Strava v těhu, váha, 11 tt, screening - dělám to správně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:36
Strava v tehu, vaha, 11 tt, screening - prosim info

Ahojiiik devcata, takze hezky od zacatku, jsem dnes presne 11 tt. Myslite ze jim normalne? Rano k snidani mensi chlebik se sunkou a sýrem a nejakou pomazankou, obed ruzne, dnes treba 5 bramb. knedliku se zelim a veprovou peceni, k veceri hermelin (jsem prasatko a denne hresim cokoladou, nanukem) jindy mam treba 2 jablka a ovoce s jogurtem, mam 176 cm, vaha 59,5 :( pribrala jsem 2, 5 kg, je to normalni? Asi moc ne takhle brzo co? Ale ja predtim nevecerela no, tak mozna to je tim.. Jinak sportuji 4× tydne rano (trx, posilovani, lehke preskoky) no a hmed v zari jdu na screening, teda na prvni KO jsem byla, jen mi vzala krev a dalsi krok je ultrazvuk, co se tam provadi? Jen ultrazvuk nebo i nejaky test rovnou? Pardon za anonym ale mam tu sestru a nemusi nic vedet jeste :D

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:46

Množství stravy v těhotenství by mělo být úplně normální jako mimo těhotenství, až ve třetím trimestru můžeš lehce navýšit např. o jeden jogurt nebo jedno jablko denně. Jenže většina těhotných mají nechutě a chutě, takže jí buď málo anebo naopak hodně. Např. já v prvním těhotenství jsem jedla naprosto normální množství jídla a žádné extra chutě jsem neměla. Teď ve druhém jím hodně, jakmile mám prázdnější žaludek, je mi špatně, takže průběžně celý den něco ujídám. Není to ok, ale nemůžu si pomoct.
Tady máš tabulku přibírání v těhu
http://www.jaknamiminka.cz/…tvi-a91.html

Že sportuješ je fajn, jen bych to nepřeháněla s posilováním břicha, s rotacemi páteře a skákáním. Také pozor na přehřátí.

Ten screening asi probíhá pracoviště od pracoviště různě. Mně brali 14 dní před ultrazvukem krev. Jinak v den ultrazvuku mi ještě změřili tlak.

Agáta 84
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 20.08.19 18:52

Ahoj, tak protože jsi hubeňour, tak je možné, že budeš přibírat rychleji :nevim: Já mám 2kg navíc v 15tt, ale nevím co se považuje za normální ;) Jinak teda hermelín a jiný plesnivý sýry by se v těhotenství neměli :mrgreen: Na screeningu ti budou dělat jenom ultrazvuk přes bříško a pak ti rovnou řeknou výsledky. Vůbec se neboj, je to strašně krásný :hug: :srdce:

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 20.08.19 19:06

Buď ráda že jis, já nejedla skoro nic a mimčo žije :D nepozoruj se tolik, jez normálně jak si zvykla, kila neřeš to se po porodu zas shodi :D na screeningu berou akorát krev (jestli už ti ji dr nebral předem) a dělají podrobnější utz.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1536 příspěvků 20.08.19 19:52

Ja za prvni trimestr pribrala 6 kg. Jsem jen o 1 cm mensi a vazila jsem 47 kg. Takze jsem se vykrmila na 53 kg. Do porodnice jsem sla s 65 kg a za me to bylo akorat. A za 4 mesice zase 52 kg. Jez zdravou a pestrou stravu a vahu zase tolik nehrot. Ja ujizdela na salatovych okurkach a smazenem syru s tatarkou.

moncicak123456
Kecalka 300 příspěvků 21.08.19 21:35
@Anonymní píše:
Ahojiiik devcata, takze hezky od zacatku, jsem dnes presne 11 tt. Myslite ze jim normalne? Rano k snidani mensi chlebik se sunkou a sýrem a nejakou pomazankou, obed ruzne, dnes treba 5 bramb. knedliku se zelim a veprovou peceni, k veceri hermelin (jsem prasatko a denne hresim cokoladou, nanukem) jindy mam treba 2 jablka a ovoce s jogurtem, mam 176 cm, vaha 59,5 :( pribrala jsem 2, 5 kg, je to normalni? Asi moc ne takhle brzo co? Ale ja predtim nevecerela no, tak mozna to je tim.. Jinak sportuji 4× tydne rano (trx, posilovani, lehke preskoky) no a hmed v zari jdu na screening, teda na prvni KO jsem byla, jen mi vzala krev a dalsi krok je ultrazvuk, co se tam provadi? Jen ultrazvuk nebo i nejaky test rovnou? Pardon za anonym ale mam tu sestru a nemusi nic vedet jeste :D

Váhu a výšku jsem měla stejnou co ty. Těhotenství jsem ve 42tt končila ani ne se 70kg. Přibrala jsem 9kg z toho nejvíc pravě v prvním a druhém trimestru :lol: Cvičila jsem ale trx a nějaké skakání určitě ne! Posiluj vše kromě břicha, to se opravdu nesmí. Věř mi dělala jsem fitness roky. Super je bosu. Posiluješ tím hluboké břišní svalstvo a to je úplně jiná :) Zkus těhu jogu nebo těhu cvičení. Plavaní a chůze je taky super když jsi zvyklá být takhle aktivní. Rozhodně nepřestávej. Měla jsem super porod a myslím si že to bylo hlavně díky dobré fyzičce. Dva měsíce po porodu a jsem na tom lépe než předtím. Další výhoda toho nebýt v těhotenství jako koule. :palec:
Edit : Jez na co jsi zvyklá, tím se vůbec netrap pokud jsi aktivni :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 21:52
@moncicak123456 píše:
Váhu a výšku jsem měla stejnou co ty. Těhotenství jsem ve 42tt končila ani ne se 70kg. Přibrala jsem 9kg z toho nejvíc pravě v prvním a druhém trimestru :lol: Cvičila jsem ale trx a nějaké skakání určitě ne! Posiluj vše kromě břicha, to se opravdu nesmí. Věř mi dělala jsem fitness roky. Super je bosu. Posiluješ tím hluboké břišní svalstvo a to je úplně jiná :) Zkus těhu jogu nebo těhu cvičení. Plavaní a chůze je taky super když jsi zvyklá být takhle aktivní. Rozhodně nepřestávej. Měla jsem super porod a myslím si že to bylo hlavně díky dobré fyzičce. Dva měsíce po porodu a jsem na tom lépe než předtím. Další výhoda toho nebýt v těhotenství jako koule. :palec:
Edit : Jez na co jsi zvyklá, tím se vůbec netrap pokud jsi aktivni :hug:

Jee dekuju za reakci, delame hodne preskoky pres bosu ae fakt lehce abych to nepodcenila, rotace s medikem vubec, bricho pry jak se citim.. Takze neco si troufnu neco ne, ale vse mam v poradku, tak jeste jsem zvedava na ten UTZ a vysledky z krve :) na tehu jogu chci přistoupit pozdeji, chuzi nenavidim :lol: a plavani chci take zaradit az nebudu moci dělat to co me bavi nejvic, znama chodila az do 5 mesice az jsem si rikala ze to prehani, ale taky nemela nevolnosti atd, jenze ona i jezdila na bruslích coz je fakt prehnany.. A uz me ty extra chute přecházejí, spis mam proste vetsi hlad ale jsem spíš rozpapana :lol: jak dlouho ses zpátky dostavala pak do kondice ve sportu? :)

moncicak123456
Kecalka 300 příspěvků 22.08.19 05:42
@Anonymní píše:
Jee dekuju za reakci, delame hodne preskoky pres bosu ae fakt lehce abych to nepodcenila, rotace s medikem vubec, bricho pry jak se citim.. Takze neco si troufnu neco ne, ale vse mam v poradku, tak jeste jsem zvedava na ten UTZ a vysledky z krve :) na tehu jogu chci přistoupit pozdeji, chuzi nenavidim :lol: a plavani chci take zaradit az nebudu moci dělat to co me bavi nejvic, znama chodila az do 5 mesice az jsem si rikala ze to prehani, ale taky nemela nevolnosti atd, jenze ona i jezdila na bruslích coz je fakt prehnany.. A uz me ty extra chute přecházejí, spis mam proste vetsi hlad ale jsem spíš rozpapana :lol: jak dlouho ses zpátky dostavala pak do kondice ve sportu? :)

Cvičila jsem až do porodu. Včetně plavání a všeho. Skákání je fakt strana blbost nemá se hopsat ani na balonu. K tomu břichu ti každá normální cvicitelka řekne že ne ale je to nakonec na tobě. Ono teď tam máš ještě prd tak ti to nepřijde. Počkej dyl :oops: po šestinedělí jsem normálně začala cvičit znova :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 07:32
@moncicak123456 píše:
Cvičila jsem až do porodu. Včetně plavání a všeho. Skákání je fakt strana blbost nemá se hopsat ani na balonu. K tomu břichu ti každá normální cvicitelka řekne že ne ale je to nakonec na tobě. Ono teď tam máš ještě prd tak ti to nepřijde. Počkej dyl :oops: po šestinedělí jsem normálně začala cvičit znova :)

Taky to mam v planu na dlouho jen se budu casem muset vzdat toho kruhovyho no :( ale nahradim to tim plavanim aspon.. Trener to vi, tak snad nedela spatne neco.. Ja slysela ze bricho do 1.trimu nevadi jenze kazdej mi tvrdi neco jinyho a ja uz z toho mam hlavu jak kybl pak :think: jak pockej dyl? Jako ze treba casem mi to muze zpusobit problemy? U porodu treba? To s tim radeji seknu hned s tim brichem, zrovna se na trenink chystam, jinak kdyz si delala ve fitness tak muzu se jeste zeptat? Co kardio, to muzu? A zvedat kettlebelly nizsi vahy treba jen?

moncicak123456
Kecalka 300 příspěvků 22.08.19 10:16
@Anonymní píše:
Taky to mam v planu na dlouho jen se budu casem muset vzdat toho kruhovyho no :( ale nahradim to tim plavanim aspon.. Trener to vi, tak snad nedela spatne neco.. Ja slysela ze bricho do 1.trimu nevadi jenze kazdej mi tvrdi neco jinyho a ja uz z toho mam hlavu jak kybl pak :think: jak pockej dyl? Jako ze treba casem mi to muze zpusobit problemy? U porodu treba? To s tim radeji seknu hned s tim brichem, zrovna se na trenink chystam, jinak kdyz si delala ve fitness tak muzu se jeste zeptat? Co kardio, to muzu? A zvedat kettlebelly nizsi vahy treba jen?

Myslela jsem že ti spíš pak bude překážet :D :D já první trimestr raději jen placala a znova začala cvičit až po 13tt. Kardio ano ale neprehrivat se. Kettbelly zvedat můžeš. Vše s mírou jen do té doby jak se cítíš dobře :palec:

tothova
Kecalka 147 příspěvků 22.08.19 10:26

Plesnivé sýry by se neměli proč? Obsahují kyselinu listovou, která je rozhodne lepší z potravin než z tablet.
Nemělo by se třeba extrémně často, ale občas to nemůže uškodit. To jen v dnešní době se vymyslelo „tohle se smí a tohle nesmí“.
Já třeba hermelín miluju, normálně i smažený a jim ho i v těhotenství, ne denně, ale dám si a nic nám není ;)

Helca83
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 22.08.19 11:38

@tothova Ze nejsou z pasterovaneho mléka a tudíž hrozí nějaké infekce, ale s českým hermelinem se fakt bat nemusíš, ten z pasterovaneho bývá, spis bych kontrolovala cizi sýry k nám dovezené (francouzské apod)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 15:09
@tothova píše:
Plesnivé sýry by se neměli proč? Obsahují kyselinu listovou, která je rozhodne lepší z potravin než z tablet.
Nemělo by se třeba extrémně často, ale občas to nemůže uškodit. To jen v dnešní době se vymyslelo „tohle se smí a tohle nesmí“.
Já třeba hermelín miluju, normálně i smažený a jim ho i v těhotenství, ne denně, ale dám si a nic nám není ;)

Ja prave slysela, ze by se hermos taky nemel, ale kdyz je zpracovanej za tepla tak to udajne nevadi, ja syry miluju a hermos jsem kdysi nemsnasela, za to ted bych se po nem mohla utlouct :D

moncicak123456
Kecalka 300 příspěvků 22.08.19 15:32
@Anonymní píše:
Ja prave slysela, ze by se hermos taky nemel, ale kdyz je zpracovanej za tepla tak to udajne nevadi, ja syry miluju a hermos jsem kdysi nemsnasela, za to ted bych se po nem mohla utlouct :D

Jedla jsem ho normálně celé těhotenství. Ale ano.. Plíseň ať je jakákoliv asi úplně zdravá není. Každopádně dítě je ok :lol:

Váš příspěvek
Reklama