nic jiného, než rozumná promluva všech zúčastněných nepomůže. Nabídni mamce, že jí pomůžeš nepotřebné věci probrat, domluv s tátou, ať taky jen nesedí jak pecka a s něčím vypomůže. Jinak bych řekla, jejich život, jejich boj. Já sem taky bordelář a nenechám si od nikoho moc kecat do toho, že „by to chtělo…“ :roll: :mrgreen:

Oni často hromadiči odmítají pomoc, nesnáší, když někdo sahá na jejich věci. Chtějí to za každou cenu udělat „sami“, ale už je toho moc, zavalí je to (mentálně, někdy i fyzicky)…

Někdy situaci paradoxně zhoršují i tím, že chtějí věci zorganizovat, tak nosí do bytu různé pořadníky, boxy, plastové krabice… A tím je to ještě horší. :(

karkarka
Závislačka 4165 příspěvků 06.08.19 11:04

Ať uklízí tvůj táta.

Keyllah
Extra třída :D 12862 příspěvků 06.08.19 11:10
@Bábrdl píše:
Oni často hromadiči odmítají pomoc, nesnáší, když někdo sahá na jejich věci. Chtějí to za každou cenu udělat „sami“, ale už je toho moc, zavalí je to (mentálně, někdy i fyzicky)…Někdy situaci paradoxně zhoršují i tím, že chtějí věci zorganizovat, tak nosí do bytu různé pořadníky, boxy, plastové krabice… A tím je to ještě horší. :(

Těch mám plno, miluju je nakupovat :mrgreen: jen to do nich jaksi nestíhám uklízet :mrgreen:

Agáta 84
Kecalka 488 příspěvků 06.08.19 11:56
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 12:11

@Ou No ono už právě na zhroucení došlo před 9ti lety, to byla 2 měsíce v léčebně a od té doby chodí ambulantně na terapie.On mi i taťka říkal, že hledal u mamky v tabletu tel.na tu doktorku, že by ji zavolal a probral to s ní, ale nenašel..
Ty lázně nevím, myslím, že by jet nechtěla. Teď už marodit ani nemůže, protože byla dlouho na PN kvůli operaci kolena a říkala něco o tom, že do konce roku už nesmí..
U nás nejde o byt, ale barák a úklidovou firmu by asi táta neskousnul.Jsme domluvení, že pošle mamku koncem léta na dovolenou a pokud se mi do té doby nepodaří na ni nějak zapůsobit, tak to prostě uděláme sami..Já bych radši kdyby se to vyřešilo i s ní, protože si neumím představit tu reakci, až by se vrátila..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 12:12

@Mar__tanka1983 Něco takového máme v plánu s tou promluvou, ale nejdřív bych radši sama oťukla, jestli si celou tu situaci vůbec uvědomuje. Táta je už v důchodu a ještě chodí pracovat. Není to práce od-do, celý život pracuje jako OSVČ, takže jede ráno v 6 a vrací se večer většinou tak 7-8,což už v jeho věku (66) je pořádnej záhul. Když nepracuje, tak pořád dělá něco kolem baráku. Tím chci říct, že on neni lenoch, co s ničím nepomůže, ale sám toho má dost..Mě jenom hlava nebere, kdy se to stalo..kdy to začalo..Já mamce samozřejmě ráda pomůže věci probrat a uklidit, ale je mi jasný, že ať už jí to řeknu jakkoliv, tak se pak bude cítit zle.. :(

Keyllah
Extra třída :D 12862 příspěvků 06.08.19 12:16
@Anonymní píše:
@Ou No ono už právě na zhroucení došlo před 9ti lety, to byla 2 měsíce v léčebně a od té doby chodí ambulantně na terapie.On mi i taťka říkal, že hledal u mamky v tabletu tel.na tu doktorku, že by ji zavolal a probral to s ní, ale nenašel..
Ty lázně nevím, myslím, že by jet nechtěla. Teď už marodit ani nemůže, protože byla dlouho na PN kvůli operaci kolena a říkala něco o tom, že do konce roku už nesmí..
U nás nejde o byt, ale barák a úklidovou firmu by asi táta neskousnul.Jsme domluvení, že pošle mamku koncem léta na dovolenou a pokud se mi do té doby nepodaří na ni nějak zapůsobit, tak to prostě uděláme sami..Já bych radši kdyby se to vyřešilo i s ní, protože si neumím představit tu reakci, až by se vrátila..

a zkoušela jsi to s ním probrat? protože je hezký, že to nezkousne, ale sám to neuklidí a pak huláká po manželce, která je po a před zhroucením, a která má dvě práce. Takže buď chce mít doma uklizeno a ženu v pohodě a bude muset zkousnout, že mu jednou týdně někdo cizí uklidí, anebo pojede dál a můžete doufat, že se maminka nezhroutí a nebude na tom hůř, než teď a uklizeno stejně nebude...…...

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 06.08.19 12:19

A proč proboha mají každý dvě práce, splácejí nějaké dluhy nebo proč se tak šíleně štvou? když už mamka byla zhroucená a léčí se s depresí? no mít dvě práce, asi taky není nejmladší :nevim: to nechápu
a nebylo by řešení úplně kategorické - prodat barák, když to očividně nedávají, a koupit byt? tam by logicky nebylo tolik úklidu - ten jejich život mi přijde jako začarovaný kruh a pokud nesplácejí nějaké šílené dluhy, tak to nechápu :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21455 příspěvků 06.08.19 12:21

A proč se takhle strašně dřou? Oba? :think: Měli by myslet na klidný důchod a místo toho makaj jak otroci… :?
Já vim, že se mi to lehko říká, ale měli by na čase si trochu srovnat priority…jeden jak druhej :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 24494 příspěvků 06.08.19 12:26
@Keyllah píše:
a zkoušela jsi to s ním probrat? protože je hezký, že to nezkousne, ale sám to neuklidí a pak huláká po manželce, která je po a před zhroucením, a která má dvě práce. Takže buď chce mít doma uklizeno a ženu v pohodě a bude muset zkousnout, že mu jednou týdně někdo cizí uklidí, anebo pojede dál a můžete doufat, že se maminka nezhroutí a nebude na tom hůř, než teď a uklizeno stejně nebude...…...

Tak pokud je matka hromadička, i otec může být vyčerpaný. Chodí do práce, pracuje na baráku, i on se může „zhroutit“… Pokud plánuje, že si najme garsonku, asi se doma příjemně necítí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama