Střední policejní škola Praha

5
5.5.17 11:03

STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA PRAHA

Maminky, prosím, podělte se se mnou o zkušenostech, jaká je šance, aby se dítě, konkrétně dívka s dobrou fyzičkou, dostala na střední policejní školu do Prahy. Čeká nás to až za rok, ale už teď mám z toho strach, protože jsem zaslechla názory, že na tuto školu nemá normální člověk bez protekce šanci…že prý se tam dostanou jen děti policistů…a nebo s úplatkem. Jsem asi naivní, ale nějak tomu nemůžu uvěřit. Proto zakládám toto nové téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

108
5.5.17 11:07

Měla jsem na vysoké škole praxi na cizinecké policii a nemyslím si, že pokud chce dcerka být v budoucnu policistkou, tak že nutně nemusí mít střední policejní akademii. Pokud má fyzičku a zvládla by psychotesty a další testy pro přijetí, tak se k policii dostane i bez akademie, stačí maturita. Z kolegů, které jsem měla snad nikdo neměl přímo policejní školu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
5.5.17 11:29

@terve Jj, ale ona touží jít přímo na tuto školu a tím pak i mít jistotu, že z ní ta policajtka bude. Přeci jenom, pak po maturitě, kdyby třeba neudělala psychotesty, tak už by se tam nedostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
5.5.17 11:30

Pokud po ní tak touží, ať to zkusí. Jinak, pokud by se nedostala a měli jste 19000 na rok, je tu ještě možnost třeba TRIVIS. Má na soukromou školu celkem dobrou úroveň a pověst. http://www.trivispraha.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
5.5.17 11:58

Neco o te skole vim, takze Ti muzu rict, ze o protekci ani uplatky fakt nejde. Naopak tvoje dcera bude vitana s otevrenou naruci, protoze to co se tam hlasi je fakt des. Sotva prolezou zakladni skolu… O skolu je veliky zajem, ale prijimacky nezvladnou zdaleka vsichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
5.5.17 12:01

Nevim teda jak je na tom dcera prospechove. Ale ta fyzicka je ted u deti dost hrozna :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 12:09

Vůbec se neděste počtem uchazečů. Ono je to veliké síto. Hlásila jsem se na VŠ, kam se hlásí asi 1600 lidí a berou 50-65. Všichni mi říkali, že nemám na první pokus šanci. No a dostala jsem se. Byl tam slušný materiál, když jsem to viděla. Plno uchazečů mělo z písemných 0 bodů. Takže šance je.
Neteř není žádný Einstein, spíš lepší průměr. Fyzičku má nadprůměrnou. Hraje vrcholově házenou, potom má mnoho sportů rekreačně. Sestře bylo řečeno, že má reálnou šanci dostat se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
5
5.5.17 12:16

@stelamal Dcera závodně plave, na úrovni finálových republikových výsledků, fyzičku má tedy opravdu dobrou. A prospěchově s vyznamenáním. Dost jsem spoléhala právě na to, že až na fyzických testech uvidí její sportovní postavu a až fyzické testy s přehledem udělá, že jí to k přijetí hodně pomůže. Ale teď mám info, že prý se na střední policejní školu fyzické testy nedělají. Je to pravda??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9794
5.5.17 12:48
@jinina píše:
@terve Jj, ale ona touží jít přímo na tuto školu a tím pak i mít jistotu, že z ní ta policajtka bude. Přeci jenom, pak po maturitě, kdyby třeba neudělala psychotesty, tak už by se tam nedostala.

Kdyz neudela psychotesty v prijimacim rizeni, tak ji nepomuze ani vystudovana Policejni akademie. Takhle naivne to opravdu nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
5.5.17 13:30

Já si jen myslím, že policejní škola jí může pomoct mezi sítem uchazečů, ale že by nemusela dělat následně přijímací řízení - psychotesty, fyzické testy a všechno pořádané přímo pčr, to si nemyslím.
Kromě toho, policie má celkem bídu a neví jak by už nalákala nové lidi, takže pokud testy udělá, nebude problém se tam dostat. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
5.5.17 16:02

@cecetka Nejsem naivní. Jen jsem to asi špatně napsala. Předpokládala jsem, že pokud se někdo dostane na střední policejní školu a zdárně ji celou udělá a pak zdárně složí maturitu, tak může rovnou nastoupit do služby bez dalšího přijímání…a nebo pak udělat přijímačky na vysokou a pokračovat ve studiu. Možná se pletu, ale tak nějak logické by mi přišlo, že když udělám tuto školu, na které se na toto povolání připravuji, tak po dokončení této školy je ze mně policista. Nebo se pletu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
5.5.17 17:27

@jinina Není, fyzické jsou součástí přijímacího řízení. Když si najedeš na stránky školy (VOŠ a SOŠ v Praze), máš tam vypsané všechny podmínky přijetí a co přesně obsahují i fyzické testy ;). A pokud má dcera vyznamenání, tak se fakt neboj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9794
5.5.17 17:35

@jinina Bohuzel prijimaci rizeni k bezpecnostnimu sboru obsahuje psychologicke vysetreni, zdravotni a podle mista vykonu sluzby i fyzicke testy. Prvnim krokem jsou psycho, ty jsou nejnarocnejsi. Vse je popsano a obsazeno ve vyhlaskach.

K cemu slouzi stredni policejni skola fakt netusim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 21:57

Ja stredni policejni skolu mam, ale praci u policie ji tato skola stejne nezaruci. Jen 10 lidi z 20 co se mnou na skole byli ve tride potom k policii vzali, vetsinou vyhoreli u psychotestu. A co jine s touto skolou je pote narocne se uplatnit jinde mozna tak u Mestske policie. Jeste neco skola je hodne narocna co se uciva tyce z 30 lidi cislo k maturite jen 20. Ja pracuji u policie a jsme tam z oddeleni jen 2 zeny, ktere maji tuto skolu, muzi ji take nemaji a to je nas na oddeleni 28.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama