Střední škola a následně vysoká s dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ShadowDancer
Stálice 88 příspěvků 5 inzerátů 02.11.18 14:22
Střední škola a následně vysoká s dítětem?

Ahoj holky. Najde se mezi vámi nějaká, která si s dítětem troufla ma mateřské dodělat střední a následně jít na vysokou na bakaláře? Mám ukončené dva roky na gymnáziu, bohužel jsem musela nastoupit do práce, rodinné problémy. Mám teď malou holčičku a ráda bych si dálkově dodělala zdravotní asistentku s maturitou a následně si podala přihlášku na 1LF na porodní asistentku.
Více než příspěvky typu, že to nezvládnu by mě zajímaly zkušenosti jiných maminek, zda do toho někdo šel a jak to šlo? :kytka:

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34970 příspěvků 02.11.18 14:30

Já začala bakalářské na mateřské a mám to hotové :) Začni maturitou a sama pak uvidíš, jestli budeš chtít jít dál nebo ne. Někdo to zvládne, jiný ne. Spíš zjisti dopředu, jak často budeš muset do školy a jestli ti bude mít kdo hlídat, dojíždění také není nic moc atd.

KlarkaK
Závislačka 3277 příspěvků 02.11.18 14:35

@ShadowDancer nemam vlastni zkusenost ale urcite budes potrebovat nejakou podporu v peci o malou. Pokud ji mas tak samozrejme prvni maturita a uvidis. Jen nevim zda je dobra volba skoly. Urcite mas vetsi sanci k prijeti i ke studiu na lf s gymplem nez se zdravkou

ShadowDancer
Stálice 88 příspěvků 5 inzerátů 02.11.18 14:35

@ixule co se týče střední, tak tu mám skoro za domem. Hlídání nebude problém, jak je to dálkově. Chtěla bych začít studovat příští rok, tak na těch pár hodin by pohlídal táta. Na gymnázium zpět nechci. Řikám si že kdybych si pak výšku rozmyslela, tak ať alespoň něco umím a zdravotnictví je moje životní vášeň. :)

kačka39
Kecalka 279 příspěvků 02.11.18 14:36

Já byla původně vyučená, z 1 dítětem jsem si dodělávala maturitu a se 3 dětmi bakaláře. K tomu práce na plný úvazek. Ale bavilo mě to, a to je hlavní. A v práci to taky šlo skloubit, že jsem si nemusela brát dovolenou. Pokud ti bude mít kdo hlídat, tak proč ne. Jsou školy, kam nemusíš každý týden. Ale nevím jestli ta zdravotní asistentka dálkově nebude problém, většina dálkových maturitních škol předpokládá vyučení. To si musíš zjistit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 15:05

Dálkově zdravotní škola je záhul asi hlavně kvůli praxi, které tam bude hodně. Sestra studovala dálkově vyšší zdravotnickou školu, takže trochu vím, o čem je řeč. Jinak i já dálkově studovala vyšší školu (to jsem chodila přitom do práce) a pak ještě si dodělávala bakaláře při dětech, ale to jsem zase nechodila do práce. Ale ne zdravotnický obor, ale sociální. Kdybych chodila do práce a k tomu malé děti, tak to si myslím, že by se asi moc skloubit nedalo. I tak to předpokládá hlídání a velké zapojení rodiny. Navíc práce porodní asistentky je taky náročná pro matku s malými dětmi (nepravidelné služby atd.).

drsňačka
Kecalka 202 příspěvků 03.11.18 20:52

Jdi si za svým snem!JDI DO TOHO! Já se původně vyučila, pak dálkově zdrávka ( praxe na zdrávce není moc oproti VŠ nebo VOŠ) , to se nedá porovnávat. No a teď dodělávám bakaláře se dvěmi dětmi. Dám si rok pauzu a půjdu dál na MGR. Je to dřina, ale vím proč to dělám!! Nenech se odradit, anebo to prostě jen vyzkoušej, za to nic nedáš!!

muffin98
Nováček 6 příspěvků 04.11.18 13:08

Školu jsem kvůli psychice nedodělala, na gymplu mám jeden rok dokončený a to je ještě všeobecné vzdělání, takže nic moc.
A školu chci dodělat, jen jsem se rozhodovala, jestli u práce, nebo u dítěte. U práce by to bylo náročné, děláme přesčasy, do toho nákup, vaření, domácnost, nějak mi to vychází líp u děítěte. Ted čekáme rodinu a já mám jasno, v květnu TP, od září jdu dálkově do školy. Stačí, abych tam chodila na soboty, spíš jsem chtěla na obchodní, ale tam je to na úterky a to bych právě hlídání neměla, tak půjdu na SŠ knih a uvidím, kam dál, maturitu chci 100%.
Je tam trošku zádrhel se školným, ale to mi manžel bez mrknutí oka řekl, že mi zaplatí, je to celá jeho výplata na 10 měsíců. Mám doma poklad :)
U dítěte se to dá zvládnout ,už to bude jen horší, vem si, že pak bude dítě, práce, domácnost a do toho ještě škola, to to nepůjde určitě

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >