Střední riziko na Edwardsův syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaanaaaaa
Nováček 5 příspěvků 13.11.18 08:06
Střední riziko na edwardsuv syndrom

Ahojky, jsem tu nová, tak nevím jak to tu chodí, ale rada bych radu, útěchu, od vás zkusenych. Byla jsem na prvním screeningu a vyšlo mi riziko 1:364 na edwardsuv syndrom a hrozné se bojím aby se tripl testem nepotvrdilo. Miminko máme vytoužené, jelikož jsem díky mimoděložní mu těhotenství přišla o oba vejcovody, pomohlo nám IVF. Mel tu někdo podobný problém a další testy vše vyloučil? Předem děkuji za odpovědi

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43554 příspěvků 13.11.18 08:18

Pokud to chceš najisto vyvrátit, nečekej na tripple test (jednak je až za dlouho a druhak maximálně trochu potvrdí podeření, ale jistotu rozhodně nedá). Buď můžeš jít na odběr plodovky (takhle brzo choriových klků), nebo na neinvazivní odběr krve, stojí to dle testu 10-15 000 Kč, ale odpověď to dá brzy a přesnou (v případě pozitivního výsledku se to tou plodovkou stejně ověřuje). Jinak statisticky, s tvým rizikem si toho černého petra vylosují asi 3 ženy z 1000.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 13.11.18 08:20

Mela jsem na nej neco okolo 1:100. Ja mela spatne ale I testy na DS, to bylo 1:4. Odber chor.klku postizeni vyloucil. Mam zdraveho chlapecka. Me to tak vyslo kvuli nizkemu PappA. Navic mi doktorka na tom prvnim screeningu nasla vadu srdce, coz mi vysledky take zkreslilo. Ani vada srdce se o dva dny pozdeji na utz v Praze nepotvrdila.

Jaanaaaaa
Nováček 5 příspěvků 13.11.18 08:29

No ja jelikož jsem dost nabrala, byla špatná vyditelnost. NT 2,4, jestli to s tím tedy souvisí. Jinak na tripl jdu už příští pondělí. Ještě holky, co ta plodovka? Není to nebezpečné? A proto, ze IVF nás stalo opravdu dost peněz, na tu krev bych si upřímně musela někde půjčit. A riziko 3 z 1000 není zas tak špatně ne? Promiňte za tech tisíc otázek.

ugluk
Hvězda diskuse 43554 příspěvků 13.11.18 08:36

Ne, riziko 1:364 není nijak závratné, je to na tobě. Dej si pozor, ať ti ty tripply s prvotrim. screeningem zintegrují a výsledek uvádí jako celek. Nikoliv odděleně, tam je pak nepřesnost šílená, ale integrace to zpřesní. na druhou stranu furt ti vyhodí číslo a budeš si muset sama rozhodnout, jestli je pro tebe riziko přijatelné nebo ne. Riziko při odběru plodovky se uvádí cca 0,5-1 %, což je méně než ten Edwards, ale je to fakt na tobě, co je pro tebe OK a není.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 13.11.18 08:38
@Jaanaaaaa píše:
No ja jelikož jsem dost nabrala, byla špatná vyditelnost. NT 2,4, jestli to s tím tedy souvisí. Jinak na tripl jdu už příští pondělí. Ještě holky, co ta plodovka? Není to nebezpečné? A proto, ze IVF nás stalo opravdu dost peněz, na tu krev bych si upřímně musela někde půjčit. A riziko 3 z 1000 není zas tak špatně ne? Promiňte za tech tisíc otázek.

určité riziko potratu (pravděpodobně zdravého plodu) tam je, u těch klků cca 2% :think: Dítko je vymodlené, neriskovala bych a půjčila si ty peníze :think: At jste zdraví!

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 13.11.18 08:51

Ja byla vcera kvuli tomuhle v Gennetu… 1:290 na t3 + 18
bylo super jak mi to hezky vysvetlili na konzultaci. Pry u tehle nemoci na utz kolikrat nebylo nic videt, pak se to projevilo ke konci, nebo po narozeni, postizeni bylo minimalni, ale chudak dite sebou ma i po narozeni velke komplikace nebo umira:(
Po konzultaci Odeberou krev, udelaji triple testy a udelaji z toho jeste dalsi testy na chromozom 3, 18 a jeste Down. Kdyby si mela dalsi problemy, je dobre jit na plodovku ( ja sla, jelikoz prvni dite bylo predcasne a i diky plodovce zjisti, jestli placenta atd funguje jak ma, z plodovky je to skoro 100% protoze zkoumaji vsech 18 chromozomu, ktere zpusobuji postizeni) no vodu jsem mela s krvi. Byla sem uplne zdesena, rikam si, jeste ze jsem to postoupila, at se vi dal co delat. Cekam dnes na vysledky… udelali utz, dite ok. Za 2 tydny kontrolni utz (vychazi mi to i na dobu velkeho utz v 5.m)

Jaanaaaaa
Nováček 5 příspěvků 13.11.18 09:14

Micaella22 jeziiis, moc si přeju aby si to mela dobré. Tohle nevědění si fakt nezaslouzime. Dej vědět, myslím na tebe.

Jaanaaaaa
Nováček 5 příspěvků 13.11.18 09:17

Adelka951 To jsem rada, ze to dopadlo dobře :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 09:18

NT screening mi vyšel riziko 1:20 na downa. Tenkrát mi jen změřili projasnění a ani krev nebrali. Navíc mě tam dr poslala pozdě, ubrala pár dnů těhotenství a na tom UZV zase naměřili poprvé a naposledy v tom těhotenství stáří zase o týden více než bylo ve skutečnosti. Nakonec odebrali plodovou vodu a všechno bylo OK. Dítě má nyní 12 let a je zdravé. Také jsem měla po IVF (i první dítko, tohle bylo druhé).

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 13.11.18 09:48

@Jaanaaaaa dekuju… jako masakr to cekani… ja mela takovou posledni sanci mit dite a stejne jsem to musela podstoupit, nic jinyho moc nezbylo. Takze se toho neboj at se rozhodnes pro cokoliv. S tema detma by meli byt problemy az v puberte a ne ted:D at vam to take dopadne a necekas na to moc dlouho:)

Jaanaaaaa
Nováček 5 příspěvků 13.11.18 11:56

Micaella22 tak už něco víme?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >