Stravenky, nákup jídla + cigaret (doplacení kartou)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 11:37
Stravenky, nákup jídla + cigaret (doplacení kartou)

Ahoj, včera jsem byla nakupovat jídlo v hodnotě něco málo přes 100kč, to je hodnota stravenky které dostávám, řekla jsem prpdavačce že si k nákupu vezmu camelky a že jí dám stravenku a doplatím kartou. Ale ona mi to za žádnou cenu nechtěla vzít, že cigarety a alkohol se na stravenky kupovat nedá. Jasně že ne.. Proto jsem taky chtěla doplatit kartou) Paní prodavačka mě vůbec nechtěla pochopit, nikdo jiný s tím problém neměl, nikdy. Chci se Vás tedy zeptat, jak to tedy ze zákona je? :zed: Je možné zaplatit nákup v hodnotě 100kč stravenkou + cigarety v jednom nákupu a doplacení kartou nebo hotovostí? Nikde to nemůžu najít. :roll: :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Vercsi148
Kecalka 339 příspěvků 18.04.19 11:40

Ne, nelze to. Teda nevím, jak je to přesně v zákoně, ale oni nemůžou sloučit na jeden nákup cokoli+cigarety a dát tomu úhradu stravenkou byť s doplatkem. Mám pocit, že i jejich systémy na kasách by je ani nepustili…
Prodavačka to určitě neudělala schválně.

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 18.04.19 11:42

Nevim, v čem je problém. Koupila bych jeden nákup se stravenkou a do druhého dala cigarety. Nebo tobě účtují platby kartou? že je problém zaplatit dvakrát?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 18.04.19 11:42

To je tedy divné, třeba v Bille na automatické pokladně ti to hlásí maximální částku, kterou lze zaplatit stravenkami a pak bokem celkovou částku, žádný problém. :nevim:
Tak si to příště nechej dát na dvě účtenky.

zuzanka003
Kelišová 7476 příspěvků 18.04.19 11:44

U nás v jednom obchodě s tím mají taky problém… takže platím 2×

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 18.04.19 11:54
@Vercsi148 píše:
Ne, nelze to. Teda nevím, jak je to přesně v zákoně, ale oni nemůžou sloučit na jeden nákup cokoli+cigarety a dát tomu úhradu stravenkou byť s doplatkem. Mám pocit, že i jejich systémy na kasách by je ani nepustili…
Prodavačka to určitě neudělala schválně.

normálně to jde, třeba v albertu ti řeknou kolik můžeš zaplatit stravenkami a kolik už musíš doplatit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 11:54

Rekla bych ze zalezi na pokladne a programu v nem, jak je nastaven. Vim treba ze v urcite jedne prodejne system proste nepusti, napise ze je v nakupu polozka ktera nelze platit stravenkou… A je jedno ze je tam nakup v hodnote stravenky. Pracuji v mensim obchode a tam to zase pokladna pusti a problem y tim nemame. Kdyz nelze, proste zaplat dva nakupy, to prece neni problem.

Vercsi148
Kecalka 339 příspěvků 18.04.19 11:57

@Kaileee No to je mi jasný, že ti řeknou kolik ve stravenkách a kolik doplatíš. Ale některé obchody mají systém na kase takový, že pokud namarkují nákup, který bude obsahovat i cigarety a na konci zadají platbu stravenkou, nedovolí jim to kasa. Neříkám, že to mají všechny obchody, ale některé to tak mají.. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 12:03

Ne není problém vzít cigarety zvlášť..Jde mi o princip, paní ze mě dělala hlupáka a já jelikož nevím jak to doopravdy je, se nemohla bránit. Jde o to že v daném obchodě jsem takhle nakupovala vždycky a žádná pokladní s tím neměla problém. Protože hodnota jídla byla přes 100kč a zbytek jsem doplatila kartou.

ka2ka
Extra třída :D 14937 příspěvků 18.04.19 12:06
@Anonymní píše:
Ne není problém vzít cigarety zvlášť..Jde mi o princip, paní ze mě dělala hlupáka a já jelikož nevím jak to doopravdy je, se nemohla bránit. Jde o to že v daném obchodě jsem takhle nakupovala vždycky a žádná pokladní s tím neměla problém. Protože hodnota jídla byla přes 100kč a zbytek jsem doplatila kartou.

spíš jsi ze sebe dělala hlupáka ty, na stravenky se alkohol a cigarety prodávat nesmí paní se jen držela toho že to je zakázaný :nevim:

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 18.04.19 12:08
@Anonymní píše:

Tak asi tahle měla jiné instrukce. Já bych to neřešila. Řekla bych, že si cigarety vezmu zvlášť a bylo by po problému. Ostatně ani by mě nenapadlo, že na paragonu, kde je stravenka, můžou být i cigarety a alkohol.

Tichošlápek
Extra třída :D 14341 příspěvků 18.04.19 12:15
@Anonymní píše:

Zřejmě mají vnitrni předpis a paní ho proste dodrzela. Proč by z tebe tohle dělalo hlupáka nechapu

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 12:21
@Anonymní píše:
Ahoj, včera jsem byla nakupovat jídlo v hodnotě něco málo přes 100kč, to je hodnota stravenky které dostávám, řekla jsem prpdavačce že si k nákupu vezmu camelky a že jí dám stravenku a doplatím kartou. Ale ona mi to za žádnou cenu nechtěla vzít, že cigarety a alkohol se na stravenky kupovat nedá. Jasně že ne.. Proto jsem taky chtěla doplatit kartou) Paní prodavačka mě vůbec nechtěla pochopit, nikdo jiný s tím problém neměl, nikdy. Chci se Vás tedy zeptat, jak to tedy ze zákona je? :zed: Je možné zaplatit nákup v hodnotě 100kč stravenkou + cigarety v jednom nákupu a doplacení kartou nebo hotovostí? Nikde to nemůžu najít. :roll: :D

Záleží kde, někde můžou nákup rozdělit a část na stravenky a část kartou, já to tak dělám často.. ale jsou obchody, kde to nejde, ani kombinovat hotovost a kartu :nevim:

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 12:22

Nebo bych prostě nákup rozdělila na dvě hromady..
Edit: já to měla v práci jako jednu účtenku a mohla jsem vybrat buď hotovost, nebo kartu, určitě ne obojí, musela bych udělat účtenky dvě, ale byl to starý systém..

Příspěvek upraven 18.04.19 v 12:23

kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 18.04.19 12:22

Třeba paní nevěděla jak na to… než já jsem v době brigády sama vydedukovala, že jeden nákup může být placen Eurem, stravenkou, kartou, poukázkou a i hotově, jako že si to lidi takhle nakombinují odteklo hooodně vody. :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama