Reklama

Strava při rakovině konečníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.02.17 21:15
Strava při rakovině konečníku

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak se správně stravovat při rakovině konečníku (nebo tlustého střeva) jídelníček by měl být dost podobný. Někde píšou jíst to a jinde zase že to nejíst atd. Uvítala bych nákou zkušenost co je opravdu vhodné a co ne. Aby si dotyčný ještě více nepřihoršil než dojde na léčení a operaci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 10.02.17 21:21

Buď najít něco na internetu, nebo se zeptat lékaře co se může a nemůže jist. :) lékař lépe poradí

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.02.17 21:31

No právě že lékař řekl nejíst ovoce a zeleninu se šlupkou a nic peckovitého. Ale třeba takový rajčata všude doporučujou, podle toho co řekl lékař tak by nemohl jíst snad nic.

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 21:36

Nejsem odborník ale asi by to chtělo bezezbytkovou dietu, u rajčat oloupat šlupku, je těžko stravitelná a zbytečně zatěžuje střeva

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 10.02.17 21:36

@Terezie231 nejíst nic co dráždí střeva. Vynechat tmavé pečivo, šlupky z ovoce a zeleniny, neměly by se citrusy, tučné, dráždivá a pikantní strava. jinak se snažit jíst to nač má chuť. Mít dosatečný počet příjem bílkovin a snažit se neomezovat příjem stravy. Po operaci a při léčbě pak bude potřeba hodně síly. Držím palce

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 21:37

Ještě vynechat taky semínka, mák, cibuli

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.02.17 21:45

Děkuji za rady :)

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 21:55

@Terezie231 ještě asi vynechat smažený a spíš dusit

alisekR
Závislačka 4996 příspěvků 10.02.17 22:02

Nejíst věci se slupkou, pozor na citrusové plody, paprika v žádném případě, rajčata loupaná a pod…vše, co by mohlo zahnívat ve střevě. Nejíst tučná jídla. Mamka taťkovi tak jeden čas musela vařit…takže vše dietní. Mám za to, že lze koupit přímo malá sešítková kuchařka pro tyto případy…je to dietní kuchařka.

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.02.17 22:13

@alisekR a nevíte náhodou název tý kuchařky? ta by se hodila :)

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 22:13

@alisekR já když manželovi musela vařit takhle dietně tak jsem mu tu papriku taky loupala

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.02.17 22:17

Děkuji za rady, no snad se s tim jidelníčkem nák poperem

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 22:20

@Terezie231 to víš že jo, ono si na to zvykneš a dá se pak vařit docela chutně, já hodně vařila na páře

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.02.17 22:28

@ka2ka ono se jedná o bratra a ten žije sám, samozřejmě že mu také sem tam uvařim a i mamka ale bude si muset vařit i sám tak že by se mi pro něj náký recepty hodili aby trochu věděl čeho se chytit

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 22:33

@Terezie231 kup mu ten pařáček v tom zvládne vařit sám, já hodně dělala krůtí a kuřecí napařit spolu s mrkví a bramborem, někdy jsem pak na maso dala plátek sýra a zapekla v troubě, hodně jsem dělala kaše, haše, dušené ryby v troubě

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama