Strašný strach, že se to pokazí, že přijdu i o další miminko

Anonymní
6.5.20 07:38

Strašný strach že se to pokazí

Holky prosím potřebují spíš psychickou podporu žen který si prošli podobným problémem.
Přesně za týden budu v 11+0 je to přesně na den kdy jsem potratila u předchozí těhotenství. V pondělí jsem byla na kontrole hematom, který byl u plodů se vstřebál, pán doktor říkal že těhotenství je krásný ať se začínám radovat, bohužel u mě začíná opačný pocit. Doslava se klepu strachu, nedokážu si představit, že přesně za týden se mi opět stane co minulé. Mám mít klidový režim, takže ležím rozhodla jsem se do konce prvního trimestru zůstat radši doma, žádné výlety ani procházku. Máme zahradu tak lezu jenom na zahradu na čerstvý vzduch. Bohužel radovat se nedokážu, s manželem se třeba bavit otom jaké jméno či porodnice zvolit už vůbec ne. Žiju teď týden e po týdnu a s tím že příští týden bylo pro mě tím nejhorším v mém životě. Mně nenechává vůbec v klidu, kdyby tohle těhotenství došlo opět tak daleko a znovu potrat nevím zda bych to zvládla. Svého gynekologa jsem vyměnila neřešil předchozí těhotenství krvácení nic, tenhle je hodně pečlivý a má lidský přístup, v pondělí se mě snažil uklidnit, že za něj je dítě naprostém v pořádku ale u mě funguje psychika ať se zkusím uklidnit ale vůbec mi to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1078
6.5.20 07:50

Je mi to moc líto, co tě potkalo. Přišlo se na příčinu, proč se to stalo víckrát ve stejném tydnu? Nebo jsem to špatně pochopila? Aby se tomu dalo nějak předejít? Je to hrozne těžké, ale snaž se myslet na miminko a verit, ze to spolu zvládnete :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 07:50

Ahojky! Mě včera oznámeno ZT v 10+1,,,mimi" odpovídá 7+5…no co naděláš…včerejšek jsem probulela, dnes už je to lepší. Co se má stát, stejně se stane…jsme ženský, to dáme…ale zkus myslet pozitivně, prostě to dobře dopadne a hotovo…já teď mám týden na to, aby to odešlo samo, jinak mě čeká revize…a strach tu samozřejmě bude i pak jestli se nám to znovu povede…ale stresem stejně nic nevyřešíš. Zkus vypnout. Já si říkám, že jsem,,ještě dobře dopadla", když tu čtu jak o miminko jiné přišli v daleko pokročilejší fázi těhotenství nebo že se snaží několik let bez úspěchu… vím, že nám to jde a že se tohle prostě stává. Dokonce mi doktor řekl, že ZT je běžná věc, že se s tím setkává poměrně dost často. A příroda si aspoň umí poradit a vyřeší to za nás. :hug: Užívej a těš se :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
4272
6.5.20 07:59

V životě tyhle věci neovlivníš. Přestaň se zabývat sama sebou a mysli na to mimino kterému tím stresem jen škodíš. Ono ani zdárné těhotenství nezaručí, že pak bude vše ok. V životě tě můžou potkat různé věci, ale proč se stresovat dopředu?!To pak z toho života nebudeš mít nic, jen strach. Teď to prostě bude dobrý. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
6.5.20 08:01

Ahoj, měla jsem to podobně. O miminko jsem přišla ve 13 týdnu. Hned po další menstruaci jsem opět otěhotněla, ale místo radosti přišel obrovský strach… Postupně ale odezní al a já se radovala. Každý (napsala bych každá, ale ani manžel to neunesl nejlíp) to nese a zvládá jinak. Držím palce, ať je dobře a ty si užíváš zdravého miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
6.5.20 08:02

Bud v klidu, dobre to dopadne, pozitivni mysleni dela hrozne moc :)

Loni sem si prosla tim samym, na ZT se take prislo v 11.tt a odpovidalo 8. bez srdecni akce… Jsem ted znovu tehotna a snazim se nepripoustet si, ze by melo byt neco spatne… Na posledni kontrole v 10+4 bylo vse v poradku, tak zkratka verim, ze je to tentokrat nase osudove :srdce:

Nemysli na spatne, uzivej si, ono to dopadne urcite dobre :srdce: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16943
6.5.20 08:19

Tyhle veci neovlivnis, ja potratila 2× a pak uz sem se bála celé těhotenství, dokud sem neporodila a nedrzela syna v ruce (teda i potom, ale to uz je trochu jiné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 08:38

Já mám za sebou 2 biochemické těhotenství a jeden indukovaný potrat v 19 tt kvůli vývojovým vadám. Jsem teď v 11 tt, už jsem 2× krvácela, zatím je ale vše v pořádku, ale strach mám. Pokaždé, když jdu na gynekologii na kontrolu, mám pocit, že dostanu infarkt. Dost mi pomáhá pozitivní myšlení. Každé ráno se na sebe podívám na zrcadla a 3× si nahlas řeknu: moje těhotenství je v pořádku a budu mít zdravé miminko. Dost to pomáhá, protože když to dělám fakt pravidelně, začínám tomu věřit. :D Přeju ti těhotenství úspěšně zakončené miminkem v náručí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
934
6.5.20 08:59

Ahoj, já měla ZT v listopadu 2018, zjistilo se to v 11tt, Mimi odpovídalo 8tt. Za půl roku jsem otěhotněla znovu. Naprosto chápu tvůj strach, taky jsem měla, na každou kontrolu jsem chodila se staženým žaludkem a obrovským strachem, obzvlášť na tu, po 8tt. Ve 12tt jsem si pořídila Angelsounds, hrozně mi to pomohlo, samozřejmě pokud by se to mělo opakovat nepomůžu nic ale každý den jsme si na minutku poslechla srdíčko a hned mi bylo líp, pak už jsem začala cítit pohyby a Angelsounds už nebyl potřeba. Strach jsem měla až do konce těhotenství, takže já si těhotenství moc neužila, neustálý strach. Ale tak to prostě je, tehdy jsem z toho byla hodně smutná ale teď už to beru tak, že příroda ví co dělá. Naštěstí na podruhé bylo všechno v pořádku a teď mám krásnou zdravou holčičku. No ale strach stále pokračuje, a 100× horší ale to je normální, a řekla bych že to tak má každá maminka. Neboj, teď už bude určitě všechno v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
6.5.20 09:23

Přišla jsem o dítě ve 32tt a to už je sakra průser. Ale jak tu už holky psaly, co je daný, to je daný a neovlivníš to. Existují teorie, že je rozhodnuto už pár dní po oplodnění, jestli je to prosperující nebo ne. Proto se děje to, že často ženské, co o těhotenství pečují, kolikrát porodí mrtvé dítě - v lepším případě potratí (obojí je děs), zatímco feťačky, těžké kuřačky atp. dítě donosí a porodí, kolikrát zdravé. Chápu tě. Já budu taky vyplesklá. Ale budu se snažit najít nějaký vnitřní klid, že prostě těhotenství je do značné míry mimo naší kontrolu a dokavaď to dítě nemáš v rukou, vyhráno není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama