Strava ve školce - umělá sladidla apod.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Moni85
Kecalka 228 příspěvků 26.09.14 09:42
Strava ve školce - umělá sladidla apod.

Holky nevíte, exisují nějaké normy, co se může servírovat dětem ve školce?? Jsem celkem zhnusená, 2× týdně paštiky, pijou sladkou šŤávu, včera akorát dovezli zásoby když jsem malou vyzvedávala, byl tam položenej karton těch šťáv, koukala jsem na ni v obchodě, je to s umělýma sladidlama 8o Nejsem nějaká fanatička, ale tohle mi teda vadí…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 26.09.14 09:47

@Moni85
Také nejsem fanatička, ale co sleduji ve školkách nejím ani já a to nejsem žádná bio eko :nevim:

xsaleen
Echt Kelišová 9249 příspěvků 26.09.14 09:50

@Moni85 já to teda nijak nezkoumala, ale víš, ono je to těžké.. lidi by nejradši všechno nej, ale platit drahé stravné se jim nechce..

Moni85
Kecalka 228 příspěvků 26.09.14 09:50

@Anael Právě by mě zajímalo, jestli si jde někde stěžovat, jako ředitelce to říct můžu, ale tuším, že to nebude mít ohlas. vadí mi že do tříletýho prcka cpou chemikálie. Sladidla, margaríny, těstoviny s uzeninou, předpodkládám, že vše to nejlevnější co se dá sehnat :poblion:

WontTell
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 26.09.14 09:51

Žádná fanatička nepřizná, že je fanatička…

LenkaN26
Závislačka 4145 příspěvků 26.09.14 09:51

To fakt zírám!!! Nevím čím dětem sladí, ale mají často bylinkové čaje, ovocná mléka. Paštiku max 1× za měsíc, spíš dělají pomazánky. Často je cizrna, kuskus, ryby. Na svačinu i knupsi apod., každý den ovoce a zelenina… a to jsme poměrně malá vesnice (1000 obyvatel)

Moni85
Kecalka 228 příspěvků 26.09.14 09:51

@xsaleen Víš já bych ráda připlatila, klidně i dost, ale nevím kolik matek by se přidalo

Moni85
Kecalka 228 příspěvků 26.09.14 09:52
@WontTell píše: Žádná fanatička nepřizná, že je fanatička…

Hele, myslím tím, že nechci aby jim kupovali bio ovoce, nebo dávali bílý jogurty, mlíko od krávy a k snídani pohanku…
ale prostě aspartam a točeňák za 6,90 je na zblití

Příspěvek upraven 26.09.14 v 09:54

xsaleen
Echt Kelišová 9249 příspěvků 26.09.14 09:54

@Moni85 a o tom to právě je.. a i tak bys neměla jistotu, jestli jsou tvé peníze utracené dobře.. a co se líbí/ nelíbí tobě, nemusí vyhovovat jiné matce, či dítěti.. malej třeba co chodí do mš, strašně trpí na plynatost.. a to taky nejsem bio eko..

hlavně je to povolené legislativou, takže vlastně ok :pocitac:

iiiv
Extra třída :D 11252 příspěvků 26.09.14 09:54

Asi záleží i jestli si sami vaří, nebo to odněkud vozí. U nás ve školce jsem zatím spokojená

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 26.09.14 09:56

@WontTell Já jo :D :mrgreen:

iiiv
Extra třída :D 11252 příspěvků 26.09.14 09:56

Zrovna včera měli
Ranní čaj,,Broskev a bacopa“
Svačina: Cel. rohlík, máslo, kakao, kapie, čaj, ovoce
Polévka : Bramborová
Hlavní jídlo : Masová směs s kuskusem, sirup
Svačina : Kefírová buchta, čaj

nevím jestli je to v pořádku, ale mě to tak vyhovuje.
Asi by to chtělo vidět jídelníček :)

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 26.09.14 09:57

@iiiv Máslo, kakao a kapie? :D hustá kombinace :D

Moni85
Kecalka 228 příspěvků 26.09.14 09:59
@xsaleen píše: …
hlavně je to povolené legislativou, takže vlastně ok :pocitac:

Takže ty sladidla jsou oficiálně povolený, to víš jistě??

Kyslíková
Kelišová 5504 příspěvků 26.09.14 10:02

Bohužel se ve školkách i školách používají normy a spotřební koše staré skoro 50 let :( Pracovala jsem před mateřskou jako učitelka ve školce a teď se živím jako poradce pro výživu, ale i tak zevnitř bylo hrozně těžké něco jiného prosadit. Půl roku mi třeba trvalo prosadit, aby si děti k pití mohly dávat i čistou vodu - aby měly na výběr vodu ke každému jídlu a na pitný režim ve třídě nebyl jen teplý, hnusný, přeslazený čaj :( A to nemluvím ani o ostatních praktikách, že když děti pijí hodně mléko, tak se musí snížit spotřeba a to se udělá tak, že se dětěm znechutí - mléko se začne ohřívat a nabízet jen teplé, aby poptávka klesla nebo děti s ubohým kousíčkem masa na talíři, aby si kuchaři donesli něco domů do zásob..kvalita a i kvantita strašná. S tím jedině souhlasím.

@Moni85 Pokud je vás více nespokojených rodičů, jděte do toho..určitě bych si stěžovala na kvalitu stravy, nejprve u ředitelky a kdyby nedošlo k žádné změně, tak i u zřizovatele. Jinak se nic nezmění.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >