Strava v těhotenství a kila navíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajanab
Povídálka 33 příspěvků 13.12.16 19:35
Strava v těhotenství a kila navíc

Jsem teprve v 8 týdnu. Minulý týden mi bylo zle, to jsem byla fakt hotová. Teď je mi dobře, ale už to nejsem já. Chutě se pozměnily. Do 6 týdně jsem dokázala jíst zdravě a ovládat se, jedla jsem hodně zeleniny, ovoce, celozrné pečivo a chodila na veganské obědy. Jenže teď na tyto jídla vůbec nemám chuť. Při pomyšlení na nějaké sojové maso, tofu, celozrnný chléb, zeleninové jídla, luštěniny a omáčky je mi na zvracení, takže to nevyhledávám. Místo toho jsem dostala chutě na hranolky, smažený hermelín, pizzu, bílé rohlíky, polévky. To co jsem nikdy předtím nejedla. Jen ovoce a syrovou zeleninu můžu, to mi zůstalo. Sladkosti naštěstí nevyhledávám. Mám obavy ze své váhy, už teď se necítím moc dobře, ale nevím jak se ovládat, když ty zdravé jídla tělo nechce. Hlavně mám obavy o aminokyseliny a bílkoviny, rybu a vajíčka mám fakt vyjmečně, jiné maso nejím. Užívám mamavit. Na druhou stranu si říkám, je opravdu tak nutné jíst ukázkově, když některé maminky 3 měsíce prozvrací a zhubnou 10kg a i tak mají zdavé děti? Štíhlá opravdu nejsem a nechci nabrat 20kg. Po přečtení témat jsem zjistila, že v začátcích se moc nenabírá a vše začíná až tak kolem 6 měsíce a pak to lítá šíleně. Jak kdyby tělo ukládalo vše co se do něj dostane. Můžete mi vysvětlit, čím je to způsobeno? Jíte pořád stejně a tělo si dělá co chce nebo prostě máte v těchto měsících větší hlad a jíte za dva? Bojím se, že i když budu jíst zdravě, tak stejně přiberu 20. Chci si koupit váhu, abych měla pod kontrolou jestli nabírám tuk nebo vodu.

Reakce:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 13.12.16 19:41

Nic se nemá přehánět. Nemusíš jíst jen zdravé potraviny, stačí je více zapojit do jídelníčku. Stejně tak se přeci nemusíš striktně vyhýbat nezdravým jídlům, když si je dáš jednou za čas, tak se taky nic nestane. Jde o tvé zdraví a o zdraví miminka, už jen vědomí, že zdravější a pestrou stravou miminku prospíváš by tě mělo dostatečně motivovat k tomu, aby ses donutila ozdravit jídelníček. Ale jestli nastoupíš hned od začátku jen a pouze na zdravá jídla a nejsi takto zvyklá jíst už delší dobu, dlouho ti to nevydrží…chce to postupně a s rozumem. Na tu soju a potraviny ze soji pozor, v těhotenství by se neměla, může způsobit zdrav. problémy miminka.

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 13.12.16 19:44

Při prvním těhotenství jsem se moc neovládala a při druhém už pak mnohem lépe, když jsem si vzpomněla, kolik jsem přibrala :) Asi bych se nějak nepřemáhala a dala si občas nějakou zrůdnost a doplnila vždy půlkou talíře čerstvé zeleniny.
Na jednu stranu to moc řešíš a váha ti neporadí, kolik tvoje tělo potřebuje přibrat. Na druhou stranu vím, co je to shazovat ty těhotenský kila nebo spíš desetikila.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 13.12.16 20:01
@ajanab píše:
Jsem teprve v 8 týdnu. Minulý týden mi bylo zle, to jsem byla fakt hotová. Teď je mi dobře, ale už to nejsem já. Chutě se pozměnily. Do 6 týdně jsem dokázala jíst zdravě a ovládat se, jedla jsem hodně zeleniny, ovoce, celozrné pečivo a chodila na veganské obědy. Jenže teď na tyto jídla vůbec nemám chuť. Při pomyšlení na nějaké sojové maso, tofu, celozrnný chléb, zeleninové jídla, luštěniny a omáčky je mi na zvracení, takže to nevyhledávám. Místo toho jsem dostala chutě na hranolky, smažený hermelín, pizzu, bílé rohlíky, polévky. To co jsem nikdy předtím nejedla. Jen ovoce a syrovou zeleninu můžu, to mi zůstalo. Sladkosti naštěstí nevyhledávám. Mám obavy ze své váhy, už teď se necítím moc dobře, ale nevím jak se ovládat, když ty zdravé jídla tělo nechce. Hlavně mám obavy o aminokyseliny a bílkoviny, rybu a vajíčka mám fakt vyjmečně, jiné maso nejím. Užívám mamavit. Na druhou stranu si říkám, je opravdu tak nutné jíst ukázkově, když některé maminky 3 měsíce prozvrací a zhubnou 10kg a i tak mají zdavé děti? Štíhlá opravdu nejsem a nechci nabrat 20kg. Po přečtení témat jsem zjistila, že v začátcích se moc nenabírá a vše začíná až tak kolem 6 měsíce a pak to lítá šíleně. Jak kdyby tělo ukládalo vše co se do něj dostane. Můžete mi vysvětlit, čím je to způsobeno? Jíte pořád stejně a tělo si dělá co chce nebo prostě máte v těchto měsících větší hlad a jíte za dva? Bojím se, že i když budu jíst zdravě, tak stejně přiberu 20. Chci si koupit váhu, abych měla pod kontrolou jestli nabírám tuk nebo vodu.

To mas tezky. Zdravy jidelnicek ti budiz k dobru, ze diteti doprejes zdrave potraviny, ale nespolehej na to, ze ti bude zarukou ukazkoveho pribirani/nepri­birani. Kazde telo se zaridi, jak potrebuje. Nekdo se muze prezirat a pribere jen par kilo. Jiny se bude stravovat ukazkove a pribere 20kilo. Jez jak jsi zvukla a nezapominej na ovoce a zeleninu. Pokud si telo zada i nejajkou prasarnu, tajk mu to sem tam doprej. Hlave se nestresuj vahou. Tu bych nekupovala, stejnak te budou vazit v poradne.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 2 inzeráty 13.12.16 20:07

Prvni dva mesice jsem zvracela a nemohla jsem videt mlecne vyrobky. Co jsem zvracet prestala, tak jsem je zase jist zacala. Jinak jim uplne stejne, jako jsem byla vzdycky zvykla. Zadne specialni tehotenske chute nemam a snazim se neprejidat, ale kdyz mam na neco nezdraveho nahodou chut, tak si to bez vycitek a s mirou dam. Tahne mi osmy mesic a roste mi pouze brisko. Ja myslim, ze nic se nema prehanet a v tehotenstvi uz vubec ne. Jist za dva urcite nicemu neprospeje, ale tyrat se hlady a odpiranim, jenom aby jsi nahodou nepribrala o dve kila vice, nez je nutne, je taky nesmysl. Telo neni blbe a dava ti chutemi najevo, co potrebuje. A pokud je to neco tucneho, tak mu nejspis chybi.

histep
Závislačka 3437 příspěvků 13.12.16 20:17
@ajanab píše:
Chci si koupit váhu, abych měla pod kontrolou jestli nabírám tuk nebo vodu.

Jestli myslis takovou tu vahu co meri podil svalu/voda/tuku, tak bacha - ja ji jam a v navodu je, ze se nema to mereni pouzivat v tehotenstvi, kvuli te impedanci, co to neri..

cecetka
Kelišová 7348 příspěvků 13.12.16 20:32

@ajanab Nevim, jestli zrovna geneticky upravenou soju je mozne nazvat zdravou potravinou, ale co je dnes zdrave, ze? V kazdem pripade je soja razena mezi sacharidove potraviny, takze se po ni dobre pribira na vaze :nevim:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 13.12.16 20:39

@ajanab Jo prosímtě jen tak pro zajímavost, na té váze, o které mluvíš, se v prvním trimestru vážit vůbec nesmí (!!!) a potom je to jen pro zkušené, protože ta bublina v břiše s neznámým obsahem je pro tu váhu dost oříšek. S nějakým přesnějším výsledkem se prakticky nedá počítat.
Já jsem přesvědčená, že zdravá strava na přibírání v těhotenství dobrý vliv má, ale nelekej se, když i tak přibereš nějakých těch obvyklých 15 kilo. Já přibrala 26, ale jedla jsem jak čuně :roll: Podruhé už poučena „jen“ 18.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >