Strava – příjem a výdej

28
3.5.20 19:36

Strava-příjem-výdej...Jak to je?

Ahoj holky:-)Před dvěma měsíci jsem se rozhodla udělat trošku něco se svojí postavou…Nejsem tlustá-měla jsem 64 kg na 170cm, teď se mi za ty dva měsíce podařilo snížit váhu na 61 kg. Začala jsem velmi aktivně běhat-první měsíc jsem cvičila doma podle youtube a po měsíci mě to přestalo bavit a začala jsem běhat-během týdne jsem se dostala na trasu 10-11km za hodinu…Když něco dělám, jsem dosti urputná, takže běhám denně nebo obden…Co ale nechápu-musím mít větší výdej, než příjem? Tzn.-když mám vypočítáno, že můj denní příjem by měl být 5000kJ, znamená to, že se musím dostat na mínusovou hranici aktivitou, abych zhubla? Protože mě to připadá strašně složité se tam dostat..Jako možná jsem rozežraná, ale nejím pečivo, večer jen zeleninu…Co si neodpustím je občasné bílé víno. Ale s tímto jídelníčkem nedosáhnu v rámci sacharidů, tuků apod.ani omylem toho, co bych měla-podle kalorických tabulek. Kdybych toho dosáhla, co všechno bych musela udělat, abych se dostala do mínusové hranice? Omlouvám se za delší psaní, ale snažila jsem se co nejlépe vysvětlit, čemu nerozumím..:-))Děkuji za odpověď:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1213
3.5.20 20:07

@Titanie důležité je, spočítat si bmr, na netu najdeš spoustu kalkulacek. Pod tuto hodnotu nesmíš jít ani v klidu.
Bmr vynasobis koeficientem podle aktivity. Pokud cvičíš 4-5× týdně, vynasob bmr hodnotou 1.5
A z výsledků odecti 20%
To je optimální hodnota kJ pro zdravé hubnutí

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
3.5.20 20:37

A těm 5000 kJ bych v žádném případě nevěřila, to je zoufale málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
3.5.20 20:43

@SussieS Vypočítal mi to před pár lety i odborník na stravu…Na 61 kg…Tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.20 09:08

@Titanie ahoj, 5000kj urcite ne. je to strasne malo. ja jedla 5000kj po dobu 4 mesicu a ted trpim ppp. a to nechces.
moc prosim, zvys prijem. jez vice. shozena kila se vyzobrazi na vaze urcite i pri vice kj, mozna jen o neco pozdeji. ale pokud nechces ublizit svemu zdravi a telu, rozhodne 5000kj ne. jak spravne pises, telo nedostane vse, co potrebuje. ten odbornik, co ti to vypocital, musel byt s prominutim uplne blbej. nenic si zdravi, prosim!:heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama