Reklama

Střední škola a pozdní příchody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 11:10
Střední škola a pozdní příchody

Mám syna - 16.let, chodí do 1.ročníku elektrotechniky (budoucí ajťák :think: ). Obor si vybral sám, baví ho. Ale bohužel jenom ty odborné předměty - ostatní jdou naprosto mimo něj. V době základní školy bydlel cca 2 minuty od školy, takže to do ní většinou i stíhal, občas přišel o pár minut později. Teď má školu třičtvrtě hodiny od domu, dojíždí, takže přijít do školy na 8 hodinu je pro něj prostě neřešitelné :?. Já jsem ráno v práci, tak nemám jak dohlídnout, aby opravdu odešel, jeho starší sestra odchází dřív než on. Když už se vzbudí (nebo ho někdo vzbudí - já telefonem, sestra), tak si stejně je schopný znovu lehnout a usnout, nebo se zadívá na hry, videa… a do školy neodejde včas. Už vážně nevím jak na něj. S učitelem jsem mluvila, on se strašně diví, že to řeším a prostě mu to jenom neomluvím, že většina dětí takhle chodí a rodiče píšou různé omluvenky, od návštěv lékaře, po rodinné důvody. Přijde mi to ale špatně, nechci krýt jeho záškoláctví. Jenomže syn přesně ví, že ostatní to takhle mají a já jsem za tu špatnou, co mu to neomlouvá. Snažila jsem se mu vysvětlit, že je to v nějaké „osobní zodpovědnosti“, já také musím ráno vstát a jít do práce, to samé on. Ale jemu je to jedno, vyposlechne si mě, ale má to viditelně na háku. Zaspává cca 2× týdně, toto pololetí mu to vyšlo tak, že by neměl být ze všeho klasifikovaný, ale má to jen tak tak, příště mu to vyjít tak nemusí a buď propadne, protože bude neklasifikovaný, nebo ho vyhodí, protože si z nich dělá holubník. Je mi to líto, že skončí se základním vzděláním, není hloupý, je prostě v tomhle flegmatik.

Moje kolegyně říká ať to neřeším, že jsou prostě lidé, kteří ráno vstát včas nedokážou a on k nim bude asi patřit. No jo, jenomže i tihle lidé asi vystudovali, oproti tomu jak to vypadá teď se synem.

Napadá Vás nějaké řešení? Není tu nějaká učitelka ze střední školy - jak to třeba školy řeší? Díky moc

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9568 příspěvků 14.01.17 11:14

Mam takového bratra. Pomohl jen adekvatni trest - proste neplnis si povinnosti, tak prijdes o - kapesné, mobil, počítač - nevim co by u vás zabralo. Rozhodne bych to netolerovala

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 14.01.17 11:16

Myslím že se s tím neudělá nic. Když všichni chodí dřív pryč a zůstane doma sám :) takže nemá na něj kdo dohlédnout takže to je těžký :roll:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18097 příspěvků 14.01.17 11:19

Zadívá se na hry a videa? On má ještě na čem se na ně zadívat? A ještě jsi za špatnou, že mu záškoláctví neomlouváš? Asi s tebou synáček docela cvičí, viď?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 11:21

@Tichošlápek - to mě také nenapadá, protože mobil má svůj, notebook sice dostal ode mě, ale potřebuje ho k výuce, kapesné nedostává. Ale nelíbí se mi, co doporučuje škola - omlouvat mu to.
@Gábinkaa9 - no jo, ale zaměstnavatel na mě nebude brát ohledy, že musím vypravit víc než 16.letého chlapečka :oops:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 14.01.17 11:21
@Anonymní píše:
Mám syna - 16.let, chodí do 1.ročníku elektrotechniky (budoucí ajťák :think: ). Obor si vybral sám, baví ho. Ale bohužel jenom ty odborné předměty - ostatní jdou naprosto mimo něj. V době základní školy bydlel cca 2 minuty od školy, takže to do ní většinou i stíhal, občas přišel o pár minut později. Teď má školu třičtvrtě hodiny od domu, dojíždí, takže přijít do školy na 8 hodinu je pro něj prostě neřešitelné :?. Já jsem ráno v práci, tak nemám jak dohlídnout, aby opravdu odešel, jeho starší sestra odchází dřív než on. Když už se vzbudí (nebo ho někdo vzbudí - já telefonem, sestra), tak si stejně je schopný znovu lehnout a usnout, nebo se zadívá na hry, videa… a do školy neodejde včas. Už vážně nevím jak na něj. S učitelem jsem mluvila, on se strašně diví, že to řeším a prostě mu to jenom neomluvím, že většina dětí takhle chodí a rodiče píšou různé omluvenky, od návštěv lékaře, po rodinné důvody. Přijde mi to ale špatně, nechci krýt jeho záškoláctví. Jenomže syn přesně ví, že ostatní to takhle mají a já jsem za tu špatnou, co mu to neomlouvá. Snažila jsem se mu vysvětlit, že je to v nějaké „osobní zodpovědnosti“, já také musím ráno vstát a jít do práce, to samé on. Ale jemu je to jedno, vyposlechne si mě, ale má to viditelně na háku. Zaspává cca 2× týdně, toto pololetí mu to vyšlo tak, že by neměl být ze všeho klasifikovaný, ale má to jen tak tak, příště mu to vyjít tak nemusí a buď propadne, protože bude neklasifikovaný, nebo ho vyhodí, protože si z nich dělá holubník. Je mi to líto, že skončí se základním vzděláním, není hloupý, je prostě v tomhle flegmatik.

Moje kolegyně říká ať to neřeším, že jsou prostě lidé, kteří ráno vstát včas nedokážou a on k nim bude asi patřit. No jo, jenomže i tihle lidé asi vystudovali, oproti tomu jak to vypadá teď se synem.

Napadá Vás nějaké řešení? Není tu nějaká učitelka ze střední školy - jak to třeba školy řeší? Díky moc

Promiň, ale jak to pak bude dělat v zaměstnání? To jako taky dvakrát týdně dojde pozdě? A jako všechno bude ok? Byt tebou zavedu tresty. Bez mobilu, pc, kapesného. A spátby chodil v sedm se slepicema, at je vyspaný ráno. Znám takový případ ze svého okolí a nedopadlo to dobře :think: Kluk ma jen ZŠ :? Já zaspávat do školy, tak mě táta hnal vařechou i v 16 :nevim: Zato dneska nikam nepřijdu pozdě :mrgreen: Jo a myslím si, ze elektrotechnik neni ajtak :nevim: Ale to jen tak pro info :hug:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 14.01.17 11:23
@Anonymní píše:
@Tichošlápek - to mě také nenapadá, protože mobil má svůj, notebook sice dostal ode mě, ale potřebuje ho k výuce, kapesné nedostává. Ale nelíbí se mi, co doporučuje škola - omlouvat mu to.
@Gábinkaa9 - no jo, ale zaměstnavatel na mě nebude brát ohledy, že musím vypravit víc než 16.letého chlapečka :oops:

Mobil mu pořiď Aligátor, zavolá i napíše z něj SMS, to mu musí stačit. Notebook na heslo a dávat na úkoly. Vůbec bych se s ním nepárala :cert:

jenny.fields
Generální žvanilka 24584 příspěvků 14.01.17 11:24

Ty ho omlouváš- věta: přijít do školy na osmou je pro něj neřešitelné
To je snad vtip ne? 8o
Tvrdé postihy doma a tvrdé postihy ve škole, neplní si svoje povinnosti.

pikola
Neúnavná pisatelka 18927 příspěvků 14.01.17 11:24

Ráno vypnout wifi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 11:25

@hanka.br. - dívá se na notebooku, který potřebuje denně do školy, ten je těžké mu zabavit. Jinak je pohodový, hodný, ochotný doma pomoct - i pomáhá. Akorát prostě po ránu není k probrání, večer sice leží v posteli, ale neusne před 23 hodinou (na nic v té době nekouká, nečte si, jenom leží). A tím pádem ale ráno zase kolem půl 7 prostě nevstane.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 14.01.17 11:27

Na každé škole se to řeší jinak - u nás na gymplu bylo takové nepsané pravidlo, že 3 pozdní příchody - psalo se rodičům, 5 - důtka třídního učitele, 10 - ředitelská důtka, neslyšela jsem, že by jich měl někdo víc. Jednoho kluka teda z naší třídy i vyhodili ze školy, ale tam to byla kombinace více věcí, ne jen pozdní příchody.
S kolegyní nesouhlasím, ano, někomu se vstává ráno hůř, někomu lépe, ale že to někdo nedokáže je výmluva, jen se mu nechce.
K řešení, v kolik z domu odcházíš ty nebo sestra? Pokud to není nějaký velký rozdíl, může kluk vyjít z domu s tebou/sestrou a 20 minut počkat před školou.
A k notebooku, tak na něm bude večer dělat věci do školy pod tvým dohledem a pak mu ho zabavíš.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 14.01.17 11:28
@Anonymní píše:
@hanka.br. - dívá se na notebooku, který potřebuje denně do školy, ten je těžké mu zabavit. Jinak je pohodový, hodný, ochotný doma pomoct - i pomáhá. Akorát prostě po ránu není k probrání, večer sice leží v posteli, ale neusne před 23 hodinou (na nic v té době nekouká, nečte si, jenom leží). A tím pádem ale ráno zase kolem půl 7 prostě nevstane.

Zakladatelko, těžko ti radit. Porad ho omlouvas. No pc bych řekla, ze denně nepotřebuje. A už vubec ne do školy. :think: Se zeptej ve škole, jak dělají žáci samy na svým vlastním pc. Podle me blbost. :nevim: Zabavit a tečka. Nehledě na to, ze každý třeba doma ani pc nemá. :nevim:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 14.01.17 11:31
@Liliana08 píše:
Na každé škole se to řeší jinak - u nás na gymplu bylo takové nepsané pravidlo, že 3 pozdní příchody - psalo se rodičům, 5 - důtka třídního učitele, 10 - ředitelská důtka, neslyšela jsem, že by jich měl někdo víc. Jednoho kluka teda z naší třídy i vyhodili ze školy, ale tam to byla kombinace více věcí, ne jen pozdní příchody.
S kolegyní nesouhlasím, ano, někomu se vstává ráno hůř, někomu lépe, ale že to někdo nedokáže je výmluva, jen se mu nechce.
K řešení, v kolik z domu odcházíš ty nebo sestra? Pokud to není nějaký velký rozdíl, může kluk vyjít z domu s tebou/sestrou a 20 minut počkat před školou.
A k notebooku, tak na něm bude večer dělat věci do školy pod tvým dohledem a pak mu ho zabavíš.

Souhlasim :kytka: Vzala bych ho ráno s sebou, a at klidne čeká oted školou hodinu! Dokud by se to nenaučil. Myslim si, ze týden na naučení by stačil a vstával by jedna báseň :mrgreen: :pankac:

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 14.01.17 11:34

Neomlouvat a nechat ho si namlátit hubu.. jako co myslíš, bude někdo v práci tolerovat pozdní příchody, když milostpán není schopen přijít na 8? asi těžko, že.. když ho budeš omlouvat, naučí se, že to není problém :nevim:

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 14.01.17 11:36

Sama mám s organizací času problémy celý život. Zabavila bych mu počítač a dala opravdu jenom na práci do školy. Ale já to mám tak, že pořád mám dost času, dost času a najednou nestíhám. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Blogerka promluvila o natáčení Prostřena: Prima mě poškodila, protože jsem Slovenka

Podle svých slov chtěla neznámé čtyři lidi podrobit sociálnímu experimentu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama