Jak vybrat dceři střední školu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 19:39
Střední škola jaká?

Zdravím, dcera si má příští rok vybírat střední školu. Myslí si, že by ji bavilo strojírenství (SPŠ), bohužel neví, co chce aby z ní bylo, něco se zmiňovala, že stomatologie a psychiatrie je zajímavá, na zdrávku ale odmítá jít. Uvědomuje si, že by se jí nejvíce hodilo gymnázium, ale tím by přišla o svoje strojírenství - existuje SPŠ s oborem strojírenstvím, který má téměř stejné předměty jako gymnázium + odborné předměty a praxe? :( Vážně už jsem zoufalá s hledáním

Reakce:
Atisia
Kecalka 115 příspěvků 05.04.19 19:47

Lyceum. To je něco mezi gymplem a střední

Uživatel je onlineLovelytrue
Kecalka 110 příspěvků 05.04.19 19:48

Tak co zkusit ten gympl a pak se může rozhodnout jestli půjde na VŠ na medicínu (psychiatrie), zubařinu nebo to strojírenství? :)

Aliik
Echt Kelišová 8445 příspěvků 2 inzeráty 05.04.19 19:52

Pokud má slušné známky a je studijní typ (je pravděpodobné, že půjde na VŠ), tak gympl. I na technické VŠ (strojárna apod.) mají gympláci v mnoha věcech výhodu ;)

Uživatel je onlineLovelytrue
Kecalka 110 příspěvků 05.04.19 19:54

@Aliik Též si myslím :)

duhovymedvidek
Kecalka 129 příspěvků 05.04.19 19:55

Přesně tak,zůstala bych u gymnázia a pak už třeba bude mít jasno a vysokou školu si vybere podle svého.Pokud by chtěla na medicínu,je lepší na ní jít z gymnázia než že zdravotní školy,tam pak chybí ty obecné znalosti,které mají gymnazisté.Kdyz půjde na střední školu „strojařinu“,je to pro holku už dost zaměřené a těžko pak třeba pokračovat na medicíně,i když netvrdím,že to není možné.My jsme to samé řešili loni u syna.Nevedel ,kam bych chtěl a co by z něj mělo být.Na strojni průmyslovku nechtěl,na ekonomickou také ne,na stavební a elektroprumku taky ne,policejní taky ne.Nakonec to vyřešilo jazykové gymnázium.Je tam a ač předtím přemýšlel o právech,teď připouští medicínu nebo ekonomii.Takhle má na rozhodnutí času dost .

MartinKa36
Závislačka 3655 příspěvků 05.04.19 20:12
@Aliik píše:
Pokud má slušné známky a je studijní typ (je pravděpodobné, že půjde na VŠ), tak gympl. I na technické VŠ (strojárna apod.) mají gympláci v mnoha věcech výhodu ;)

asi hodně záleží na škole, proti lidem z gymplu jsem mněl na VŠ obrovskej náskok v matematice, lidi na gymplu nebraly diferenciální rovnice, furierovy transformace, laplasovy transformace..... . A to nemluvím o odbornejch předmětech.

Bella13
Kecalka 258 příspěvků 05.04.19 21:20

@MartinKa36
Tak já mám přesně opačnou zkušenost - střední gymnázium, VŠ stavební a průmyslováci se naprosto nechytali v matematice, statice a fyzice a odborné předměty (technické kreslení) jsme naopak brali od začátku. A výše jmenované jako diferenciální rovnice, derivace a integrály jsme na gymnáziu měli. Asi záleží na konkrétní škole. Jinak mám známé na SŠ průmyslové a vzhledem k tomu, že úroveň těchto škol jde rapidně dolů, tak já jsem pro gymnázium.

MartinKa36
Závislačka 3655 příspěvků 06.04.19 13:17

@Bella13 Ono hodně dělá osobnost Matikáře a Fyzikáře u nás byla matematika tvdě zasazená do odborných předmnětů a profesoři nekteré klíčové věci probíralí místo matikáře. Ono těžko navrhneš analogový počítač na regulaci čehokoliv když nezvládáš základní diferenciální počty.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 7604 příspěvků 06.04.19 13:59
@Aliik píše:
Pokud má slušné známky a je studijní typ (je pravděpodobné, že půjde na VŠ), tak gympl. I na technické VŠ (strojárna apod.) mají gympláci v mnoha věcech výhodu ;)

tak s tim jako holka z gymplu co studuje už 5. rokem techniku fakt dost nesouhlasim. naskok meli prumyslovaci v odbornych predmetech. matika se ucila v podstate od znova, nespolehalo se na to, ze nekdo neco vi ze stredni, to u tech odborných predmetu zas celkem ano.

MartinKa36
Závislačka 3655 příspěvků 06.04.19 15:09
@debra.morgan píše:
tak s tim jako holka z gymplu co studuje už 5. rokem techniku fakt dost nesouhlasim. naskok meli prumyslovaci v odbornych predmetech. matika se ucila v podstate od znova, nespolehalo se na to, ze nekdo neco vi ze stredni, to u tech odborných predmetu zas celkem ano.

On bude obrovskej rozdím mezi gymplama a technikama normálně ti mužu říct že mám vyhlédnuté dítě už od 9 třídy základní školy ted je v druháku na gymplu a z fleku bych ho zaměstnal.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 7604 příspěvků 06.04.19 15:13

@MartinKa36 nic neni cernobily no ;) dost zalezi na jedinci a taky na ucitelich ze stredni :nevim:

MartinKa36
Závislačka 3655 příspěvků 06.04.19 16:30

cenzura

Příspěvek upraven 08.04.19 v 10:26

Aliik
Echt Kelišová 8445 příspěvků 2 inzeráty 08.04.19 08:49

Asi jak kde, u nás (učím na univerzitě technického typu) je v prváku odpad hlavně negympláků. Tím, že nemáme přijímačky, což dnes nemá většina technických VŠ, tak se vezme kde kdo a v prváku se to protřídí. A cca 60 procent prváckým sítem neprojde - hlavním vyhazovacím předmětem je matika ;) Samozřejmě gympláci pak dostudovávají odborné předměty a dá jim to zabrat, ale jsou u nás dlouhodobě úspešnější ;)

Váš příspěvek
Reklama