Stravování ve škole a školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nimi
Kecalka 252 příspěvků 23.10.14 08:49
stravování ve škole a školce

Ahoj mamči…
Zajímá mě váš názor na stravování v těchto hromadných stravovacích zařízeních. Od září kdy i moje druhé dítko nastoupilo do školky řeším vaření. Starší dcera chodí do 3 třídy a po celou dobu její školkové i školní docházky na obědy chodila. Teď nastoupila do školky jako předškoláček i moje mladší dcera, která se i po tyto 2 měsíce obědů zúčastňovala. Jde mi o to, že holky přijdou domů a mají hlad, tak že doma mají ještě buď další oběd, nebo rohlík či sušenky, zkrátka mi přijdou dost nenajedené. Stravné pro obě je okolo 1000,pokud měsíčně marodí. Kdyby nebyli nemocné tak to stojí okolo 1200 kč.
Teplé jídlo vařím doma každý den a pokud si ho holky nedají když přijdou domů tak to mají na véču. Vařit každý den musím, manžel má přeci taky hlad :) Tím pádem mi ale ty obědy ve školce i ve škole přijdou zbytečné.
Finančně na tom taky nejsme zrovna dvakrát nejlépe a tak jsem se rozhodla jim ty obědy zrušit, proto že stejně vařím každý den teplé jídlo, stejně jsou holky nenajedené a doma ještě teplé jídlo vyžadují.
Teď ale nevím jestli je to správné rozhodnutí…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 7393 příspěvků 23.10.14 08:52
@nimi píše:
Ahoj mamči…
Zajímá mě váš názor na stravování v těchto hromadných stravovacích zařízeních. Od září kdy i moje druhé dítko nastoupilo do školky řeším vaření. Starší dcera chodí do 3 třídy a po celou dobu její školkové i školní docházky na obědy chodila. Teď nastoupila do školky jako předškoláček i moje mladší dcera, která se i po tyto 2 měsíce obědů zúčastňovala. Jde mi o to, že holky přijdou domů a mají hlad, tak že doma mají ještě buď další oběd, nebo rohlík či sušenky, zkrátka mi přijdou dost nenajedené. Stravné pro obě je okolo 1000,pokud měsíčně marodí. Kdyby nebyli nemocné tak to stojí okolo 1200 kč.
Teplé jídlo vařím doma každý den a pokud si ho holky nedají když přijdou domů tak to mají na véču. Vařit každý den musím, manžel má přeci taky hlad :) Tím pádem mi ale ty obědy ve školce i ve škole přijdou zbytečné.
Finančně na tom taky nejsme zrovna dvakrát nejlépe a tak jsem se rozhodla jim ty obědy zrušit, proto že stejně vařím každý den teplé jídlo, stejně jsou holky nenajedené a doma ještě teplé jídlo vyžadují.
Teď ale nevím jestli je to správné rozhodnutí…

Můj syn,1.třída taky přijde ze školy a už hledá, kde by co snědl a ve škole myslím jí dobře, říká, že mu chutná a ve školce vím, že taky jedl dobře, asi bych jim obědy nerušila, anebo si zjistila, jestli a jak tam jedí.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 23.10.14 08:53

Jestli chodí domů na oběd a vaříš (nebo bys vařila), pak asi je zbytečné, aby měli oběd zaplacený. Hlad možná mají proto, že se nenají ve škole dost. může být proto, že třeba mají na oběd něco, co nerady, co jim nechutná, vůbec dozor třeba nemá dost času se věnovat dětem každému tak, jako doma (dohlížet, aby FAKT jedli)… :nevim:

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 23.10.14 08:55

@nimi A ty je bereš domů po obědě? Ptala ses učitelek, kolik sní?

Jinak - když jsem vyzvedávala/vyz­vedávám dítě kolem 15:00, tak má taky hlad (platilo to ve školce a ve škole to platí taky).

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.10.14 08:57

@nimi syn po MŠ i ZŠ měl taky hlad, ale ve školce byl cca do 16h (dříve odmítal chodít domů, že si dost nepohrál), ve škole byl ještě v družině cca do 15:30h. Tudíž šel domů vždy v době svačiny. Obědy ve školce i škole mu chutnaly, snědl vždy vše a nebyl ani problém s přidáním si (i když v MŠ musel dodržovat bezmléčnou dietu).
Upřímně, my máme v práci obědy, a stejně, když přijedu domů kolem 16-17h, tak mám taky hlad a po vybalení nákupu si chystám jídlo pro sebe.

Nedokážu si představit, že by ve školce i škole byl bez oběda do té doby, než jsme ho vyzvedli nebo šel z družiny sám domů. :think:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 23.10.14 08:57

Ahoj!

V prvé řadě bych zjistila, jak v té školce jí, jaké porce dostávají.

Možná jim ve školce/škole nechutná a spoléhají na maminku, že uvaří něco lepšího.

Ve škole na obědy nemusí, ale nejsem si jistá, jak to chodí ve školce.

Novire
Neúnavná pisatelka 19920 příspěvků 23.10.14 08:57

Syn - 2. třída - ze stejného důvodu na obědy nechodí. Dcera ve školce jí, ale to mi vyhovuje. Má potravinovou alergii, takže doma pro sebe a dva syny můžu vařit bez ohledu na ni. A obědy ze školky stejně nejsou odhlásit.
Nicméně taky má po příchodu ze školky hlad, obvykle si hned sní svačinu, co odstávají domů. Prý si na oběd nemůžou přidat.

ady01
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 23.10.14 08:59

Moje děti jedí dobře, chodí si i přidat, když dojdou domu tak se hned taky shání po něčem co by si dali. Naleju raději talíř polévky než sušenky. Po obědě mají chvíli družinu, jsou venku, tak se ani nedivím, že mají hlad ;) Taky jsem chtěla obědy zrušit, ale nejstarší (šestá tř.)chodí na oběd -prý ze společenských důvodu, něco na tom asi bude :)

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 23.10.14 08:59

Já si moc dobře pamatuju jak já sama sem chodila domů ze zš a šmějdila co bych snědla…přitom sem kolikráy byla po obědě k prasknutí :mrgreen:…my dávali staršího do školky víceméně hlavně kvůli jídlu(strašný nejedlík) a ve školce je mezi prvníma kdo sní celý oběd a svačiny (a jakože na nich nešetří, mají dost velké porce) a příjde domů a hned se zase cpe(je cca hodinu-hodinu a půl po svačině) a za další 2 hodiny cpe večeři…přes víkend toho pojí polovinu toho co přes týden :nevim: za rok co je ve školce přibral 2 kg :dance: rok předtím ani deko…takže u nás mají stoprocentně placené obědy význam

Malaga
Nadpozemská drbna 25339 příspěvků 23.10.14 08:59

Ahoj, píšeš, že mladší dcera nastoupila do školky jako předškoláček. Do kolika hodin bývá ve školce? A když jí zrušíš ve školce oběd, tak ostatní budou obědvat a ona si vyndá další svačinu anebo to bude muset vydržet až na doma? Díky, M.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 23.10.14 09:00

A u nás teda neexistuje, aby přišel po obědě domů a loudil ještě něco s tím, že má hlad.

Měl příležitost se najíst, tak si nebude vymýšlet ještě další jídlo. Max. bych dala nějaké ovoce, zeleninu, ale fakt bych jim nevyvařovala.
To se ti musí těžce prodražit.

nimi
Kecalka 252 příspěvků 23.10.14 09:02

@carola
Ve školce i škole jim chutná, ale přesto co vím, toho moc nesnědí

blumen
Hvězda diskuse 47040 příspěvků 23.10.14 09:03

@nimi a ony jdou hned po obede domu?

nimi
Kecalka 252 příspěvků 23.10.14 09:03

@Emilie
Učitelka říká že ve školce toho sní hodně, ale malá meřekla že jen pár lžiček, tak nevím. Ano, vařím teplé jídlo každý den

nimi
Kecalka 252 příspěvků 23.10.14 09:04

@Alichi
Ano, po obědě

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >