Stravování a doplňky stravy v těhotenství ☺️

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andini
Stálice 56 příspěvků 11.05.19 17:33
Stravování a doplňky stravy v těhotenství ☺️

Zdravím všechny, kdo řeší stravu nejen v těhotenství, ale i mimo něj.. :) jsem dnes v 6tt a na stravu a příbytek kg se vyloženě těším :palec: :potlesk: bude čas na snídaně poctivé (aspoň ze začátku) :lol: tak se zeptám, jaké doplňky stravy případně potraviny více zařazujete do jídelníčku a tak celkově, co snidate, svacite, obedvate, a vecerite? Vím že nemá být změna v jídelníčku až moc, ale teď budu mít čas si s tím pohrát, tak mě to zajímá ;) díky za příjemnou diskusi :dance:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 6. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21426 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 17:51

Já myslím, že první 3 měsíce budeš ráda když ti nebude blbě a najdeš něco po čem ti nebude blbě ještě víc nebo na to budeš mít chuť…

Lucie252
Povídálka 21 příspěvků 11.05.19 17:53

Musím říct, že v prvním trimestru jsem byla vůbec ráda, že jsem něco snědla, dost jsem zvracela a zhubla jsem 8 kg. Neměla jsem z toho úplně dobrý pocit, o zdravé či vyvážené stravě u mě rozhodně nemohla být řeč, proto jsem jedla těhotenské vitamíny Femibion 1. Od druhého trimestru se to zlepšilo a jedla jsem skoro vše. Jediné čemu jsem se vyhla - syrové maso, sushi a úplně náhodou jsem někde četla o Aloe vera, že se v těhotenství nedoporučuje. Jinak jsem jedla naprosto normálně, podle chuti, které mě občas dost překvapily. Snažila jsem se jíst hodně ovoce, zeleniny, ale na druhou stranu jsem se do ničho nenutila. Někdy jsem měla chuť na jogurt s ovocem a oříšky jindy na pečivo se sýrem. Možná to zní jako klišé, ale tělo si opravdu řekne, co potřebuje. :)

Andini
Stálice 56 příspěvků 11.05.19 18:02

Tak to jsem ráda, že to takhle vnímáte, já to vnímám asi stejně… Jen Teda, každý mě straší jK mi bude blbě, a budu zvracet atd, ale já zatím Teda nic… :nevim:

pikola
Generální žvanilka 21426 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 18:06
@Andini píše:
Tak to jsem ráda, že to takhle vnímáte, já to vnímám asi stejně… Jen Teda, každý mě straší jK mi bude blbě, a budu zvracet atd, ale já zatím Teda nic… :nevim:

Já nikdy nezvracela, ale dobře mi nebylo. Jsi teprve na začátku, uvidíš sama. Každá to máme jinak, žádná extra strava není potřeba, jen se výhni rizikovým věcem a bude to ok.

Dlouhá punčoška
Kecalka 150 příspěvků 11.05.19 18:07

@Andini
Když snacha otěhotněla šla jsem si koupit do knihkupectvi kuchařku s recepty pro nastávající maminky:wink:

pikola
Generální žvanilka 21426 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 18:08
@Dlouhá punčoška píše:
@Andini
Když snacha otěhotněla šla jsem si koupit do knihkupectvi kuchařku s recepty pro nastávající maminky:wink:

A vy jim doma vaříte? :mrgreen: to by mě zajímalo, co v takové kuchařce mají extra

Andini
Stálice 56 příspěvků 11.05.19 18:08

Mě totiž lidi dost straší na nedostatek železa, bílkovin, hořčíku atd. Tak si říkám, že to je docela mazec si vše zjistit a nastudovat.. Ale čím víc v tom ležím, tím víc mi přijde, že je třeba používat selský rozum… :nevim:

Aduš8
Kelišová 5242 příspěvků 11.05.19 18:11

Mně začalo být u obou špatně až kolem 8.tt,u druhého teď ještě později. A do 25.tt jsem byla ráda, že jsem vůbec něco snědla, neměla jsem chuť k jídlu a že všeho se mi dělalo zle, ale nezvracela jsem. Někdy bych to raději vyhodila a byl by klid. Jsem ve 29.tt a mám nahoře 4kg. Jinak jim úplně všechno na co mám chuť, těhotenství není nemoc, abych dodržovala speciální jídelníček. Vynechávám akorát to vyloženě nebezpečné, čerstvé maso, syrová vejce a alkohol.

debra.morgan
Echt Kelišová 9522 příspěvků 11.05.19 18:18

Vubec jsem to neresila, blila jsem jen parkrat a jedla jsem pravidelne, bylo mi pak min soufl, jinak jsem jedla stejne jako pred zjistenim tehotenstvi. V prvnim trimestru jsem poctive brala femibion, v tech dalsich uz tak poctive ne, spis parkrat tydne, nekdy jsem si dala jen kys. listovou. Kolem 20tt jsem doplnila hořčík a vápník, chytaly mě křeče do lýtek, ale neberu to denně, spíš jak si vzpomenu. jo a ještě b-komplex, taky jak si vzpomenu. Nebrala bych toho tolik, kdybych měla pravidelný přísun ovoce, ale přes zimu mi skoro nic nechutná, až na jablka, takže to beru spíš jako doplnění za to ovoce. klid prosimte, jez to co vždycky.

Dlouhá punčoška
Kecalka 150 příspěvků 11.05.19 18:42

@pikola

Ne, ale když k nám přijeli na víkend.

Samy
Závislačka 3772 příspěvků 11.05.19 18:49

Já jsem nepochopila, proč by kvůli těhotenství byl najednou čas na pořádné snídaně, pokud na ně nebyl čas dosud. Vždyť se časově nic nemění, člověk vstává do práce a snídá/nesnídá bez ohledu na to, jestli je nebo není gravidní. :think: Maximálně chápu snahu jíst třeba trochu zdravěji.

Annabela11
Závislačka 3924 příspěvků 11.05.19 19:20

@Andini Kyselina listová…jidlo to co jsem jedla běžně…Zadne speciální vitamíny je to jen tahani penez z lidi.

Eule
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 11.05.19 19:28

Tak v těhotenství se nemá jíst dvojnásobně, ale dvakrát tak zdravěji se říká :-) a hlavně teda vícekrát a v menších porcích ;-) snažila bych se jíst denně ovoce a zeleninu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 21:33

Mně bylo v prvním těhotenství špatně v prvním trimestru jenom asi týden a pak ještě ve třetím trimestru (to byla asi žáha). V obou případech pomohlo jíst častěji a menší porce.
Brala jsem brala kyselinu listovou první trimestr.
Vyhýbala jsem se rizikovým potravinám (plísňové a nepasterizované sýry apod.).
Snažila jsem se jíst 2× týdně rybu (jednou třeba sardinky a podruhé nějakou pečenou) a 1× týdně luštěniny.
Snažila jsem se jíst hodně zeleniny, pokud je možnost koupit bio kvalitu, dám přednost bio.
Snížila jsem příjem cukru.
Když jsem se ptala svého gynekologa na vitamínové doplňky pro těhotné, tak říkal, že jestli mi jde o mimčo, tak je to zbytečné, protože ono si vytáhne z matky všechno, co potřebuje. Ale prý si můžu něco pořídit, jestli mi jde o mé zásoby :-) Nebrala jsem nic (krom té kyseliny listové).
Když jsem měla křeče, tak jsem si kupovala často Magnesii a začala víc solit a pomoho to.
Teď jsem podruhé těhotná, v 6tt. Na gyndu se teda teprve chystám. Stravuju se stejně jako v prvním těhotenství. Jo a cukr už jsem vyřadila asi před rokem úplně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama