Střední škola nebo kurz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 15:19
Střední škola nebo kurz

Ahoj holky,
Předem se omlouvám za anonym, ale někteří maji oči všude :roll:
Z určitých důvodu, které bych nerada sdělovala jsem nedokončila střední.
Ráda bych měla v ruce nějaký papír ať už dálkové studium či kurz.
Bohužel nemám v okolí tolik na výběr co se týče dálkového studia, číšník, kuchař/číšník, flórista, cukrář- kdežto rekvalifikační kurz nabízí mnoho pozic.
Denní vzdělání bohužel momentálně nepřichází v úvahu, dcera půjde do školky až příští rok(v 5ti letech), přítel má ranní směny a z rodiny se stýkáme jen s mou babičkou, která stále pracuje.
Je zde mezi Váma nějaká maminka, která je na tom podobně a udělala si kurzík a našla si jen s kurzem práci?
Děkuji moc za odpovědi :kytka:

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6038 příspěvků 27.03.18 15:23

Já myslim že v těch oborech co píšeš bude stačit kurz, oni většinou koukají spíš na praxi než na to kolik máš škol, znám par lidi, co dělají číšníky, kuchaře a mají jenom základku.

ka2ka
Extra třída :D 13132 příspěvků 27.03.18 15:29

Otázka je jestli nemusíš mít maturitu když si budeš dělat rekvalifikaci, i když asi na jak jaký obor :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 15:32

Děkuji, Číšnika jsem dělala na škole, ale je rozdíl studovat 3 roky nebo dělat 300hodin kurz.
Proto jsem založila toto téma. Kurzy bych si udělala alespoň 2, abych snáž hledala práci. Aspoň u nás v Ostravě je pro větsinu firem člověk bez papíru míň cenný než člověk s papírem :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 15:33
@ka2ka píše:
Otázka je jestli nemusíš mít maturitu když si budeš dělat rekvalifikaci, i když asi na jak jaký obor :think:

ahoj, postačí mi základka, akorát je ten kurz o polovinu delší než pro lidi se vzděláním.

ka2ka
Extra třída :D 13132 příspěvků 27.03.18 15:41

A to dálkové studium by nešlo? Nebo někde zažádat o individuální plán

Procházející
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 27.03.18 22:46

Já bych se taky pokusila si dodělat vzdělaní, i když je to obtížné.
Máš 5ti leté dítě, kolik ti je let? Kolem 25ti? Budeš na pracovním trhu ještě 40let, nikdy nevíš, co bude. Lepší sedět v lavici ted v 25ti, než ve 45ceti. Kolik lidí spoléhalo na to že mají praxi 20let, že po nich nikdo odborné vzdělání chtít nebude. Pak jsou ve středním věku bez práce nebo si platí soukromou školu.

Podívej se po dálkových školách, co se dělají o víkendu, dojíždej…
Nebo si ted udělej jeden kurz, pokus se najít práci a pak si dodělej vzdělání v oboru. Nehledej snadnou cestu, máš to na celý život. Kolik lidí má x rekvalificací, a je jim to k ničemu. Protože si ji může udělat každý a je v ní velká konkurence, plus zaměstnavatelé vědí, že lidi se na rekvalifikaci nic nenaučí.
Nemůžeš se vrátit na tu svoji bývalou školu, jestli by ti něco neuznali nebo jsi nemohla dělat rozdílové zkoušky?

Práci si najdeš vždycky, otázka je jakou.

Procházející
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 27.03.18 22:50
@Kriss Tina píše:
Já myslim že v těch oborech co píšeš bude stačit kurz, oni většinou koukají spíš na praxi než na to kolik máš škol, znám par lidi, co dělají číšníky, kuchaře a mají jenom základku.

Ano, ale za jakých pracovních podmínek? Mladý ženský nedělají servírky, protože se jim nemá, kdo starat o děti. Servírky a kuchařky dělají bezdětný ženský, protože nemají závazky v podobě děti ani je netrápí, že mají přiznanou minimální mzdu. Proto se tam tolik lidí točí, protože to nechce nikdo dlouhodobě dělat. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >